Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha hivatalosan a minimálbér...

Ha hivatalosan a minimálbér alatt tilos bárkit is alkamazni akkor a közmunkások miért kaphatnak mégis kevesebbet?

Figyelt kérdés

2016. szept. 17. 11:36
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:
Úgy értem, ez törvényes így a kormány részéről?
2016. szept. 17. 11:39
 2/29 anonim ***** válasza:
10%
mert közmunkások, és nem alkalmazottak
2016. szept. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
11%

gondolom van kibúvó mint németeknál. (igen még ott is van kiskapu)


A minimábér valószínű a teljes munkaidős foglalkoztatásra vonatkozik, és a közmunkást foglalkoztatják napi pár órában, és annak megfelelően kevesebbet is kap.

2016. szept. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
10%
Azert hogy ne menjen el mindenki kozmunkasnak. A torveny nyilvan megengedi hogy keveset kapjanak.
2016. szept. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
De ha egyszer azért találták ki a minimálbért, hogy az alatt ne kaphassanak és ezáltal kevésbé legyenek kiszolgáltatva az emberek a munkáltatóknak, akkor az államnak miért van joga mégis kevesebbet adni nekik? Kicsit nem ellentmondásos ez? Azt nem tudom, hogy a munkaidejük pontosan mennyi, de úgy tudom fix 51 ezret kapnak havonta, ami messze van a minimálbér összegétől.
2016. szept. 17. 11:55
 6/29 anonim ***** válasza:
37%
De értsd már meg, hogy a kettő nem ugyanaz a jogviszony!
2016. szept. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
40%
Most tenyleg nem erted? Azert van joga az kormanynak, mert a jogot ok hatarozzak meg. Ahoz van joguk amit akarnak, mivel 2/3-os tobbseguk van, szo szerint barmit megtehetnek, kiveve a nemzetkozi egyezmenyek megerteset.
2016. szept. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

"De értsd már meg, hogy a kettő nem ugyanaz a jogviszony!"


Én értem, hogy nem ugyanaz a jogviszony, de attól mégis elmarad nagyon a minimális megélhetést biztosító minimálbér összegétől. Hogyan lehet 51 ezerből megélnie egy többgyerekes családnak például? Nem is értem, hogy a jogvédőszervezetek miért nem hapartak még rá erre.

2016. szept. 17. 12:06
 9/29 anonim ***** válasza:
73%

" Nem is értem, hogy a jogvédőszervezetek miért nem hapartak még rá erre."


Neked hanyszor kell elmondani hogy torvenyes amit csinalnak mert ok irjak a torvenyt. A kozmunka = segely.

2016. szept. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
29%

"Hogyan lehet 51 ezerből megélnie egy többgyerekes családnak például?"


1. hát pl nem vállalunk több gyereket 8 általános végzettségre


2. anyu is elmegy közmunkásnak + 51 ezer


3. érvényesítik a családi adókedvezményt, mivel a közmunka egy BRUTTÓ 70 valahány ezer ft


na ennyire is ismered a kérdéskört kéredző

2016. szept. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!