Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hol van itt betegjoga figyelem...

Hol van itt betegjoga figyelembe véve, ha ezt teszik az emberrel a magyar egészségügyben?

Figyelt kérdés

Együtt élek a beteg nagymamámmal aki sajnos egy részt autóimun illetve mozgáskorlátozott beteg. 2008.dec 8-án bekerült az Erzsébet korházba mert nagyon legyengült ,kiszáradt , onnan kiengedték 2009.01.01, olyan állapotban hogy valamelyest járokerettel tudott közlekedni saját lábon a lakásban.Ezt követöen bekerült az ORFI autoimunologia osztályára 2009.01.24-én . onnan is kiengedték 2009.02 03-án szintén jároképes állapotban.2009.02.11-én Ismét Bekerült csak a Péterfy Sándor korházba agyrázkodással illetve bal váll töréssel ,mert itthon elesett, ahonnan már az aznap haza akarták engedni de kértük hogy tartsák megfigyelés alatt. 2009 .02.15-én ki is engedték itt már sajnos olyan állapotban hogy teljesen 100 % -osan ágyhoz kötötté vált, Pelenkázni ,etetetni ,stb kell mert magatehetetlen. Jelenleg 2009.03.01. Szent László korházban fekszik ahol szintén nem törödnek az ő betegségével állapotával és 2009.03.04 én haza is engedik. Én mint az unokája sorba telefonáltam a háziorvost, az összes korházat és semmi mást nem szerettem volna csak ha egy rehabilitációra betudják utalni amit természetesen ő is szeretne mert ujjból járni akar: Minden hol elutasitottak ,hogy a házi orvos nem tudja beutalni mert ez a korház feladata , a korház közölte hogy ők nem foglalkoznak ezzel ahogyan azzal sem hogy betegszállitóval A László Korházbó átszállitsák váll kötözésre A Péterfybe majd vissza.Az alap betegségével (Imun)foglalkozó korházban (ORFI) a kezelő orvosa közölte hogy őt ne is keressük , mert nem tud mit tenni, flegmán , és meglehetősen cinikusan beszélt az emberrel.

Tudtommal a betegnek joga van az életmentő beavatkozásokon túl ahoz hogy igénybe vegye az eü ellátásokat ha állapota ezt ugy igényli.

Akkor csak azt szeretném megkérdéznei, hogy miért mutogatnak egymásra az orvosok a korházak hogy ez a másik feladata, és az én mamám miért épült le gyakorlatilag 3 hét leforgása alatt mozgáskorlátozottból magatehetettlen állapotba?

Ki a felelelős ezért? A háziorvos tényleg nem utalhatja be egy mozgás szervi rehabilitációra hogy ismét lábra álljon?

Miért tehetik ezt meg egy 78 éves magatehetetlen ,leépült beteggel, neki nincsenek jogai, aki eddig is fizette a tb, és ezt kapja cserébe a pénzéért?

Még annyit hogy én 15 éve vagyok vele,és gondoskodom róla (29 vagyok) de ennyire megalázó módón eddig sosem bántak velünk.


2009. márc. 3. 13:09
 1/5 anonim ***** válasza:
76%

Szomorúan olvasom. Sajnos sok orvos ilyen:( Bezzeg szidni a kormány tudja...


Próbáld megkeresni a betegjogi képviselőt. Ez minden korházban van úgy tudom.


Az ORFI-é itt van


[link]


Dr. Záray Gyuláné


Fogadóórát tart: minden csütörtökön 16-19,30-ig


Helyszín:

Budapest, Frankel Leó u. 25-29 (ORFI Igazgatóság) 24.-es szoba.

2009. márc. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ajánlom, hogy fordulj a betegjogi képviselőhöz. Mivel az illetékes az aki a kérdéses intézményhez kirendelt képviselő és mindazoknak írnék/telefonálnék ahol édesanyád megfordult, Beleértve a háziorvoshoz tartozót is.

Itt találsz egy listát és némi tájékoztatást.

[link]


Sajnos ebben a nagy kuplerájban amit az egészségügyből csináltak, már csak az ér el valamit aki fenyegetőzik, ide-oda rohangál. A többiek pedig kenegessék magukat otthon. Ide jutottunk.

2009. márc. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez tényleg szomorú, ami az ORFI-ban történik. Magam is ORFI-s beteg vagyok, de azért én sem értékelném ezt a flegma, durva orvosi bánásmódot.

Igazuk van az előttem hozzászólóknak, betegjogi képviselő kell, de van még egy lehetőség!


Az keményebb mint holmi bíróság, az úgyis elhúzódik mint a rétestészta, mert az orvostársadalom a minisztertől az asszisztensig lefelé összetartanak az orvosi szakértőkkel együtt is...és ez 10 évnél hosszabb időt és rengeteg perköltséget eredményez.

Lásd Kende Péter könyvét: Mik vagytok ti orvosok, istenek?


Ezért inkább az EGYENLŐ BÁNÁSMÓD HATÓSÁG-ot javasolnám, oda kell fordulni és sokkal rövidebb ideig tart és keményebben is büntet! Jobb mint a bíróság és holmi betegjog. Mert még a Magyar Orvosi Kamara is benne van nyakig a sárban, velük is összefonódnak.


Tehát az Egyenlő Bánásmód Hatóság visszaadja a beteg jogait és nemcsak anyagilag büntet.

[link]

Az nemcsak munkával, hanem mindenre kiterjedő profilja van a Hatóságnak és az egészségüggyel is foglalkozik.


Hajrá, hátha sikerül! Bátorság!

2009. nov. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egyenlő Bánásmód Hatóság erlérhetősége:


Budapest 1024. Margit krt. 85.

Telefon: 336-7843, 336-7851

Fax: 336-7445

Postafiók:

Pf. 672. Budapest 1539.

e-mail: ebh@ebh.gov.hu

2009. nov. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

De nyugpdtan kiteheted az orvos nevét, aki nem volt hajlandó fogadni Nagymamádat, nemhogy gyógyítani!

Ezt szabad.

2009. nov. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!