Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » A kommunizmus elve önmagában...

A kommunizmus elve önmagában nem is rossz? (16/L)

Figyelt kérdés

Olvasgattam róla, és önmagában nem rossz a gondolat, mind az ami az útjában áll az a kapzsiság...(én egy 16 éves lányként így gondolom)

Apa mesélt a régi időkről, hogy kb harminc évvel ezelőtt az emberek nem szakadtak meg a versengésben és viszonylag eléggé nyugodt élete volt az embereknek.


Ti mind gondoltok erről, mesélnétek róla?

(Kérlek ha csak a "mocskos kommunisták" szöveget tudjátok posztolni inkább ne is írjatok) (és megjegyzem, hogy politika nézetem nincs, totál semleges vagyok, ha esetleg valaki elkezdene anyázni, minden nézetet tiszteletben tarok)


Köszönöm, ha valaki válaszol! (magam se igazán tudom mit szerettem volna kérdezni:D )



2014. nov. 15. 12:31
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
67%

Látom az itteni pontozók között is sok olyan van, mint haverom nagyapja, aki elmesélte milyen jó volt a kommunizmus, mert reggel be ment két üveg pálinka a TSZbe, ott lement az aknába, aztán meg késő este kidugta a fejét még mindig kótyagosan, de legalább kipihenten.

Ugyanígy nagyanyám három műszakban keményen dolgozott a gyártósoron, és mit ért el vele? 40 éves korára tönkrement a háta, azt.

2014. nov. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
96%

A kommunizmus téveszméi változatlanul tartják magukat. Például az is, hogy elindultunk feléje. Nem indultunk. Az csak a terv volt!

És nem az a kommunizmus, hogy van munka, meg létbiztonság, meg hasonlók. Norvégiában nincs kommunizmus, de van munka meg létbiztonság. Hagyjuk már a felszínes jelenségeket, akármilyen szépnek tűnnek. Mindenben csak a lényeget érdemes keresni. Itt a lényeg a fenntarthatatlanság, amely az emberi természet félreismeréséből fakad.

2014. nov. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
Alapapvetően, egy jó lenne ha, meg így kellene hogy legyen, meg az emberiség nem ért el a fejlődésének olyan magas fokára dolgokból indul ki és nem a valóságból, ezért kényszeresen rá akarja erőltetni saját elképzeléseit a társadalomra, ami diktatúrához vezet(még egy olyan kommunista vezetésű ország sem volt, amely nem terrorral tartotta volna fenn az uralmát). Jelenleg az egyetlen valóban kommunista célokért küzdő Észak-Korea, és szerintem nem kell bemutatnom miért rossz. Ha Magyarország sem vesz fel hiteleket, és végül nem bukik meg a kommunista rendszer, akkor itt is rettenetes szegénység és terror lett volna a vége, mert másképpen nem tudta volna fenntartani magát hosszú távon. Vagyis az elv rossz, mert köze nincs a valósághoz, és amikor mégis érvényesíteni próbálják, akkor vagy elbukik vagy terrorral tartja fenn uralmát.
2014. nov. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:

emberiségnek a kommunizmusnál jobban működő rendszert megalkotnia.

Mutasd már meg,hogy hol működött,működik?

2014. nov. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
68%

Voltak benne jó dolgok IS. Az alapelve az volt - a gyakorlatban - hogy törekvő emberektől elvették erőszakkal azt, amijük volt, és a lustáknak adták. Ez így nagyon leegyszerűsített, de ez volt a lényege.


Nem szakadtak meg, az biztos. Kitermelték a leglustább emberfajtát.


Nyugodt volt az élet, de mások voltak az igények. Pl. hétfőn nem volt TV adás, semmi. Nem volt a boltban banán, narancs csak télen, az ünnepek idején - ha volt. Jó, könnyű ma mondani, hogy "megvagyok én banán nélkül is" - úgy, hogy xarásig van a Tescoban, meg más úgy, hogy nincs egyáltalán.


Egy Ladára (60 - as évekbeli Fiat liszenc) várhattál 5 - 6 évet. Ezek akkor teljesen elfogadott dolgok voltak.


Nyugatra menni körülményes volt.


Pl. a Jedi visszatér c. film az amerikai bemutató után három évvel mér meg is érkezett hazánkba. Tévedek, hogy a bécsiek már a bemutatás évében láthatták?


Ma itt netezünk, beleolvashatsz bármilyen külföldi hírbe. Akkor "ezek" még a Szabad Európát is zavarták.

2014. nov. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:

"mind az ami az útjában áll az a kapzsiság"

Mármint a gonosz kapitalisták kapzsisága vagy az elnyomó diktátoroké akik a kommunista rendszerek vezetői voltak?


Szerintem egyébként önmagában sem jó, az anyagi egyenlőség ötlete. Aki sokat dolgozott az életében és becsületesen jutott el oda ahova, az természetes, hogy gazdagabb lesz. Versenyeznie kellett az egyetemi felvételnél, az álláskeresésnél, és a munkahelyén. Nem lehet a versenyzést kiirtani a társadalomból hisz az nagyon velős része az emberi életnek.

Ennyit a kommunizmus alapjainak.

Semmit nem számítanak azok a szép gondolatok, ha nem lehet megvalósítani. Mert eddig soha nem tudták, mindig elbuktak a kommunista államok. Észak-Korea jár hozzá a legközelebb, de az se a "tökéletes" kommunizmus.


És akkor ott vannak a kommunista rendszerek, amik mind kivétel nélkül diktatúrák voltak, és a nép elnyomásán, nem pedig annak irányításán alapultak.


A kommunizmus gyakorlati megvalósítása feltehetőleg mindenki szemében rossz dolog. Az elvek, amiket Marx kitalált, pedig mindenki döntse el mennyire jók. Úgyse számít ki mit gondol, hisz csak elméleti síkon beszélhetünk róla.

2014. nov. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
100%

Elöször is, szögezzük le kommunizmus még sehol nem volt.

Maga az eszme szép és jó (a kapitalizmus alap eszméje is jó, 'természetes kiválasztodás, erősebb, ügyesebb lesz sikeres') ,

de a kommunizmus egy másfajta, jobb embert feltételez, akinek a közösség fontosabb mint az egyén. Szép és jó lenne, de sajnos ez utópia.

Az emberek mai jelleméhez közelebb áll a kapitalista verseny szemlélet.


Talán ez megmagyarázza

[link]


Mindezek ellenére a mostani rabló-vadkapitalista rendszer, ahol a dolgozónak semmi joga, az ember csak "annyit ér amennyije van" , nem nagyon tetszik.

2014. nov. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
42%

Mindig is tudtam, hogy a butaságnál nem létezik makacsabb dolog. Ezerszer mutatunk rá a téveszmékre, felbukkan ezeregyedszer is – gyakran ugyanabban a formában. Mint például:

voltak benne jó dolgok is – először is nem is létezett, tehát a „benne” eleve hibás. Másodszor a a pokolban is vannak jó dolgok, meleg van.

aztán, nem volt hétfői TV, meg banán a boltokban – persze, mert még nem tartottunk ott. Ma még nem járunk a holdra. De fogunk.

ladára várhattál 5-6 évet – mert nem volt kínálat, de ennek annyi a köze a kommunizmushoz, hogy mi nem tudtunk gyártani, a nyugat meg nem adott (megfizetni se tudtuk volna). Ma egyébként sok régi lada tulajdonos nem 5-6 évet vár, hanem tudja, soha nem lesz neki újabb.

és természetesen a kommunizmus leglényege, hogy a Jedi csak három év múlva ért ide. Hány olyan van, ami ma ide se ér. Akkor ez már a kommunizmus kiteljesedése?

Könyörgöm, miért kell – bocsánat a kifejezésért – ennyi sületlenséget összehordani, téveszmét terjeszteni? Miért nem lehet talán tanulni?

2014. nov. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:

"Könyörgöm, miért kell – bocsánat a kifejezésért – ennyi sületlenséget összehordani, téveszmét terjeszteni? Miért nem lehet talán tanulni?"


Most akkor mi van? Mit kellene tanulni? Nem így volt, ahogy írtam? Egy rossz, több évtizedes technikájú autóból nem tudtak eleget gyártani, akkora volt a kereslet mi? Vannak akik még emlékeznek rá, én csak kamasz voltam a végét csíptem már csak el a szocializmusnak. Hogy milyen volt az elve? Mit számít, ami volt, az xar volt. Ha akkor vagyok felnőtt elmegyek innen - már ha hagynak - mert utazni sem volt könnyű. Persze a kommunizmust sosem értük el, és más se - egyedül tán Albánia jelentette be valamikor, hogy ők már elérték, jó nekik - de az előző rendszer vezetői, élvezői, ideológusai magukat kommunistának mondták, tehát joggal nevezzük kommunista rendszernek.


Ide nem disszidált senki nyugatról. Egyedül az NDK - ból a berlini fal felépüléséig 2.5 millióan szöktek nyugatra.

2014. nov. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
100%
A fejlődés - pl. a Commondor 64-es gépek kitiltásáról - ne is beszéljünk. Azt csak a végén oldottál fel, mindenki ment ki és vette őket. Évekkel lemaradtunk emiatt a technikai fejlődésről.
2014. nov. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!