Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Facebookon találtam. Szerintet...

Facebookon találtam. Szerintetek is így van?

Figyelt kérdés
"Magyarországon azért keresel 100.000 forintot eladóként, mert a te munkád egy Európa peremén levő, európai szemmel nézve szegény, teljes mértékben rossz irányba tartó, végtelenül pazarló, bután kitalált és működtetett rendszerekkel rendelkező, nagyon erősen korrupt országban van. Ezárt nem jut neked tobb. Ebben a teljességgel pazarló, rossz rendszerben pontosan ennyit ér a munkád, egy forinttal sem többet. Ez a piaci árad. És ezért kap mondjuk egy müncheni eladó ugyanazért a munkáert 1500 eurot, mert ő egy okosan kitalált, értelmesen működtetett, átlatható, ellenőrizhető es fenntartható rendszerekkel rendelkezo országban teszi ugyanezt, ahol legfeljebb a maradékot nyúlják le, de semmiképpen sem milliárdokat vagy komplett piacokat. Az ő ottani munkája abban a rendszerben pontosan annyit ér, függetlenul attól, hogy ő is ugyanazt a munkakört látja el."

2016. ápr. 21. 18:49
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
Én azt olvastam hogy ha egy posztot nem osztok meg leesik a kezem.Láthadod mégis megtanultam gépelni műkézzel is
2016. ápr. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%

Részben igaz... Annyit fűznék hozzá, hogy a rendszer működése azért nagyban függ "a lapok leosztásától" is. Nem hiszem, hogy magyar ötlet volt elkúrni a rendszerváltást és szétcseszni a gazdaságunkat... amellett, hogy egy bizonyos réteg korrumpáta magát, a fő haszonélvezők nyugati kézben lévő multinacionális vállalatok voltak.

Ha eltöröm a lábad a futóverseny előtt, elég furcsa arra hivatkoznom, hogy azért én nyertem, mert gyorsabban tudok futni.

2016. ápr. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%
Látjátok,mégis jobb lett volna,ha kihadjuk a II. VH-t,vagy rendszerváltás után habsburg trónörökös kezéne kerül az ország. :D
2016. ápr. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
50%

Hopp, a kettes nagyon jól írta le a lényeget.

Elég szépen át lett játszva nyugatra a "magyar vagyon".

Gyurcsányék szépen asszisztáltak, Orbánék inkább saját számlára dolgoznak.

2016. ápr. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
76%
Az a lényeg, hogy még vééééletlenül sem a saját hibájából jutott ide Magyarország. Ádehogy.
2016. ápr. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Baluba ***** válasza:
Szerintem így van. Hogy miért ilyenek a rendszerek az országokban, már más kérdés.
2016. ápr. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ez azért butaság, mert az "Európa peremén" lévő, de EU-tag országok csak olyan irányba tarthatnak, amilyet az EU megenged nekik. A rendszert ők találják ki, nekünk meg alkalmazkodni kell.

Ők nyertek egy világháborút, mi meg vesztettünk. Nekik a fél világ a gyarmatuk volt, nekünk meg nem.

De most majd fordul a kocka, hiszen pár évtizeden belül muszlim többségük lesz, (demográfia) akkor majd meglátjuk, hol lesz a tutibb.

2016. ápr. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Persze a történelmi háttér meg smafu. Itt nem volt Trianon, meg szovjet megszálás, a törökök is csak barátkozni jöttek. A világháborúkat is mind megnyertük sorra... Aztán senki nem vett fel IMF hiteleket , hogy kihúzza a hátralevő pár évet a kormányon. Aztán nem rombolták árulták szét módszeresen az országot különböző hazaáruló férgek... Korrupciót kiabálnak a külföldről pénzelt médiaorgánumok meg csatlós bérpolitikusaik...

Az érem másik oldala .

2018. márc. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

nagyrészt igaz amit idéztél, de azért nem teljesen..

a magyar gazdaságot azért külföld is jelentősenbefolyásolja (tekintve a méretét).

viszont aki a külföldet hibáztatja a magyar vagyon lenyúlásáért, nem pedig a magyar vezetést, annak sincs teljesen minden rendben a fejében, hisz bőven vannak ellenpéldák is a rendszerváltás utáni gyarapodásra, elég csak a cseheket, szlovákokat, lengyeleket megnézni, szval lehetett volna ezt jól is csinálni..


egyszóval: elk*rtuk... nem csak Gyurcsánnyal annak idején, hanem épp most is, az Orbán féle maffiával...

2018. márc. 3. 11:34
 10/10 A kérdező kommentje:
*idéztetek
2018. márc. 3. 11:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!