Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Sok fórumon olvastam olyan...

Árokpart kérdése:

Sok fórumon olvastam olyan véleményeket, hogy mentalitásban kivezetjük magunkat az EU-ból. Ha netán így is lenne az biztos, hogy akkora baj lenne?

Figyelt kérdés
Őszintén szólva az EU tagság előtt is éltünk, sőt majdnem azt is megkockáztatom, hogy a 90-es évek végén jóval jobban éltünk mint most. A gazdasági növekedést tekintve ( azt hiszem, hogy az 1993-94- es tél kivételével, mert az elég szegényes volt) előtte is és utána is egészen olyan 2004-ig mindig magasabb volt a GDP növekedésünk mint napjainkban. Egyébként ha már mentalitást nézünk az emberek a kb. 1990-2003-ig nyugatiasabb szemléletűek voltak mint most össztársadalmi szinten. Ez miért van nem is értem. Kinek mi a véleménye?
2016. szept. 29. 22:28
 1/8 anonim ***** válasza:
79%

Jelenleg Magyarországon a beruházások közel 80%át az EU finanszírozza... Ha ők nem lennének, nem lenne 4es metró meg egy csomó fejlesztés. Szóval jelenleg gazdaságilag nagy támaszt nyújt az EU ami nélkül azért hátrébb lennénk


Illetve az EU szellemisége egy közös, együttműködésen alapul. Közös egység ami a változatosságából és megbízható minőségéből* eredően rugalmas és fel tudja venni a versenyt más egységekkel, illetve ellenállóbb külső ingerekkel szemben.

Ehhez ugye együttműködés kell, jelenleg az nincs, így ez a hátránya meg is van, hogy amilyen gyors egy csorda bölény leglassabb tagja, olyan gyors az egész csorda.. a széthúzás nem tesz jót egy közösségnek, ez tisztasor gondolom... de az elv ez lenne, és a jövő ebben van!


Egy futurisztikus példa: Ha megjelennek a földönkívüliek, a Földnek egységesnek kell lennie, hiszen kívülről mi egy egység vagyunk, egy bolygó. Lehetünk sokszínűek, de egységesnek kell lenni. Kivel fognak beszélni a marslakók? Az USAval, Kínával, meg 59 egyéb állammal? Ha már kontinensbeli egységek léteznek, az már egy erős helyzet, azzal lehet kezdeni valamit


*minőség alatt pl az ételt értem. Az EUn kívülről jövő húsok például nagyon gyenge minőségűek, mert nincsenek alávetve a szigorú EUs előírásoknak. Nem is engedik be őket.

2016. szept. 29. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
24%

Köszönjük szépen elsőnek a propaganda szöveget.

Azóta mióta beléptünk az EU-ba, a fing se olyan büdös.

Van jó illetve rossz oldala is ennek az egésznek.

Engem ami zavar, hogy a sok hülye azt hiszi, hogy az EU segélyszervezet. Csak azért vettek be mert kellett az olcsó munkaerő na meg a piac. Cserébe a töredékét leutalják, aztán az átlag libsi erre veri magát. Húú park meg van játszótér, hűha :D

2016. szept. 29. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%

2es

Arra gondolsz, hogy megy a magyar oda dolgozni, és hogy aráynaiban nem kapunk eleget vissza?

Na oszt akkor mivan? ha itthon marad a magyar és éhbérért meg sehogysem dolgozik, az jobb? Ha külföld ezzel olcsóbb munkaerőhöz jutott mint amúgy, az nekünk rossz?


Nem vagyok hú de EU párti, csak ebben látom a jövőt.. nem tökéletes, de nincs jobb ötlet


2es, Te miben látod a jövőt? Komoly kérdés, akár privátban is küldheted, de listaszerűen ha lehet, ne regényben:D

2016. szept. 29. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
64%

"oszt akkor mivan? ha itthon marad a magyar és éhbérért meg sehogysem dolgozik, az jobb?"


Gyerek vagy még ehhez, az a baj.Az országban ezért nem volt még forradalom, mert van szelep, ami jelen esetben az EU.

Orbánék meg Feriék azért tolják ilyen lazában, mert tudták, hogy akinek nem tetszik, max lelép.

2016. szept. 29. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

"Jelenleg Magyarországon a beruházások közel 80%át az EU finanszírozza... Ha ők nem lennének, nem lenne 4es metró meg egy csomó fejlesztés. Szóval jelenleg gazdaságilag nagy támaszt nyújt az EU ami nélkül azért hátrébb lennénk"


Nem lennénk, csak akkor mi finanszíroznánk. Tekinve, hogy mennyit ellopnak tőlünk még akkor is pozitív mércével zárnánk.

2016. szept. 30. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
ha kilépnénk az EU-ból, akkor úgy szétzuhanna az ország, hogy kb. Szerbia szintjére süllyednénk vissza.
2016. szept. 30. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az EU egy gazdasági-politikai-kultúrális szövetség. Ha kilépünk belőle, jelentéktelen súlyunk lesz a világpolitikában és azt tesznek velünk kb. amit akarnak. Nem értem miért hiányzik ez az euroszkeptikusoknak.
2016. szept. 30. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az EU előtt is volt élet igaz elég szegényes és azóta nagyot fordult a világ. Európa jelentősebb része belépett köztük az összes komolyabb kereskedelmi partnerünk. Plusz az újabb hidegháború miatt elkerülhetetlen hogy valamelyik oldalra álljunk és ha nem a nyugat oldalára állunk akkor maradnak a ruszkik ami nem kecsegtet sok jóval.
2016. szept. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!