Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Ha később politikus szeretnék...

Ha később politikus szeretnék lenni, melyik pártba lenne érdemes belépnem?

Figyelt kérdés
16/F
2016. aug. 6. 16:29
 1/10 anonim ***** válasza:
40%
CSAK A FIDESZ!
2016. aug. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%
Pillanatnyilag várnék azzal a belépéssel.
2016. aug. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
31%
A Fidesz kb össze fog omlani miután megnyerte a 2018as választást, mivel fiatalok már nem veszik komolyan a konzervatív elveket, csak a pénz miatt vannak ott.
2016. aug. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%

A helyedben újat alapítanék azokkal, akik már benne vannak a politikai életben de amennyire csak lehet "tiszták", szimpatikusak - politikai szempontból - és kb egyeznek a nézeteitek. Illetve persze akkortájt végzett fiatalokkal vegyesen karöltve. Először csak összejárntok és tervezetnétek, utána lehetne pártot alapítani, esetleg lehetne egyesülni kisebb, de valamennyire azért népszerű pártokkal.

Persze ez csak elképzelés (én meg 16/l vagyok, szóval nem épp politológus). Szerintem a mai "nagyobb" pártokkal nem sok "jót" tudnál elérni, bár ezt biztos megcáfolják az utánam jövők.

2016. aug. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Ha 2020-ig be tudsz lépni akkor "csakafidesz". Ők még megvárják az uniós pénzeket, szépen ellopják mint eddig, aztán lépnek hadd süllyedjen a hajó.
2016. aug. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
82%
Amelyiknek az elveivel egyetértesz, vagy alapíts egy újat. Ez az "érdemes" kicsit úgy hangzik, mintha a pénzért csinálnád, olyanból meg már van elég.
2016. aug. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Az érdemest úgy értettem, hogy lehetőleg ne járassam le magam mindenki előtt azzal az adott párttal (pl. a mérhetetlen PM). Nem, nem a pénz érdekel (nem mondom, hogy utolsó szempont, de nem ez az oka a politikai terveimnek). Azért lennék politikus, mert szeretném csinálni, az lenne az én világom. Már most is van egy korlátozott közéleti szerepvállalásom és már ezt is nagyon élvezem, hogy tehetek a közért. Az ideológiák, amelyekkel egyetértek: nacionalizmus (de a sovinizmust elutasítom), kereszténydemokrácia, populizmus, nemzeti konzervatív, antikommunizmus, antifasizmus, konzervatív liberalizmus. Szerintem ezeket az ideológiákat a Fidesz testesíti meg Magyarországon. Ami miatt aggódok, az az, hogy ha mondjuk egy baloldali kormány lesz Magyarországon, nem-e fog hátrányos megkülönböztetés érni, amiért én fideszes vagyok. Továbbá, jó ismerősöm az Együtt választókerületi elnöke, akinek köszönhetően egyízben találkoztam a párt elnökével. Ő mondta nekem, hogy lépjek be az Együttbe. Ez azóta sem történt meg, a baloldali ismerőseimmel már nemigen politizálok, de a Fidesznél mondhatni feljebb jutottam. Megmaradjak fideszesnek, vagy álljak át az Együttbe? Most egy ilyen dilemma előtt állok. A szívem azt mondja, hogy csak a Fidesz, azonban lehet, hogy megérné Együtt-tagnak lenni (nekik vannak nyugati kapcsolataik is, azért is). Nem tudok dönteni. :(
2016. aug. 6. 19:38
 8/10 A kérdező kommentje:
Megnéztem Szigetvári Viktor oldalát, úgy látom, még a saját posztjai alatt is mindenki csak szidja őt/őket. Inkább maradok a Fidesznél. Ellenvélemény?
2016. aug. 6. 20:18
 9/10 anonim ***** válasza:
40%

Na mármost ebből a kérdésből tökéletesen látszik, hogy te sem az emberek miatt akarsz politikus lenni. Téged csak a karrier érdekel. Ha nem az érdekelne, akkor az ideológiádnak megfelelő párthoz csatlakoznál ( a párt jelenlegi helyzetétől függetlenül ). Ettől függetlenül segítek.

16 éves vagy. 18 leszel a következő választáskor, akkor még bőven iskolás leszel és még utána jön az egyetem. A '18-as választást minimum várd meg, majd az alapján mindig a kormánypárthoz húzz. Úgy lehet karriered.

Ja és még valami: felfelé nyalj, lefele taposs. Ez a titka a karriernek.

2016. aug. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Ha azért akarsz X helyre belépni, mert ott sikeres politikus lehetsz és nem azért mert vannak ötleteid, amiket X pártban támogatnak mások is, akkor szerintem hagyd a francba a politikát...
2016. szept. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!