Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » NON-PROFIT állami közműcégek...

NON-PROFIT állami közműcégek mellett miért nem vesznek bele állami bank-szerű pénzkezelőt?

Figyelt kérdés

Értem ez alatt, hogy sokaknak nincs szükségük a bankra, bankrendszerre, akkor az állam miért nem üzemeltet egy non-profit pénzkezelőt, ahol van számlám, bankkártyám, tudok utalni, rezsit fizetni, devizakonvertálás és ENNYI. Nyilván beleférne az üzemeltetés, fejlesztés a költségvetésbe.


Cserébe látja a jövedelmem, de megszabadít a teljesen feleslegesen fizetett jutalékoktól, pofátlan díjaktól, amit a bankok beszednek.



2016. febr. 10. 18:52
 1/9 anonim ***** válasza:

Régen az egyszintű bankrendszernél hasonlóképp működtek a dolgok.

Én elviekben nem támogatom az ötletet, mert nem ígérkezik (számomra) jónak, ha a kormány éppúgy ráteheti a markát a pénzemre, mint ahogy azt a magánnyugdíjakkal tették.


+ ilyen felállásban versenyhelyzet sem lenne, így csomó kedvezménytől is eleshetek, amit netalántán a mai magánbankok nyújtanak, hogy megelőzzék egymást.


+ Félek hiába lenne az ráírva, hogy "NON-PROFIT", amint hiány keletkezik az állami költségvetésben, valahogy másként cselekednének.


Láthatod, hogy a fő érvem az aggodalmam, ide haza ezt nem látom kivitelezhetőnek, akármilyen kormányunk legyen.

2016. febr. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Imádom ezt az általános bankutálatot, de sajnos a bankrendszer tartja fent a világot már évszázadok óta. Ők adják a pénzt a fejlesztésekhez, amik majd közvetve a polgárok fizetésében jelennek meg.

Pontosan azért áll rosszul Mo, mert mindnenki utálja a bankokat, és nincs megtakarítási hajlandóság konvergál a nulláshoz... Ha betennék az emberek a bankba a pénzüket, akkor a vállalatoknak olcsóbb lenne a hitel, gyorsabb lenne a fejlesztés és megindulna egy olyan javulás, ami nyugatra már 200 éve megkezdődött.


Egyébként nem olyan olcsó fenntartani egy bankot, hogy megérje az államnak. Ott van a MNB, mint felügyelő és központi szerv, de nem képes minden lakost kiszolgálni, nem is feladata. Ha az államnál akarod tartani a pénzed vegyél állampapírt!


Egyébként az állami bank már csak azért sem jó ötlet, mert nem tud infláció feletti kamatot adni, különben önmaga gerjeszti azt. Ha pedig nem ad, szépen lassan értéktelen lesz a pénzed.

2016. febr. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Az én megtakarításom éppen most cseszte el a bank befektetési tanácsadója, aki olyan hozamot hazudott össze, amivel most komoly veszteségem van. Nem ezért utálom a bankot, nem is mert sunyi, gusztustalan az összes alkalmazott akivel bármit ügyintéztem, hanem azért, mert minden törvény a bankot védi és az embert egyáltalán nem. Sok év negatív tapasztalat, hozzá nemértés, hazudozás, sunnyogás. Ez ma a bank. Legalábbis az osztrák "első" bank.

100e ft-ba kerül csak az, hogy egy teljesen felesleges plusz számlát kell fenntartanom, mert a törvény előírja. Miért kellene nekem ezt a sunyi bandát etetnem?


Azt meg ne várd, hogy 1% kamatért megtakarítsanak az emberek, miközben a sokszorosát rabolja össze a bank, csupán mert kiszervezi a pénzed.


Ha lenne törvényi háttér, az emberek is kölcsönadhatnának egymásnak, cégeknek, ha az állam garantálná a nem fizetőktől való behajtást, és sokkal olcsóbb lenne a hitel.



Az egész elmúlt évek bebizonyította, mennyire aljas gusztustalan amit a bankok csináltak.


Úton-útfélen osztották a sok ingyenélőnek a hitelt, majd a bankok nyakán maradt bedőlt lakásokat, - miután levitték a jegybanki alapkamatot- megvetették azokkal, akiknek volt megtakarításuk és az alacsony kamat helyet inkább vettek lakást és kiadják.

Felverték az ingatlanárakat, albérletárakat, és megint a ... (bank) járt jól.

2016. febr. 10. 23:17
 4/9 anonim ***** válasza:

Szóval azért utálod a bankokat, mert a törvények őket védik (mi köze a banknak a törvénykezéshez?), és mert versenypiaci alapon próbál működni, és profitmaximalizálásra törekszik? Haragudj a hentesekre is, ők is ezt csinálják, csak persze "kisebb" léptékben.


Érdekes módon nekem több olyan ismerősöm is van, aki okos szerződést tudott kötni a bankkal, mert tudta mit csinál, és nem hagyta egyoldalúan megírni a szerződést. Ehhez mindenkinek joga van.


Valóban, infláció felett 1% az igencsak kevés, de jelenleg a bankoknak is rosszul megy, meg mindenkinek rosszul megy, csodát ne várjunk. Ez az egész nem most lett elrontva, hanem a rendszerváltás után egyből, mikor a szocik elmentek, de az emberekben a világkép megmaradt, és azóta is mindenki az államtól várja a segítséget, és ebbe is fogunk beledögleni.

2016. febr. 11. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Mi köze a törvényekhez? Egy gyors példa, hogy megértsd. A NAV, adótörvény kötelezi pl. a vállalkozókat pénzforgalmi számla nyitására, vezetésére, ami mint mondtam évi 100 ezer ft plusz költség a vállalkozónak és bevétel a banknak.

(Lakossági folyószámlán is vezethetnék sokan.)


Valamint számos más törvény védi a bankokat.


A bankok közötti verseny, meg kb. annyira hiteles, mint amikor a mobilcégek, olajcégek bármilyen más profilú cégek beáraznak.

Kartell szagú...

Itt nem kis millió hentesbolt versenyez, hanem pár tíz bank, ráadásul függhetnek egymástól, automaták közötti tranz. díj stb.

Inkább piacfelosztás valódi verseny nélkül.



"Rosszul megy a bankoknak..." LoL, ez tetszett.


Na lényeg a lényeg, sokan javasolták már, hogy nincs szükség a bankokra, de legalább a kormány, ha már annyira szívén viseli a rezsi non-profit alapú szolgáltatását, akkor a pénz, mint mindennek az alapja, miért nem kerül bele az alapvető ellátások közé, mint "közmű", csakúgy mint az áram, víz, gáz stb.

Biztos vagyok benne, hogy egy állami pénzkezelő ugyanolyan jó szerződést tudna kötni a bankkártya cégekkel és végre lenne egy egységes olyan netbank, amin a közművet is egy helyen lehetne fizetni, mert a mostani az káosz.

Gondolok itt arra, hogy a DÍJNET egy teljesen jó felület, csak ugye az ELMŰ jött a saját gagyi használhatatlan, agyonbonyolított rossz online rendszerével, és csak alákavart a kényelmes pl. díjnetnek.

2016. febr. 11. 01:43
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem érted a lényeget. Nem a bank találja ki, hogy milyen törvények legyenek, semmi közük hozzá. A banknak nagyságrendekkel nagyobb adóterhei vannak, mint egy vállalkozásnak, van mit fizetnie az állam felé bőven, pontosabban letétbe helyezi az állami kasszában a pénzt.


Kartellgyanús? Jelentsd be a kartell.gov.hu-n, ne dobálózz ilyen nagy szavakkal.


Nem megy nekik rosszul? Ezért vonult ki innen szinte minden bank, ami maradt meg bezáratta a fiókjai felét, valóban. Ez a meggazdagodás jele.


Mégegyszer leírom; A BANKOK KELLENEK! Az állam nem szolgáltató, vagy hitelintézet, hogy tudjon fejlesztésekhez pénzt adni, mert soha nem térülne meg.


Ha nincs bank, nincs hitel, leáll a gazdaság.

2016. febr. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Nyilván beleférne az üzemeltetés, fejlesztés a költségvetésbe. "


Hát hogyne, emeljünk még adókat természetesen! Üzemelési, működési költségei ugyanis ugyanúgy vannak, mint bármilyen banknak, ezt kifelejtetted!

2016. febr. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Sok embernek nincs szüksége bankra, csupán egy pénzkezelő intézetre, ahova megérkezik a jövedelme, bevétele és ahonnan el tudja költeni.


Kérdésem továbbra is, miért nem tart fenn az állam egy minimális költséggel igénybe vehető bankszámlát, ahova megérkezik a jövedelem és ahonnan el tudom költeni.



Az hogy a bankoknak miért van óriási költségeik, például mert

- boldog-boldogtalannak osztották a hitelt, majd a sok nem fizető miatt óriási károkat okoztak a világnak

- mert túlfizetett semmit tevő embereket alkalmaznak hatalmas fizetésért

- mert átláthatatlan módon játszanak az emberek pénzeivel

- mert pl. megvesznek rossz cégek papírjait, és azt befektetési alapokként sózzák a palimadár, befektetést kereső ügyfelekre. Aztán bizonyítsd be, hogy nem volt érdeke megvenni a rossz papírokat.



Nem kell a púder, a devizahitel kapcsán megismerhette a világ a banki gyakorlatot, ami minden tisztességet nélkülözött.


Hozzáteszem nem volt soha devizahitelem, nem vagyok e tekintetben érintett, nem e miatt érzem szükségtelenségét a bankoknak.

Az emberek pénzét szórják el magukra számolatlanul, aztán meg felelősségük nincs, mert azt mind az ügyfélre hárítják, mint "kockázat." A bank maga a kockázat.



Aláírom, hogy hitelre szükség lehet, viszont a mostani rendszer egyértelműen nem működik. Illetve működik mindig a soron következő "világgazdasági válságig", amibe tönkre mennek azok az emberek, betétesek, akik semmit nem tehetnek róla, hogy szórta ki erste gizike vagy otp jancsika a pénzét lakatos nemfizető istvánnak.



Legyen azoknak bank, akik vállalják, hogy őket etetik, akik azért fognak 130%-ot teljesíteni minden évben, hogy kifizethessék a hitel kamatát.


A probléma, hogy nincs választásom! Vagy a xar bankba viszem a pénzem vagy a mégxarabb bankba. Nekem nem azért kell a bankszámla, hogy többet érjen a pénzem NULLA munkával, hanem hogy lehessen ott kezelni. Ezt a feladatot kellene az államnak is felvállalni, egy minimális funkciót ellátó pénzkezelő intézménnyel, amelyik nem hitelközvetítő csak és kizárólag vezeti, kezeli, számon tartja a munkám értékét, magyarul a pénzem.

2016. febr. 12. 23:40
 9/9 anonim ***** válasza:

Kérdező! A pénzkezelés ugyanúgy fizetős szolgáltatás lenne az államnál is. Lehet még drágább is lenne, elvégre minden évi költségvetésünk minuszos és növelni kell a bevételeket.


"A bank maga a kockázat. "


A hozzá nem értés a kockázat! Ahogy a devizahitelesek egy jelentős részénél is. Sokan nem fogták fel, hogy miként viselkednek az árfolyamok, és hogy mi a különbség a vételi ár vásárlása, és az eladási áron való törlesztés között. Ez nem feltétlenül az emberek hibája ez igaz, de a banknak sem, hisz a jognál is: "a törvény nem tudása, nem mentesít fel az ítélet alól"


"akik azért fognak 130%-ot teljesíteni minden évben, hogy kifizethessék a hitel kamatát. "


Szerintem ez már nem hitel, hanem kölcsön.


"- boldog-boldogtalannak osztották a hitelt, majd a sok nem fizető miatt óriási károkat okoztak a világnak "


A bank sem hülye, ez nem így működik. Legrosszabb esetben eladják a követeléseiket, de nem ez szokott gondot okozni a bankoknak.


Egyébként nem értelek. Azt akarod, hogy egy független szerv, esetünkben az állam kezelje az emberek pénzét, de nem emellett, hanem a banki hitel ellen érvelsz, ami egy külön téma.


Ui.: Nem védem a bankokat, de az én családomnak is van egy szép hiteltartozása, pont egy hülyeség miatt. A nincstelenség okai kétoldalúak, ezért mondom azt, hogy ne csak a bankok lepedőjét terítsük ki.

2016. febr. 13. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!