Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Emberek! Legyetek akármilyen...

Emberek! Legyetek akármilyen szimpatizánsok, mondanátok megoldási javaslatokat a magyar politikában, egészségügyben, nyugdíjakról, és miegymásról, stb?

Figyelt kérdés
2010. márc. 31. 18:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Ott van a programjukban. Valamint ezért akar a Jobbik vitázni, érveket ütköztetni a Fidesszel a tévében, ha orbánék nem futamodnának meg.
2010. márc. 31. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
51%

Parlament: minimális, akár egy százalék alatti belépési küszöb. Ha sok párt van bent, az alkalmi szövetségek keresztül verhetnek hasznos jogszabályokat, és csökken valamennyire a társadalmi előítélet. Szerintem pl - provokáció nélkül - a munkáspárt és a jobbik meg az lmp egyes gazdasági kérdésekben remekül együtt tudna működni

Egészségügy: hagyni a magántőkét befektetni, cserébe hosszú távon visszafizetni neki az összeget, vagy, adókedvezményt adni, stb... a lényeg, hogy tegyük érdekeltté a tőkét, hogy befektessen! Inkább hagyjuk, hogy karitatív tevékenységgel csökkentse az adóalapját, mint hogy simán eltitkolja. Higyjétek el, lenne, aki azt mondaná, hogy hm, ez nagyon jó pr fogás, pénzt is spórolok vele, nosza, befektetek.

Nyugdíjak: Ebbe nálam jóval okosabb embereknek is beletörne a bicskája. Most isszuk a levét annak, hogy állása - nem munkája - volt mindenkinek.


Nemzeti Gárda: egy ideológiamentes, fegyveres kiképzésben nem részesülő, rendfenntartási joggal nem bíró, fegyvert semmi esetre sem kapó, árvíz, és egyéb katasztrófák esetén bevethető, IDEOLÓGIAMENTES gárdát tudnék támogatni, de csak akkor, ha aki politizál/hangulatot kelt, azt kirúgják.


Továbbá apránként átállni a fogyasztási adózásra, jelképes személyi jövedelemadóval.

2010. márc. 31. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Diszkriminációmentesség: egy roma származású ne legyen pozitívan megkülönböztetve azért, mert kisebbség és azért, mert ha bármi jogos vagy jogtalan sérelem éri, akkor az önkormányzatához fordul, hogy a magyarok rasszisták és ezt meg azt tették, erre ott csinálnak egy nagy balhét és biztos, hogy a magyar lesz büntetve, akár jogos, akár jogtalan. Ennek oka: félelem a kisebbségnek attól a fegyverétől, hogy kihasználja maximálisan és visszaél azzal, hogy ő szegény kisebbség, és csak azért van bántva (magyarosan és érthetően fogalmazva).

Egyenlő esélyek: minden ember legyen egyenlő, ez szerintem érvényesül. Ha valaki tanulni akar, az tanulhat, felsőoktatásba is bejuthat fizetés nélkül.

Ha valaki dolgozni akar, az dolgozhat. Itt emberen múlik ki mennyire tanult, kinek milyen a kommunikációs képessége, ki hogy tudja eladni magát. És ez az utolsó, hogy Eladni Magad!! Ez a legfontosabb. Megnyerő megjelenés és angol nyelvtudás fontos! A tanulás nem pénzhez kötött!!! Aki akar, az tud!! Maradjunk ennyiben, csak megy a sírás, hogy "én azért nem tanulhatok, dolgozhatok, mert roma vagyok" pl.- nem, azért mert nem akarsz ba..eg! Ez a helyzet. A lehetősége megvan mindenkinek!

De mindenek előtt az a legfontosabb hogy El Tudd Adni Magad! Hiába panaszkodik sok ember, hogy nincs munkája. Nekem az a meggyőződésem, hogy többnyire erről ők tehetnek. Tele van minden hirdetéssel, ezer és ezer állást is ajánlanak mindenféle végzettségűeknek!! Itt inkább az a baj, hogy sokan különösebb tennivaló nélkül, lábat lógatva akarnak egy irodában ülve 100 ezreket keresni. Egyszerűen sokan nem szeretnek dolgozni, muszályból csinálják, az életundor minden időben az arcukra van írva. Csak tekerik a mókuskereket. Mindenkinek el kéne kezdenie tudatosan gondolkodni és kezdeni valamit az életével. Lehetőség mindig van, csak meg kéne tanulni gondolkodni!

Ezeket most csak azért írtam, hogy ebben az országban a fő probléma a mentalitással van, a felfogással. Egy egész ország gondolkodásmódján kéne változtatni, hogy itt radikális változás történjen.

Magyar politika? Azon kívűl, hogy mindenki a saját zsebét tömi mindenből, amiből csak lehet (pl. BKV), miközben tömik a zsebüket, az országgal is foglalkozzanak! Komolyan venni a feladatokat, a nép hangját. Ténylegesen alkalmazni a gyakorlatban az elméleti kidolgozásokat. A hatalmas bürokráiát megszüntetni, tizedelni a parlamenti képviselőket, mert 10 millió főre ennyi ember felesleges és értelmetlen. A pártok állami támogatottságát nagy mértékben visszaszorítani (pl. ne költhessenek milliárdokat csak egyetlen kampányra a mi pénzünkből).

Fizetéseket reálisnak tartom képviselőként, de ne élvezzenek ekkora támogatottságot, benzinköltségben, utazásban, étkeztetésben, mert amennyit kapnak ilyenekre havonta/fő, abból 50 család kényelmesen elélne. És mindenképp számlakötelesek legyenek ők is, mint minden állampolgár! Azért azt túlzásnak tartom, hogy akármit megcsinálhatnak, akárhány milliót ellophatnak és senki nem csinál semmit, nem kéri számon őket. Néha keresnek valakit, aki elviszi a balhét (pl. Zuschlag) és ezzel el van rendezve mindenkinek az összes bűne. Igenis mindenki legyen egyenlő a törvény előtt.

Korrupciót meg kell szüntetni!! Vagyis nagy mértékben visszaszorítani. Pl. a rendőrség állományát növelni, fizetésüket megkétszerezni, de ezzel együtt nagyobb követelményeket állítani feléjük, magasabb végzettséget, nagyobb tudást és állóképességet követelnék és ezek elérésére lehetőséget is biztosítani. Valamilyen harcművészetben jártasságot is pl. Vissza kéne állítani a tiszteletüket és a becsületüket, de ezt csak úgy lehet, hogy ne legyenek megkenhetőek és szükség van az ő megfelelő hozzáállásukhoz is.


A költségeket át kell csoportosítani. Van itt pénz, csak nem jó helyen. Felesleges intézményeket és bürokráciaszinteket megszüntetni.

Én nem hiszem el, hogy ennyi és ekkora adók mellett és ilyen alacsony fizetéseknél nincs pénz az egészségügyre, a nyugdíjakra!! Több adót már ne!!! Így is ha valaki vesz valamit, pl. egy lakást, annak az árát az állam még ötször behúzza az illetőn mindenféle adó formájában. Ezt ne!! Ne tegyék lehetővé! Luxusadó? Miért fizessek még háromszor azért, amit már egyszer megvettem?? Egyáltalán ilyenek egy demokráciában hogy lehetnek? Van pénz, csak nem jó helyre megy.

De tegyük fel tényleg nincs pénz: ne a detoxikálóba kerültek, az elmebetegek, az öngyilkossággal kísérletezők, a drogosok élvezzenek állami támogatást, hanem elsősorban a beteg gyerekek, az önhibájukon kívűl megbetegedett emberek. Nővérek, orvosok, ápolók és minden egészségügyi dolgozó fizetését növelni kell!!!

Nekem senki ne mondja hogy ebből a rengeteg pénzből nem jut ezekre a dolgokra. Én a hálapénzt nem tartom rossz ötletnek, de mindenki legyen normálisan ellátva ettől függetlenül! Azért fizetünk! TB!!

Segélyezési rendszer: ebben az országban ma bárki segélyhez tud folyamodni, aki akar. Én javasolnék egy 100 fős ellenőrző testület felállítását, akik felülvizsgálják kinek, mennyi segélyt osztanak ki és az a segély jogos-e. Mert itt hihetetlen nagy pénzek vándorolnak el jogtalanul. Ezen kívül az egy nagyon jó ötlet, hogy segélyt jegyben kiadni, amit élelmiszerre, tisztálkodásra, gyerekholmikra, iskolára és rezsire költhetnének. Ha van olyan ember a családban, aki munkaképes, nem dolgozik és nem is tanul, a segélyt kizárólag közmunkához kötném (heti 20 óra nem havi!!!).


Tisztességes és becsületes, tanult és gyakorlatias vezetőket az ország élére, a nagyvállalatok élére!!! A magyar gazdaság felvirágoztatása oly módon, hogy ők legyenek támogatva elsősorban, mivel Magyarországon vagyunk!! Először a magyar ember érdekeit képviseljük! És ráadásul a magyar termékek java messze jobb minőségű, mint amilyen külföldről behozott sz.rokat próbálnak velünk megetetni, itatni, megvetetni.

EU-ból érkező több 100 milliárdos támogatások hol vannak?? Elszámoltatnék mindenkit! Mit csináltak azokkal a pénzekkel, mik épültek, mit fejlesztettek stb. Minden egyes millióval elszámoltatnék!! Egyből lenne pénz nem is kevés! Ennek az országnak virágoznia kéne már egy ideje! Ez itt nem demokrácia és nem a nép akarata, ami most megy!

Ahhoz, hogy minden ember tisztességesen bevallja, amije van, ahhoz nem kéne a hasznuk 90%át behúznia az államnak, mert a maradék 10%-ból nem tudják finanszírozni a kiadásaikat, költségeiket, nemhogy még maradjon is nekik! Ellehetetlenítik a megélhetést ezzel és sokan azért folyamodnak adócsaláshoz. Ezen nem kell csodálkozni.

Van még ötletem és tudnék is mondani, de egyelőre ennyi. Kiírtam magamból amit akartam nagyjából.

2010. ápr. 1. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
18:24-es: nagyon jó választ adtál. Támogatni tudnám, látszik, hogy nem vagy egy buta ember! (előző voltam)
2010. ápr. 1. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!