Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Miért mondják az ellenzéki...

Miért mondják az ellenzéki pártok, hogy a kormány által megvalósított közmunka program megbukott?

Figyelt kérdés
Én egy olyan kistelepülésen élek, aminek a környezetében nincs nagyváros, erre a településre soha, semmilyen vállalkozás nemigen fog már jönni. Munkalehetőség nincs, mert a privatizációban megszüntették az itt működő gazdálkodást és munkalehetőséget. Tehát igenis, a közmunka az egyetlen olyan forma ami megélhetést tud biztosítani olyan településeken, ahol soha, semmilyen más megélhetési forrás nem lesz már. S mielőtt jönnének az érvek, hogy el kell költözni, vajon ki venné meg azt a házat, amit 30 év alatt kemény verejtékes munkával ide építettünk a családommal? Vagy kezdjük nincstelen földönfutóként közel 60 évesen? Sokan azzal jöttek minek "csináltunk" gyereket ilyen helyre, de vajon csak a nagyvárosi ember privilégiuma, hogy családot alapítson? Nekem minimális megélhetési forrást jelent a kormány azon lépése, hogy közmunkás lehetek. Nem kérkedem vele, de becsülettel és hasznos munkát végzek sok híreszteléssel ellentétben. Miért támadják ezt annyira, hiszen azok akik támadják soha semmilyen munkát nem tudnának biztosítani számunkra itt. Pedig végzettségünk is van és akaratunk is az önellátásra. Csak lehetőségünk nincs. Amikor a közmunkát és a közmunkásokat fikázzák akkor én is megszólítva érzem magam, s nem fer dolog, hogy szó nélkül hagyjam. A korábbi kormányok a segélyen kívül semmit nem tettek, és itt nem csak az anyagi oldal a fontos, hanem az erkölcsi kérdés, hogy hasznos részének érezhetem magam a társadalomban. Vagy ennek nincs értéke a munka szempontjából?

2016. nov. 15. 17:16
1 2 3
 21/24 BlodDrunk ***** válasza:
0%

Mai napig úgy vagyok vele,hogy megfelelő szakmai hozzáértéssel simán lehet találni munkát,lehet hogy nem helyben ahol laksz/élsz de ez más országban sincs máshogy.

Annyi a különbség,hogy nálunk az emberek élnek valahol és ott keresnek munkát,míg a nyugatibb országokban inkább fordítva,keresnek egy fix munkahelyet és ott élnek,ott kezdenek el házat épülni,lakást vásárolni ha más munkahely van akkor költözik nincs olyan eszmei értéke egy saját lakás,háznak mint nálunk inkább bérelnek rengetegen pont a költözködések miatt.

Ott sem arányosan oszlanak el a munkák,vannak olyan régiók nyugatra is ahol nincs álláslehetőség,de a munka után kell menni nem azt várni hogy a munka jöjjön hozzád.


Illetve rengeteg cég ad albérleti támogatást ha x Km-ről jöttél illetve önkormányzattól is plusszban igényelhető így jóformán csak rezsit kell fizetned.


Ez a közmunka inkább a lusta és tehetelen emberek programja,tisztelet a kivételnek mert vannak rendes emberek is csak hát nem értenek semmihez se,így nem is alkalmazzák őket.


Illetve amíg közmunkán tengesz lengesz esténként tanulhatnál idegen nyelvet,1év alatt simán meglehet tanulni magadtól alap társalgási szinten németül pl.

Aztán nyithattsz külföld felé..

De ugye a könyebbik út az,hogy tengünk lengünk az éterbe és várjuk a megváltást a kormánytól..

2016. nov. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%
21-es: Ez azért nem ilyen egyszerű, nem mindenki, aki közmunkán van egyedülálló, hogy csak fogja magát és költözik. Nekem pl gyes alatt bezárt az iskola, ahol dolgoztam, nem volt hova visszamenni, kisgyerekkel nem egyszerű munkát találni, nem én vagyok a főkereső, a párom nem hajlik a költözésre, mert nagyon jó munkahelye van. Akkor most akkor hagyjam itt a családom és menjek egyedül, csak mert jelenleg közmunkában dolgozom?
2016. nov. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim válasza:

Szomorú a hozzászólásokat olvasni, ennyi ostobaság és rosszindulat, elképesztő!


A közfoglalkoztatást (igen, ez a neve, nem pedig "közmunka") egyesek csak az újságokból ismerik, amelyekbe a cikkeket naphosszat kávéházakban ücsörgő, magukat überértelmiséginek gondoló emberkék pötyögtetik a laptopjukon. Ennek megfelelően éppen annyi közük van a való élethez, mint itt a hozzászólók többségének.


A közfoglalkoztatásban is vannak különböző programok, de mindenki csak az utcaseprőkre, ároktisztítókra asszociál. Vannak értékteremtő programok is, amelyekben a helyi üzemekben tésztát, savanyúságokat állítanak elő, helyben zöldséget, gyümölcsöt termesztenek, amelyekkel ellátják a helyi iskolákat, óvodákat, idősotthonokat, brikettet állítanak elő vagy éppen térkövet. Ezek igenis hasznos, értékteremtő, megbecsülendő munkák. Sokan, akik irodákból írogatnak bölcsességeket, még életükben nem végeztek olyan munkát, amelynek eredményeként valami kézzelfogható jó jött létre. Az emberek felkelnek reggel, megvan a napirend, mennek munkába, muszáj, mert öntözni kell, ültetni kell, stb., különben minden tönkremegy. Hasznosnak érzik magukat, mert szükség van rájuk! Valóban felér egy pszichoterápiával, sokkal jobb, mint a TV előtt vagy éppen a kocsmában ülve lesni a postást. Attól nem érzi jól magát az ember, legalábbis a normálisan gondolkodó, dolgozni akaró (ez nagyon fontos!) ember nem. Egyéb lehetőség híján ez tartja életben, óvja meg attól, hogy lecsússzon. Nem mellesleg a közfoglalkoztatási bér jóval magasabb összegű a segélynél.


Aki nagy lendülettel mondja, hogy el kell menni az ország másik felébe dolgozni, az nem gondol bele abba, hogy egyrészt - mint ahogy a kérdező is mondta - nem lehet eladni egy kistelepülésen a családi házat, másrészt ott él a család, esetenként a beteg szülő, akiről gondoskodni kell, oda járnak a gyerekek iskolába, akik gyalog közlekedhetnek, míg egy nagyvárosban, pl. Budapesten egy több tízezer forint a családnak csak a közlekedés, idegen városban albérletet kell fizetni, mert ugye lakást miből vegyen az ember, és már el is ment a különbözet, amivel többet fizetnének.


Tény és való, hogy sok kistelepülésen ez az egy munkalehetőség van. Aki dolgozni akar, az közfoglalkoztatottként is dolgozni fog. Aki nem akar, az támasztja a lapátot, de az nem fog egyéb munkalehetőség után sem kutatni.


A kérdező nem a politikai nézetekre volt kíváncsi, hanem arra, hogy maga a társadalom, az emberek miért nem becsülik meg a közfoglalkoztatott embereket.


Azért, mert az ostobaság nagy úr, Kedves Kérdező.


Önnek teljesen jó és becsülendő a gondolkodása, amiért tiszteletet érdemel, nem pedig kioktató fröcsögést. Jó egészséget kívánok, remélem, egyszer adódik jobb álláslehetőség is!

2017. febr. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Aki a közmunkáért teljes értékű munkát vár el, az egy barom!

Aki 51 ezerért normálisan dolgozik, az egy orbitális barom!

Aki meg kitalálta ezt az egészet, az meg egy kötöznivaló barom!

2018. júl. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!