Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Miért nem "írt" ki népszavazás...

Miért nem "írt" ki népszavazást a jobbik vagy a fidesz 2006-ban?

Figyelt kérdés

Az őszödi beszédet gondolom nem kell bemutatni. Utána minden egyes párt elkezdte támadni az mszp-t, és a legfontosabb az, hogy nagyon lecsökkent a támogatottságuk.

Ilyenkor hol volt a jobbik? Hol volt a fidesz? Miért nem kampányoltak egy népszavazás mellett? Egy vélemény nyilvánító (vagy ügydöntő, ami kötelezi az OGY-t, hogy fogadja el a szavazás eredményét, akár az OGY. feloszlatása mellett) népszavazáshoz "csak" 200ezer állampolgár aláírása kell, amit simán összeszednek pár hónap alatt...

Miért szerveztek értelmetlen tüntetéseket?


2010. márc. 15. 11:53
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
*véleménynyilvánító
2010. márc. 15. 11:54
 2/25 anonim ***** válasza:
11%
Minden szarról nem lehet népszavazást kiírni... nem tudom amúgy konkrétan mi lett volna a kérdés?
2010. márc. 15. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Már dehogynem lehetne. Ha a nép elégedetlen, akkor miért ne lehetne egy véleménynyilvánító népszavazást kiírni?

Például: elégedett a mostani kormány munkájával? (itt egyértelműen a NEM lett volna többségben, amit egyrészt az mszp is meggondolt volna, ráadásul demokratikus úton alkottak volna az emberek véleményt, amivel többet értek volna el mint sima rendbontással)

Vagy oszlassa fel önmagát az országgyűlés? Ami automatikus választást vont volna maga után...

2010. márc. 15. 12:03
 4/25 anonim ***** válasza:
50%
Nagykorú vagy már? Ha igen, akkor jesszus, ha nem, akkor elmagyarázom: ez nem így működik, szerintem ilyen kérdést fel se lehetne tenni, pontosan azért, hogy a lábszagú demagógok ne tudják folyamatosan kihasználni a demokrácia apró rendszerhibáit.
2010. márc. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Jajj rosszul írtam, OGY feloszlatást nem lehet szavazni.

De még mindig ott a véleménynyilvánító.


Kedves előző, szerintem ne a koromat kritizáld, hanem szedj össze néhány épkézláb érvet.

2010. márc. 15. 12:06
 6/25 A kérdező kommentje:
Kedves első: szerinted az "szar", ha egy olyanról tartanának népszavazást, ami az emberek többségének véleményét mondaná el a kormányról?
2010. márc. 15. 12:14
 7/25 anonim ***** válasza:

Véleményt lehet mondani a kormányról 4 évente...

Amúgy van egy olyasmi kritérium hogy a kérdés kiállja-e az alkotmányosság próbáját. Szerintem az hogy jól végzi-e a kormány a dolgát nem állja ki, de a pontos kritériumokat nem tudom.

2010. márc. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
igen négy évente. De az kicsit sok. Egy népszavazás 100-200 millió FT. Nem olcsó, de még mindig olcsóbb, mintha négy évig tűrnénk a mostani kormány lopkodását, korrupcióit...
2010. márc. 15. 12:25
 9/25 anonim ***** válasza:
Te alapvető dolgokkal nem vagy tisztában...
2010. márc. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Mond el már mi az az alapvető dolog?

A jövőben megkérhetnék minden egyes ide kommentelőt, hogy ha meg akarja osztani a véleményét, vagy rám akar cáfolni azt értelmesen tegye? Gondolom nem kell elmagyaráznom hogyan kell felépíteni egy érvet.


Keves utolsó: az ilyennel én mit kezdjek, hogy nem vagyok valamivel tisztában? Semmit nem írsz, csak idejössz és leírsz egy tök lényegtelen dolgot.


Ha kérhetem, akkor az ilyen kommentelők inkább ne írjanak a jövőben köszi. Ne az életkorommal, az agyi kapacitásommal, a péniszem méretével dobálózunk már. Ha kérhetem az ilyen "provokátor vagy" hszelők se jöjjenek ide.

Azért tettem fel ezt a kérdést, hogy értelmes válaszokat kapjak, és ne ilyen "színvonalas" dolgokat, ami ezen az oldalon megszokott.

Köszönöm...

2010. márc. 15. 13:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!