Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit jelent az, hogy a Fidesz...

JLCS kérdése:

Mit jelent az, hogy a Fidesz "lebontotta"a jogállamiságot? Konkrét válaszokat, értelmes véleményeket kérnék. A demagógiát, és az indulatokat mellőzve.

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok mások gondolataira ez ügyben-egyáltalán mi a jogállam? A felszíne,és ami alatta van,hogy függ össze..

2016. máj. 1. 13:08
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
14%

Kérdező!


A baloldali és liberális pártok, emberek szokták ezt hangoztatni állandóan, hogy nincs jogállam.

Bennük pedig felesleges logikát keresni, mert ők csak azt szajkózzák, hogy "Orbán osztja a közpénzt a haveroknak".


A stadionozáson, valamint mostanában Habony és Mészáros Lőrinc szapulásásn kívül nem tudtak mást felmutatni.

Valójában csak annyi a problémájuk a Fidesszel, hogy jobboldali és a magyar érdekeket tartja szem előtt.

Persze mindig más mögé bújnak de valójában ez a problémájuk a kormánnyal.


A jogállam nekik egyet jelent a liberalizmussal.

És mivel ezt a kormány igyekszik felszámolni ezért természetesen szapulják őket.


Nem érdemes bennük logikát keresni ezt jegyezd meg!


Valamint a Nyugat(EU, USA) állandóan szítja a gyűlöletet a kormányunk ellen.

Támogatják, pénzelik az ellenzéket és tüntetéseit.

Nekik is az a problémájuk, hogy az Orbán-kormány nemzeti és konzervatív értékeket képvisel az internacionalista liberális Nyugattal szemben.

Ahol csak tudják lejáratják a kormányunkat.


Az USA és a globális pénzügyi háttérhatalmak számára idegen a nemzet és a hagyományos értékek.

Ezért járatták le például annak idején Hitlert is, hazudoztak róla mindenfélét, hogy milyen szörnyűek stb. mert ő nemzetállamokba gondolkodott és fontosnak tartotta a fehér Európa ősi, hagyományos jellegét.



A Nyugat és a hazai balliberálisok folyamatos harcot folytatnak Orbánék ellen. Ennyi a történet.

2016. máj. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
58%

Nem akarom védeni a fideszt, de a következőt kérdezném, ahogy az öszödi beszéd után is tettem.


Akkor a sok hiszti után azt kérdeztem magamtól, hogy rosszabb lett most nekem? Kevesebb a pénzem? Kevesebb lehetőségem van? Akkor nem volt a válasz. Az emberek tüntettek, nekem nem volt drágább a tej, a tankolás stb.


Most nem élek magyarországon, de azt kérdezném, hogy elnyom valaki? Nem mondhatod ki a véleményedet? Az újságírók megírhatják az igazságot vagy épp hazugságot következmények nélkül?


Egy liberális vezetésű országban élek, de itt sem kérdezik meg az embereket hogy ugyan akarnak-e támogatni egy-két olyan tv-adót, ami nem is néznek. Egyszerűen eldöntötték a fejük felett hogy mindenki fizet akinek lakóóingatlanja van.

Az ebadóbót is a politikán meg a városvezetésen kívül mindenki a legnagyobb arcátlanságnak tartja, még sincs mód változtatni.


Szerintem azért magyarország elég messze van még a rákosi korszáaktól vagy ceausescu-tól, mert gyakran ehhez hasonlítják.

2016. máj. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
91%

# 1/1 Időpont ma 13:29


Még jó, hogy a kérdező direkt megkért, hogy a demagógiát és az indulatokat mellőzd...


Kérdező, néhány példa:

- Az alkotmánybíróság jogainak megnyirbálása

- Nincs független ügyészség (el ne hidd, hogy bárkit a "baloldalról" azért nem ítélnek el, mert nincs ellene bizonyíték... tudnak egymásról eleget, hogy ne akarják borítani a bilit)

- A választási körzetek szándékos, nekik kedvező átírása

- A közérdekű adatigénylés ellehetetlenítése (azaz nehogymár tudja a nép mire lopják a pénzét)

- Amit ma kitalálnak, az tegnapra törvény

- Folyamatos, visszamenőleges törvénykezés

- Kaszinók, dohányáru kereskedésének lenyúlása, előbbit napok alatt.


És ez most az, ami hirtelen eszembe jutott. Az olyanokkal nem is foglalkozom már, hogy a miniszterelnök az ablaka alá épít egy stadiont, mert az teljesen normális, minden miniszterelnök ezt csinálja.

(No, meg ez nem feltétlenül jogállamiság kérdése, szimplán a hülyék tűrőképessége...)

2016. máj. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

"jobboldali és a magyar érdekeket tartja szem előtt"

Persze, pontosítva jobboldali, a magyar és a saját érdekeiket tartja szem előtt, de ez most mellékes.


Nekem legjobban a népszavazás törvény megváltoztatása, hogy rengeteg olyan dolgot tettek bele, ami mindennapi életünket érint és mégsem lehet róla népszavazást kiírni. Legjobb példa a vizitdíj, amiről ma már nem lehetne népszavazást tartani, mert költségvetést érintő kérdés.

2016. máj. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

# 1

Én nem vagyok baloldali de ebben azért bőven van demagógia!

2016. máj. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Alkotmánybíróság jogkörének szűkítése, alkotmánybírók lecserélése, ügyészség, rendőrség, NAV a FIDESZ végrehajtószerve, hírek korlátozása, torzítása, ellenzéki médiák ellehetetlenítése, népszavazási kezdeményezések ellehetetlenítése, választási törvények módosítása, pártkatonák delegálása független intézmények élére, munkahelyi szinten is megfélemlítés, tárgyalások, egyeztetések nélküli törvénykezés, döntések hozatala, köztársasági elnök is fideszes pártkatona.

Most hirtelen ennyi jutott eszembe, de nálam okosabb emberek még kb. tízszer ennyit tudnának felsorolni.

2016. máj. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

"Az ebadóbót is a politikán meg a városvezetésen kívül mindenki a legnagyobb arcátlanságnak tartja, még sincs mód változtatni. "


Mármint aki azt se tudja miről szól? Ćhippel ellátott kutyákra nem vonatkozik az ebadó.

2016. máj. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
5%

"Folyamatos, visszamenőleges törvénykezés "


Egyetlen ilyen történt és az is mutyigyanús útépítéseknél.

2016. máj. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Tanulságos a véleményetek,de a konkrét mindennapos pénzügyi vissaélés-gyanús eset,talán Feri idejében még több is volt. Habony szerintem gumicsont,amin az index stb. rágódhat. A 2006-os őszi események-főleg okt.23-a-és utána a díszes kormánykoalíció bicskanyitogató nyilatkozatai,egy tudatos ember szemében nem a jogállamiság megnyilvánulása,hanem egy gátlástalan rendőrállam revansa. Szerintem. Ugyanakkor ijesztő belegondolni,mi lenne,ha a mostani baljós külpolitika helyzetben Feri,vagy az a balfácán Mesterházy lenne a kormányfő. Ez mind a Fidesz felé billent. Ugyanakkor Viktor megbocsáthatatlan "bűne",hogy egy egyszázalékos támogatottságú, idióta,kivénhedt alkoholista bandát döntéshozói helyzetbe hoz. A stadionok,és Schmidt Pál szintén a realitásérzet megcsappanását jelezhetik nála. Nem a Fideszre szavaztam,de jelenleg úgy látszik nincs más. De a jogállamiságot-hogy mi is lenne-még mindig nem érintettük.Ebből az következik,hogy nem is olyan egyszerű a dolog.
2016. máj. 1. 14:47
 10/20 A kérdező kommentje:
Ja,és a közszolgálati médiumok színvonala katasztrofális,de ezek "bontása" már szintén Feri alatt kezdődött 2006-7-ben. De az ellenzéki csatornák szintén ócska szarok. A Hír Tv-láttam jó műsort talán.
2016. máj. 1. 14:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!