Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Miért érdemes és miért nem a...

Miért érdemes és miért nem a Jobbikra szavazni?

Figyelt kérdés
Kérlek írjatok ellene és mellette érveket a Jobbikkal kapcsolatban, hogy szélesebb körben lássak. Köszi.
2010. márc. 15. 20:20
 1/9 anonim ***** válasza:
42%

szebb jövőt neked is kérdező

mi szeretünk :)


miért érdemes a Jobbikra szavazni? mert szeretjük a provokatív kérdéseket


na szeretés van ^^

2010. márc. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%
Mert a Jobbik nyer.
2010. márc. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Bocsánat, de nem értem miért volna ez provokatív.

Sajnos nem vagyok nagyon otthon a politikában, nem látom át teljes mértékben a dolgokat és programokat.

Épphogy nem vitát szeretnék, meg ócsárolást, hanem alátámasztott érveket ellene vagy mellette.

Köszi

2010. márc. 15. 20:26
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

Azért jó a Jobbik, mert ennek a pártnak a legjobb és a legracionálisabb a választási programja.


Azért nem jó a Jobbik, mert sok benne a volt exkomcsi és opportunista politikus.

2010. márc. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Utolsó máskor két hszben írd le. Így nem tudom hová pontozzak. :)
2010. márc. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
olvasd el a programot, tájékozódj, ne mások véleménye alapján dönts! ha tetszik a program, akkor szavazz a jobbikra, ha nem értesz egyet, akkor szavazz másra (esetleg kisebb pártokra, én a helyedben nem vesztegetném a szavazatom a parlamenti pártokra)
2010. márc. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

nos.

mivel jobbikos vagyok, ezért csak hazabeszélni tudok:

azért, mert sem a fidesz, sem pedig az mszp nem tett semmit az elmúlt 8 évben, hogy egy kicsit is jó legyen ennek az országnak.


ha pedig objektíven érdekel a dolog, javaslom, h olvasd el a 3 nagy párt kormányprogramját. akkor neked is sikerül eldönteni.

2010. márc. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Látom sok a bizonytalan... jobbikos honfitársaimat megkérem, ne oltással jöjjenek, hanem minél többször írják le miről szól a Jobbik és mit akarnak elérni, mi ellen harcolnak stb. Szavazat, az szavazat és győzni kell nincs mese!


Pár érv a Jobbik mellett:

1.Nem többször megbukott párt

2.Olyan politikai témákkal foglalkozik, ami 20 évig tabu volt és nagy gondokhoz vezet (pl.cigánybűnözés)

3.Ha legális lenne a gárda, javulna a közbiztonság, a csendőrséggel a falun élő emberek nyugalma.


A Jobbik nem rasszista, a szavazói közt nyilván akad (nagy számok törvénye), de még egy megnyílvánulásukban sem volt ilyesfajta kijelentés. Vona példaképe Horthy volt, aki mint tudjuk elhatárolódott elvekben a szélsőségektől, és a marhavagonokat is leállította.

2010. márc. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%

Én is Jobbik párti vagyok, jobbanmondva egyeznek az elveim a Jobbikkal, van azonban néhány negatívum is, tehát én nem vagyok elfogult.

Kezdeném a jó dolgokkal:


1.Cigánybűnözés felszámolása: erről hosszan lehetne vitázni, de aki ma Magyarországon falun él, az nem tagadhatja le a cigánybűnözés létét. Pesten, egy irodában ülve, a Rózsadombról könnyű dumálni a miniszter uraknak, hogy "szegény, elnyomott romák", akik megélhetésből lopnak, és a "gonosz, rasszista magyarok" kirekesztik őket. Éljenek ők is falun, és mikor bejönnek az udvarra lopni, és annyira rettegünk, hogy ki sem merünk menni, na akkor mondjuk, hogy nincs cigánybűnözés. Egyik párt sem nevezi nevén a proglémát, pedig ki kell mondani: CIGÁNYbűnözés van.


2. Magyarságtudat, hazafiasság erősítése: A legtöbb magyar számára semmit sem jelent a haza, illetve a magyar identitás, a Jobbik ezt szeretné visszaállítani.


3.Elszámoltatni a politikusokat: Míg a kisembereknek minden ezer forintjukat be kell osztani, addig a felső réteg öbb milliókat sikkaszt, végkielégítéseket fizet. Helye, hogy ezt felülvizsgálná a párt.


4 Segélyezés: Sztem nem igazságos dolog, hogy pl. az én édesanyám 15 éves kora óta folyamatosan dolgozik, és mára, 45 évesen tönkrement mindene a sok munkában, és kap havi 70 ezret, ezzel szemben egy sokgyermekes roma asszony, akinek iskolája sincs, és soha nem dolgozott, ilyen segély, olyan segély, családi, ingyen tankönyv, ingyen ebéd stb stb, havonta simán összejön havi 200 ezer ft úgy, hogy otthon ül. Nem egy igazságos dolog szerintem. A Jobbik ezen is változtatni akar, hogy családi pótlék 3 gyermek után csak annak járjon, aki dolgozik is.



Emellett ami aggaszt, az a Jobbik propagandája:

Maga a Jobbik elvei hiába jók, de amilyen embereket nevel, azok egy része elég durva. Tehát az, amikor valaki ül a buszon, és lát a megállóban állni egy cigány srácot, aki szépen fel van öltözve, nem csinál semmit, csak áll, és a buszban lévő megszólal: "Rohadjon el nézd csak, a mocskos cigányt" , ez szerintem durva. Mert VAN cigánybűnözés, ezt el kell ismerni, de az, amikor valakit csak amiatt lenéznek, mert roma, az megengedhetetlen. Ha úgy viselkedik, hogy okot ad rá, azt mondom oké, de csak és kizárólag a bőrszíne miatt, na, az már gáz.

2010. máj. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!