Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Mivel volt masabb a demokracia...

Mivel volt masabb a demokracia Rakosi-korszak utan Magyarorszagon mint ma?

Figyelt kérdés

2016. jún. 8. 16:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Bár 1945 és 1949-ig koalíciós időszakról beszélünk és demokráciáról, azonban már ott kezdett kiépülni az egy párt rendszer. Például megnézzük a rendőri iskola összetételét ki milyen párthoz állt közel, vagy a Magyar Rádió államosítása után, hogy a kommunisták ott hogyan veszik át a hatalmat.

Demokráciáról csak az 1989-es rendszerváltás utáni időszakról beszélünk, addig egy párt rendszer volt. A parlament csak jelképesen működött. Tehát a demokrácia nem volt semmivel se másabb, mert nem létezett.

2016. jún. 8. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
az a baj,hogy most szolt a tori tanarom hogy a mai magyar demokraci tetelbe Rakosi bukasaval kell kezdeni. És nem tudom hova tenni a ket dolgot..
2016. jún. 8. 17:46
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem kell tenned sehova. A Rákosi-korszak után lévő Kádár-korszakban se volt demokrácia. Egy pártrendszer volt, diktatúra.

Választani egy pártra lehetett. Nem lehet összehasonlítani a kettőt.

2016. jún. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
igen ezt tudom, csak nem tudtam, hogy kombinaljam ossze a kettot. De szerintem az lesz, hogy elmondom Rakosi korszakba mi, hogy volt es raterek arra, hogy ma napjainkban, hogy van ez. Azert koszonom a valaszt! :)
2016. jún. 8. 18:59
 5/5 anonim ***** válasza:

A demokráciának és a nemlétének is több formája van. Rákosi rendszerében a diktatúra mellett személyi kultusz és a jogállami látszattal sem törődő nyilt erőszak is volt. Kádár idején személyi kultusz nem volt, a diktatúrát a 60as évektől a látszatra ügyelve gyakorolták. Rákosi idején az volt a jelszó, hogy "aki nincs velünk, az ellenünk van", a Kádár konszolidáció (az erőszakos ellenállás veszélyének elhárulása után) jött az "Aki nincs ellenünk, az velünk van" doktrina.


Ma is itt, a demokratúra stádiumában vagyunk, a diktatúrát a jogállamiság eszközeivel valósítják meg. Törvényt hoztak a jogfosztásra.

2016. jún. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!