Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Nem lenne igaságosabb a...

Nem lenne igaságosabb a demokrácia ha a vezetök további sorsáról is dönthetne a nép?

Figyelt kérdés
Ugy értem, hogy a ministerek a madátumok betöltés alatt ne kapjanak fizetést etesék, itasák, ruházák öket bistositsák a szálásukat stb. De semilyen magánvagyonuk ne lehesen, csak majd a mandátum lejártával irjanak ki szavazást ahol eldölne, hogy büntetés vagy jutalom jár nekik anak tükrében hogyan valósitották meg a kampányban tett igéreteket

2015. jún. 6. 23:27
 1/9 anonim ***** válasza:
És ezt mégis hogy?
2015. jún. 6. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%

Nem, a demokrácia akkor lenne igazságosabb, ha a magyarok nem úgy állnának hozzá a pártokhoz, mint a futballhuligánok a csapataikhoz.


De hát, mint tudjuk, ez már csak egy ilyen focista nemzet, ahogy Viktor Urunk mondaná.

2015. jún. 6. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%

Cserépszavazás volt jellemző a tízezres lélekszámú görög városállamokban.

10 milliós országban már nem működik. Akkor lenne igazságosabb a demokrácia, ha nép felemelkedne arra a szintre, hogy meg sem szavazza a bizalmat.

Arra akarok kilyukadni, hogy a probléma nem feltétlenül csak felül van, hanem alul is.

2015. jún. 7. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 belapus ***** válasza:

Van egy sci-fi novella, Robert Sheckley írta, a címe:A Tranai.

Ebben egy igen érdekes megoldást alkalmaznak az állami tisztviselőkkel szemben.Hivatali idejük alatt egy pecsétet viselnek a nyakukba akasztva, amelyben robbanóanyag van.A töltet akkor aktiválódik, ha az elítélő vélemények átlépnek egy szintet.A vélemények leadása a szavazófülkékben történik.

De, mint írtam ez egy sci-fi.Egyelőre.

2015. jún. 7. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Egy novellában olvastam egyszer egy utópiát: egy ország, ahol bárki lehet miniszter vagy elnök, megkapja a tisztséget és vele a nagy, díszes nyakláncot, a polgárok elégedetlenség esetén egy gomb megnyomásával szavaznak, többség esetén felrobban a nyaklánc és vele a miniszter feje, jöhet az újabb jelentkező...


Természetesen ennek is vannak hátrányai, a nép, a többség kedvének keresése nem mindig a helyes út, pl. egy adóemelésnek senki nem örül, de a mostani felelősségre vonás mentesség se jó.

Ha én a munkámban hibázok, anyagi kártérítésre vagy akár büntetőjogi felelősségre is vonható vagyok. (pl. sofőr, gépjárművezető)

Akik az országot vezetik, azoknak semmi felelősség??

2015. jún. 7. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
#belapus - megelőztél, nekem is ez jutott eszembe!
2015. jún. 7. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
79%
Addig tök mindegy, miről dönthet a nép, amíg ez a "döntés" demagógia, hangulatkeltés, manipuláció eredményeként jön létre. Ahogy #2 írta, ez egy futballhuligán-demokrácia, és nehogy azt higgye bárki, hogy nyugaton, akár még Amerikában is bármivel jobb a helyzet. Az "igazságos demokráciához" egy demokráciaérett társadalom kéne, ami kb. egy lépésre van az anarchiaérett társadalomtól. Jelen pillanatban ez teljes utópia.
2015. jún. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
nekem tetszik az ötlet.
2015. jún. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A kérdés az, hogy biztos, hogy a "népnek" mindig igaza van?

Távlatokban is? Személyes érdekek nélkül is?


Aztán meg, definiáljuk az igazságosságot, mint olyat.

2015. júl. 3. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!