Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Hogyan, milyen forrásokból...

Hogyan, milyen forrásokból kaphatnék viszonylag tiszta képet az egyes pártokról / magyar politikáról?

Figyelt kérdés

Eddig max a tv-ben láttam h a pártoknak mik a tervei az egyes ügyekben, de inkább próbáltam elhatárolódni a politikától. Most viszont h nem vagyok már gyerek, úgy érzem h nem dughatom homokba a fejem-e tekintetben. Úgy tudom h a politikával foglalkozó csatornák vagy jobbos vagy baloldalasok.

Vannak olyan weboldalak vagy bármi ahol úgy közlik az infókat h nem az egyik párt képére formálva adják elő?


Gondoltam még arra h talán lehetne nézni parlamenti felvételeket ahol ha hallja az ember akkor az még nem annyira manipulált dolog.. Erre van lehetőség? Vagy mit javasolnátok?


Olyan emberek válaszára számítok akik régóta követik a politikai eseményeket és amellett h határozottan kiállnak egy párt mellett zavarja őket ez ha a másik oldal dolgait elferdítik még ha nem is értenek egyet vele.



2016. okt. 4. 10:35
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

6# vagyok.


3. Hááát, csak azokat nézni szerintem csekély. Az csak a felszín sokszor. Azért azt ajánlanám még a parlamenti közvetítések mellett, hogy a legnagyobb pártok oldalán tájékozódj (Fidesz, Jobbik, MSZP, stb), lehetőleg nem "elemzésekből", hanem első kézből történő közvetítésekből, összefoglalókból. Így megláthatod a kontrasztot a két, három, négy tálalás között, és jobban átlátod, hol van a valóság.


4. Nem baj az, lényeg, hogy elindultál a fejlődés útján :p (Viccet félretéve, attól függ te épp mire érted, de a lényegen nem változtat, ha tényleg a jól informáltság és a jó szándék a célod.)


5. Mondjuk ha gazdaságot érintő témáról van szó, akkor te gazdasághoz is kell érts. Ha egy aláírásról van szó, nem árt, ha értesz joghoz, csak hogy a legnyilvánvalóbbat mondjam. Át kell lásd, hogy az adócsökkentés államkasszahiányhoz vezet, az adónövelés meg annak pótlását, nem csak a kedvünktől függ. De mondjuk tanügyben hozott intézkedést hogy megértsd, lehet, hogy nem árt, ha magához a tanügyhöz is értesz picit, mert felülről, politikusok szemével sokszor nem olyan a dolog, mint valójában. De mikor pl sport fejlesztésekről van szó, akkor makroökonómiai problémákról is szól az, nép-pszichológiáról, szellemi egészségügyről is, nem csak annyiról, hogy lesz-e ott adott meccs, vagy nem, például összefügg a téma népegészségüggyel, különböző gazdasági beruházásokkal, amik nem közvetlenül, de közvetetten kapcsolódnak ehhez, turizmus működését is kell értsd pl adott esetben, vagy annak marketing-mechanizmusát. Lényeg, hogy egy-egy adott téma legtöbbször sok más dologhoz kapcsolódik, amikről nem föltétlen beszélnek, de ettől még nem tévesztheted szem elől, ha meg akarod érteni. Kell lásd, hogy mikor kell a cipész a kaptafánál maradjon, s mikor érzi egy felhasználó is, hogy szorít a cipő. Pl a liget-projekt kérdése is egy ilyen összetett téma, csak hogy aktuális legyek, ahol túl sok a magát okosnak gondoló ember.


Nem is ajánlatos benne lakni a témában, de nem is árt. Ha témában vagy, annak ez a hátránya, de ha nem laksz benne, akkor nem látod át. :D Nincs jó válasz. De az információ korát éljük, azt se feledd.

Egy tanács, ami súrolja ezt a témát:

"Olyan dolgokra fektess hangsúlyt, amire van ráhatásod, mert amire nincs ráhatásod, az csak energiapazarlás." (A politikára is lehet hatni, nem csak 4 évente, és főleg nem akkor, és nem föltétlen egyedül, de sok jól tájékozott ember már erőt jelent adott esetekben, sőt,a cél az lenne, hogy mindenki tájékozott legyen.)

2016. okt. 6. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

6# vagyok megint. Ez utóbbihoz:


Korábban írtam, hogy vannak ezek a kifejezések, amiket meg kell szokni. A "zsidócigány" szó szerint véve nem mond semmit, csak egy származást. Politikai szóhasználatban (nem hivatalosan) egy olyan jelenségnek, emberfajtának, gondolkodásmódnak a jellemzésére használják, akiket előttem szóló jellemzett (pl az olasz temperamentum sem azt jelenti, hogy most akkor az olaszok mind temperamentumosak, vagy nem minden spanyol torreádor). Na máris van egy tapasztalatod arról, amikor ütközik a szó szerinti értelmezés az átvitt értelemmel, (igen, gyakran általánosításnak tűnik) és a két ember a két különböző használatról beszél. Hogy hogyan vált el a két értelmezés, és használat, az hosszú, és vitás történet lenne, de a lényeg ez. Meg kell tanulni felfogni, hogy mikor melyik ilyen szó mit jelent. És általában kontextustól függ.

2016. okt. 6. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
ha könyv érdekel, akkor Enyedi Zsolt - Körösényi András: Pártok és pártrendszerek, vagy ha érdekel általánosságban elméletek, különböző irányzatok magyarázatai írj privátot, és tudok néhány diasort küldeni e-mailben. ezt tanultam. ja meg az összehasonlító politológia c könyv is jó. kcisit száraz. nem emlékszem ki írta. am javaslom ezekre pdf-ben keress rá először :)
2016. okt. 26. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
ja előző vagyok, plusz javaslom, hogy külföldi online média weboldalak keresőjébe is írd be a kulcsszót ami érdekel, mert a külföldi oldalak is adhatnak egy képet. persze ott is van aki torzít, de pl a bbc, washington post, euractive, stb elég jók
2016. okt. 26. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Felhívnám a figyelmedet, hogy a politikával, pártokkal, pártrendszerekkel, stb kapcsolatban az elmélet és a gyakorlat nagyon távol állanak egymástól!

Érdekesség: még ilyen "személyiségteszteket" is lehet találni, amik úgy vannak megcsinálva, hogy valamelyik párt, vagy érdeket képviselő szervezet készíttet egyet, amiben valószínűleg az jön ki, hogy te pont abba a táborba tartozol, akinek a "gondolkodásának" pont az a párt felel meg (tehát majd rájuk kell szavazz, hisz látod...)


A mainstream média meg legtöbbször úgy tálalja a dolgokat, ahogy akarja (vagyis a tulajdonos ahogy akarja), és ami a megtévesztő, hogy a legtöbb hasonlóan, azt hiheted, objektív véleményt kaptál, csak mert 3 mainstream csatornán is az jött le, pedig nem, ha csak azokat figyeled. Ezek hatalmas propagandagépezetek. Meg kell tanulnod, hogyan láss át rajtuk.

2016. okt. 27. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!