Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Vajon mikor újítják fel az...

Vajon mikor újítják fel az Eger-Szilvásvárad vasútvonalat, ha már ilyen grandiózus építkezések vannak hazánk méltán gyönyörű lovas központjában, Szilvásváradon?

Figyelt kérdés
Miért nem oldják meg az évtizedek óta húzódó dolgot, hogy villamosítsák a vonalat Szilvásváradig? Már elkezdték egy darabon, Felnémetig el is készült még a 80-as években, de nem folytatták. Annyi uniós pénz állna rendelkezésre, hogy környezetbarát vasút menjen a nemzeti park szívébe. Technikailag ma már minden akadály könnyen bevehető műszakilag. De azt sem bánnám, ha a Szalajka bejáratáig, a régi fatelepi vágány vonalán, a mostani földes parkolóig jönne a vonat, hiszen a végállomásra már úgysincs szükség. A turistáknak annyira jó volna, ha a Budapest - Eger vonat egy az egyben átszállás nélkül indulna tovább Szilvásváradra, villamosított pályán akár első osztályon. Szerintem ez olyan grandiózus álom megvalósulása volna ott, sokat jártam Szilvásváradon és most azt látom, hogy csak az Audival érkezők kiszolgálásra és várása zajlik. Pedig a turisták zöme ma sem autóval jön. Miért nem fejlesztik, hiszem most erre tömérdek uniós pénz volna, az ott élőknek meg ez az egyetlen esélye, ha a térség turisztikai fellegvára lenne. De ehhez a közlekedés, elsősorban a nagy tömegeket mozgatni képes vasúti közlekedést fejlesztenék fel végre. Van bárkinek ötlete, javaslata, hogy hogyan kéne összefogni és mindezt eljuttatni a döntéshozókhoz? Mert igény az óriási volna rá, műszakilag megvalósítható és vagy most oldódik ez meg vagy soha, mert nem sokáig lesz már fejlesztési uniós forrás. Ennek a térségnek meg ez az egyetlen esélye, utána ide már a kutya nem fog befecolni pénzeket. Szerintem kívánatos és jó ötlet volna, ha Pestről Szilvásváradra vasúton is el lehetne jutni, több osztállyal vagy főiskolás csoporttal is. A megálló meg nem a falu szélén volna hanem a központban. Kis átépítés ugyan, de ettől már sokkal nagyobbat is láttunk arrafelé épülni.

2016. nov. 27. 12:01
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

...Annak a régiónak nem az lesz a végleges megoldás a "túlélésre", hogy a jelenlegi alacsony kihasználtság mellett villamosítsák a vonalat.


Én csak arra szerettem volna rávilágítani, hogy a kihasznált vonalakat sem tudják villamosítani....

2016. nov. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

#9


..tökéletesen egyetértek. Én Szentesről mindig vonattal megyek( Budapest v. Szeged), de azt látom, hogy évről évre nehezebb lesz. Mindegy merre meg az ember. Félegyházán sanszos, hogy lemaradsz az IC-ről, Szolnok fele meg szétráz a sebes és 3! óra a menetidő. Szolnokig csak ballag a vonat. A közvetlen járatokat sajnálom nagyon és is. Nagyon elromlott ez :(

2016. nov. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Az Elvirát néztem. Eger- Szilvásvárad viszonylatban. 3 vonatot látok, nem többet.
2016. nov. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Amikor még sok vonat volt, akkor se volt magas a kihasználtsága. Amúgy mit ér a villamozottság?

Vannak máshol is villamozottság nélküli vonal, mégis több férőhelyű kocsikat kapcsolnak egy dízelmozdony mögé.


"Szerintem kívánatos és jó ötlet volna, ha Pestről Szilvásváradra vasúton is el lehetne jutni, több osztállyal vagy főiskolás csoporttal is"


Persze csak azért, nem mennek oda az emberek, mert 2 percig tart átszállni a másik vonatra.

2016. nov. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Hagyjuk, fel sem tettem a kérdést...!
2016. nov. 27. 17:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!