Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Baloldal-Jobboldal magyarorszá...

Baloldal-Jobboldal magyarországi pártjai miért olyanok, amilyenek?

Figyelt kérdés

Először is, vegyük számba, kiről is lesz szó: FIDESZ, MSZP, EGYÜTT-PM, DK, LMP, JOBBIK, MUNKÁSPÁRT.


FIDESZ: Arra lennék kíváncsi, hogy miért van az, hogy van ma Magyarországon, egy erős, kétharmados kormány, akik többé-kevésbe jó irányba terelik hazánkat, és igyekeznek minél jobbá tenni az életünket, noha követnek el szarvashibákat is. De alapvetően szerintem Orbán Viktor és csapata (főleg a régiek: Kövér László, Áder János, Balogh Zoltát, Hende Csaba, Navracsics Tibor, Semjén Zsolt, Gíró-Szász András stb.) jól kormányoznak, és abszolút becsületes emberek. Van a FIDESZnek sok nagyon oda nem illő embere, akik persze nem tudom, mit keresnek ott, de ezzel együtt is, ezeknek az embereknek NINCSENEK zűrös ügyeik, maximum az RTL Klub, meg az ATV által létrehozott szarságaik. Kamu, ezt mindenki tudja. De akkor egy ilyen szinte tökéletes politikus mellet, mint az Orbán, mit keres egy csomó régi komcsi. Igaz, hogy ezzel meg lehet fogni a régi rendszer hagyatékát, meg még egy-két választót is. Miért gagyizzák pölö folyton a FIDESZT? Orbán Viktor a lehető legjobban kormányozza az országot. Horthy óta nem volt ilyen jó kormányfőnk. Miért hisz a sok műveletlen ember Amerikának például a korrupciós ügyekben, amikor a h*lye is tudja, hogy kamu, mert nyílt titok, hogy csak a rezsim megbuktatására szolgál. Mint Szlovákiában, vagy Csehországban párt éve. Amerika miért robbantott ki polgárháborút Oroszországgal Ukrajnában? A Sok agyament ember miért tüntet? Ennyire nem látják a fától az erdőt?


MSZP,DK, EGYÜTT-PM, LMP: Valójában róluk nem sokat lehet írni. A pártnevek leírt sorrendjében egy szó is elég rájuk: MSZP: Bukott, DK: Közveszélyes gyilkos (2006), EGYÜTT-PM: Kukatöltelék/Nulla támogatottság (2%), LMP: Cigánypárt, paraszttal. Összesítve az eredményeket, az íménti matekegyenlet eredménye a totális bukás. Érdekes, ők valójában nem is baloldal...


JOBBIK: Vona Gáborral az élen, háta mögött Novákkal, és Z. Kárpát Dániellel, mit várhatunk tőlük? Nem vitáznak, nem dobálják a kormányt folyamatosan Sz*rral, és nem hordanak össze SEMMI hülyeséget. Lehet, hogy csak én látom így, de abszolút nem rasszisták például. Igaz, kormányra azért nem szabad kerülniük, mert akkor aztán tuti, hogy az USA kinyír minket...


MUNKÁSPÁRT: Noha Thürmer Gyula évek óta ugyanazt a h*lyeséget mondja, mégis, szerintem van benne valami. A Kádár -rendszer totális szemét volt, ezt minden történelemhez, és banki világhoz értő ember nagyon jól tudja, de szerintem, a Munkáspárt igazi baloldali párt, nem olyan neoliberális sz*r, mint az a "baloldali" katyvasz. Szerintem neki helye van a parlamentben!


Hajrá Magyarország, hajrá Magyarok!


Kérek mindenkit, aki végigolvassa, hogy ne írja le ide a sztereotíp amerikaiak által a fejébe pumpált kamut, mert az nem érdekel. Kizárólag igazi vélemény érdekel. Nem olyan h*lyeség, amit csak azért hisznek el a műveletlen emberek, mert elég ember mondja, és ettől igazzá válik.



2015. jan. 9. 18:06
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

"mikortól jöttek elő ezek a dolgok? az első mszp kormány közepétől, ahogy emlékszem. egy kicsit át lett fogalmazva minden baloldali szájíz szerint. a mondanivaló lényege nem változott, de ezek nem most és nem így történtek. valaki itt írta egyik topikon,

az újság megírta, moszkvában volvókat osztogatnak a hír igaz, de nem Moszkvában, nem leningrádban nem volvókat, hanem volgákat nem osztogattak, hanem fosztogattak, a többi igaz. felétek is igy van ez."


Kicsit elemzem a válaszodat.

1) Közléseimre tényekkel, ellenérvekkel nem tudtál reagálni, csak egy jó orbános "viccelődéssel" (azt már látom, hogy elmúltál harminc éves, én minimum olyankor hallottam ezt a viccet.

Azt írod, hogy hamisak az állításaim (legalábbis a viccel erre utalsz). Kérlek tételesen sorold fel azokat, amik hamisak, és bizonyítsad is. Persze én képes vagyok az ártatlanságomat is bizonyítani, bár elvileg a "bűnösséget" kellene bizonyítani.


2) Másik érved, hogy a másik oldal is ezt csinálta. Na és akkor már a Fideszeseknek is szabad? Olyannyira ráadásul, hogy sokszorosára fokozzák ezt a károkat? Itt legalább, ha véletlenül is és csak közvetve, de elismerted, hogy tényleg lopnak fideszesek, ez is valami. Ez az érv elég óvodás, "ő kezdte". Erre tudod, csak annyit mondanék, hogy nem ő kezdte, hanem Éva a Paradicsomban, amikor ellopta a Tudás almáját.


3) Hárítás - az emeszpéteet mindenről, náluk kezdődőtt


De hogy válaszoljak is:

"mikortól jöttek elő ezek a dolgok? az első mszp kormány közepétől, ahogy emlékszem."

Gomndolom, a második ciklus közepére, 2008-ra gondolsz. Igen, akkor nagy zuhanás volt, ami az életszínvonalat illeti (Az "ezek a dolgok" így összességében nem korrekt, nem értelmezhető és nem is értelmes, mert volt egy hosszú felsorolás, amiből sokat határozottan a Fidesz csinált. Talán ha vetted volna itt is a tételes felsoroláshoz a fáradságot...)

Szóval valóban akkor kezdett gyengülni a gazdaság, akkor növekedett a munkanélküliség, és növekedett a szegénység is. Azt azonban elfelejtetted az MSZP-re mutogatásnál közölni itt, hogy pont ekkor robbant ki a gazdasági világválság, sok cég ment tönkre, és erről azért Nehogy már az MSZP legyen a felelős! Most viszont már elmúlt a gazdasági világválság, a Fidesz tehet arról, hogy még mindig itt tartunk, sőt hogy pontosabban fogalmazzak, még csak nem is az történt hogy egy negatív tendencia mérséklődni kezdett volna, mert már az is viszonylag pozitív eredménynek számítana, hanem az utóbbi időkben (Fidesz-kormány alatt) ugrásszerűen növekedett a negatív folyamat.


Három konkrét intézkedések, amik szegénységet és a mélyszegénységet növelték pl.:

- Az álláskeresési járadék 9 hónapról 3 hónapra csökkentette a Fidesz (Ezt hamarosan tovább csökkentik, majd teljesen megszüntetik)

- Az egykulcsos adórendszer, valamint a minimálbér mértékéig SZJA jóváírás miatt a kiskeresetűek sokkal kevesebbet keresnek.

- 2%-os ÁFA emelés, ami azt jelenti, hogy a kézhez kapott jövedelmed 2%-a is az államé lesz.

+1 a a keresetpótló támogatást 22700 Ft-ra CSÖKKENTETTÉK, pedig ha nem is sok, de volt infláció.


Rengeteget tudnék még mondani, és olyant is, ami kifejezetten a gazdagoknak kedvez, és a szegényebbeket hátrányosan érinti, ill. számukra kevésbé kedvező.


Szóval ha leállsz vitatkozni, akkor ne viktorka módjára dakóta közmondásokkal tedd, hanem konkrétumokkal és tényekkel alátámasztva!

2015. jan. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!