Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Tényleg jól tudom. Minimál...

Szirmai Béla kérdése:

Tényleg jól tudom. Minimál bér után 40. 000 ft. Lesz az öregségi nyugdíj? Ebből most is csak a híd alatt lehet vegetálni. Szabad még dolgzni?

Figyelt kérdés
nyugdíj, öregségi nyugdíj

2016. aug. 15. 13:28
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell félned. Magyarországon 20 év múlva úgyse lesz nyugdíj, mer nem lesz aki fizesse. Aki tudná fizetni az már rég nem lesz itt.
2016. aug. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
46%
Ha 40 évig havi 10 ezer Ft-t fizetsz nyugdíjjárulékra, akkor mennyit szeretnél? Havi 300-at 20 évig?
2016. aug. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
55%

Én pl nem azért dolgozok, hogy 30 év múlva nyugdíjat kapjak (32 vagyok), mert azt tudom, hogy nem lesz.

Hanem azért, hogy most legyen miből megélni.

Ezért nem zavar, ha kevesebbre jelentenek be...


Ne az államtól várd, hogy eltartson öregként, hanem gondoskodj magadról.

2016. aug. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Koplárovics Béci ***** válasza:

Még azt sem tudod mennyi lesz jövőre a minimálbér. Nemhogy mennyi lesz a nyugdíj X év múlva.


"Szabad még dolgzni?"


Szabad. De nem kötelező. És főleg: senki sem köteles csak a minimálbérért dolgozni, mondhatod, hogy te csak a szzszorosáért vagy hajlandó szalmaszálat keresztbe tenni. Persze van akinek a munkája minimálbért sem ér.

2016. aug. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"Akinek nincsen semmije, az annyit is ér!"


Ez kellett a magyaroknak, erre szavaztak...

2016. aug. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nézd a jó oldalát, nem kell erőltetni az egészséges életmódot, hiszen külön csapás megérni az idős kort. A YOLO már nem csak a tizenévesek privilégiuma.
2016. aug. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha most mennél nyugdíja és egész életedben minimálbérre voltál bejelentve, akkor valóban 50 ezer körüli összegre vagy jogosult. Erre azonban kapnál még különböző kiegészítő segélyeket.


De amúgy igen, aki egész életben vegetált, az nyugdíjasként se engedhet meg többet magának.

2016. aug. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Mem tudom mikor mész nyugdíjba, de tök fölösleges magad ilyen többtízéves katasztrófákkal riogatnod magad. 100% h lesz nyugdíj, és 100% h kevés lesz.


(a nem lesz nyugdíj-baromságok arra vonatkoznak, ha minden tendencia így maradna, és nem nyúlnának a rendszerhez sem. két lehetetlen feltétel.)

2016. aug. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Tényleg jól tudom. Minimál bér után 40. 000 ft. Lesz az öregségi nyugdíj? Ebből most is csak a híd alatt lehet vegetálni."

Szokj rá cigire/piára/kávéra akkor nem fogsz éhezni öregkorodban.

2016. aug. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Dudok Andrásné ***** válasza:
Most ha minimálbéres valaki és 40 évet dolgozott az akkor a 73.000 ft nak a 80%át kapja!! Persze én 25 évet a kereskedelembe, majd vállalkozóként 15 évet dolgoztam nem a minimálbérre bejelentve!! A havi nyugdijjárulékom 29.000.ft volt!Igy 40 év után megállapitottak 57.075.ft- ot.Hogy érdemes e dolgozni???? MUSZÁLY!! Mert ebből tényleg nem lehet megélni!Most volt idén 45 éves munkaviszonyom és még fel nem bukunk dolgoznunk kell!!
2016. aug. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!