Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Miért mondják az ellenzéki...

Miért mondják az ellenzéki pártok, hogy a kormány által megvalósított közmunka program megbukott?

Figyelt kérdés
Én egy olyan kistelepülésen élek, aminek a környezetében nincs nagyváros, erre a településre soha, semmilyen vállalkozás nemigen fog már jönni. Munkalehetőség nincs, mert a privatizációban megszüntették az itt működő gazdálkodást és munkalehetőséget. Tehát igenis, a közmunka az egyetlen olyan forma ami megélhetést tud biztosítani olyan településeken, ahol soha, semmilyen más megélhetési forrás nem lesz már. S mielőtt jönnének az érvek, hogy el kell költözni, vajon ki venné meg azt a házat, amit 30 év alatt kemény verejtékes munkával ide építettünk a családommal? Vagy kezdjük nincstelen földönfutóként közel 60 évesen? Sokan azzal jöttek minek "csináltunk" gyereket ilyen helyre, de vajon csak a nagyvárosi ember privilégiuma, hogy családot alapítson? Nekem minimális megélhetési forrást jelent a kormány azon lépése, hogy közmunkás lehetek. Nem kérkedem vele, de becsülettel és hasznos munkát végzek sok híreszteléssel ellentétben. Miért támadják ezt annyira, hiszen azok akik támadják soha semmilyen munkát nem tudnának biztosítani számunkra itt. Pedig végzettségünk is van és akaratunk is az önellátásra. Csak lehetőségünk nincs. Amikor a közmunkát és a közmunkásokat fikázzák akkor én is megszólítva érzem magam, s nem fer dolog, hogy szó nélkül hagyjam. A korábbi kormányok a segélyen kívül semmit nem tettek, és itt nem csak az anyagi oldal a fontos, hanem az erkölcsi kérdés, hogy hasznos részének érezhetem magam a társadalomban. Vagy ennek nincs értéke a munka szempontjából?

2016. nov. 15. 17:16
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
90%
Mert semmi szükség rá. Azt is fel kéne kötni aki kitalálta.
2016. nov. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Remélem egyszer egy ilyen kistelepülésen fogsz élni ahol én, illetve itt fogsz a fennmaradásért küzdeni és majd megtudnád!
2016. nov. 15. 17:44
 3/24 anonim ***** válasza:
90%

[link]


Mondjuk ezért.

2016. nov. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Mert mondjuk ha nem lopnának annyit, akkor maradna pénze az országnak rátok is és nem kéne közmunkásnak lenned 50 ezerért?

Tudom, hogy ez neked rohadt magas, de próbálj már meg gondolkodni cseppet. Te most komolyan hálát adsz Orbánnak és imádkozol hozzá, mert elvesz tőled 200 ezer forintot és ad helyette 50-et? :D

2016. nov. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem valódi értelmes és értékteremtő munkát jelent, hanem haszontalan csesztetést, ami akadályozza az érdemi munkakeresést, továbbtanulást, lakóhelyváltást, csökkenti az alkalmazkodóképességet. Röviden összefoglalva ártalmas.
2016. nov. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
73%

Egyrészről a te érvedet is meg tudom érteni, de...


"Amikor a közmunkát és a közmunkásokat fikázzák akkor én is megszólítva érzem magam, s nem fer dolog, hogy szó nélkül hagyjam."

Na akkor te is a tipikus mindenbe belepofázok típus vagy? :D


"erkölcsi kérdés, hogy hasznos részének érezhetem magam a társadalomban"

Hát marha hasznos dolog. Egy mentős, egy orvos, de még egy kukás is hasznos társadalomnak. A közmunka meg amolyan "ugyanúgy nem csinálnak semmit de legalább nem segélynek hívjuk" dolog.


Legnagyobb bajom vele az, hogy 100 lébecoló ember helyett lehetne teremteni 10 helyet normális fizetésért, és azért el lehetne várni normális munkát. De jelen formájában a közmunka csak arra jó hogy lehessen kozmetikázni a munkanélküliségi adatokat.

2016. nov. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

"Remélem egyszer egy ilyen kistelepülésen fogsz élni ahol én, illetve itt fogsz a fennmaradásért küzdeni és majd megtudnád!"



Pontosan olyanon élek és tíz évig voltam közmunkás, épp ezért tiltanám be a rabszolgatartást.

2016. nov. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
55%

Kérdező! a közmunka az segély csak a neve közmunka.

A másik hogy ezt a pénzt amit a közmunkáért adnak az adófizetők pénzéből adják, a közmunkások nem termelnek jövedelmet ezért nemfizetnek adót sem és közterheket sem.

2016. nov. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

Persze, nagyon jó a közmunka, ha abból az alapvetésből indulunk ki, hogy az illető már úgyis elveszett, soha nem lesz munkája, ezért adjunk neki alibimunkát, legalább nem hal éhen. (Bár ilyenkor meg esetleg feleslegesen terheljük az adófizetőket, de ettől meg tekintsünk el.)


Ha viszont arról az oldalról közelítjük meg a dolgot, hogy ezeket az embereket akár vissza is lehetne terelni a munkaerőpiacra, akkor máris rossz a közmunka. Márpedig a kormány kezében elég sok eszköz van ennek elősegítésére. Csak az bonyolultabb, nem elég gyors, és persze nem lehet lestatisztikázni, milyen jó a munkanélküliségi ráta.


Lehet mondani, hogy így 0-nál többet kapsz ott a semmi közepén, esetleg képzettség nélkül, de ez a pénz tényleg a minimum. Gyakorlatilag cserben hagy a kormányod, amikor hozzád vágja a havi pár tízezret, mint valami kegyet, és úgy gondolja, hogy ezzel el vagy intézve.


Meg ugye te nem is akarsz mást csinálni. De valaki akarna. Viszont az is lehet munkanélküli, aki akar dolgozni. Neki marad a 3 hónap álláskeresési járadék, ami önmagában is nagyon kevés, aztán, ha nem akar éhen halni, a végén ő is mehet közmunkára. Ahelyett, hogy gőzerővel keresné az új munkát, mehet gereblyézni az árkokat a falu szélére, mert annak aztán sok értelme van.


Persze, a közmunka nagyon jó bizonyos dolgokra. Pl. büntetésként, börtön helyett. De nem bekasztlizni azokat, akik 3 hónap alatt nem találtak munkát. Meg most már divat a 16 éveseket is közmunkáztatni, ahelyett, hogy iskolába járna, ami meg tényleg a legalja mindennek.

2016. nov. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Közel egy 1 álláskeresés után kértem magam közmunkára, segélyt nem kaptam előtte, ellenben fizethettem a tb-ét. Állást itt alig hirdetnek, viszont közmunkából válogatni lehetett a különböző cégeknél. Végül ahova kerültem, több mint 1000 embert foglalkoztat közmunkában és csak negyed annyi rendes dolgozója van, ez szerintem nem normális. Tőlünk ugyanazt a munkát várják el, mint a rendes dolgozóktól, és a felelősség is ugyanaz, csak a szabi és a fizetés sokkal kevesebb. Utánunk milliókat kap a cég, nem egy ilyen határozatot láttunk már, egyedül a cég jár jól ezzel a foglalkoztatással. Inkább kizsákmányolva érzem magam, mint hasznosnak, és remélem ez csak egy átmeneti állapot az életemben.
2016. nov. 16. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!