Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Tudta? Hogy a nyugdíjminimum...

Tudta? Hogy a nyugdíjminimum 2017–ben is 28,500 ft? Hogy a nyugdíjasok úgy "meg vannak becsülve" hogy 1 forinttal sem nőtt a nyugdíjminimum 2008 óta….

Figyelt kérdés

Azok, akik túlélték a háborút és újraépítették az országot. A Tsz-ekben, háztájiban dolgoztak és esetleg nem volt meg a kellő évük...

Most van nyolcadik éve!!!, hogy egyetlen fillérrel sem emelkedik nyugdíjminimum. Szerintetek hogy képes egy nyugdíjas megélni 28 ezer ft-ból? Emberi méltósággal megöregedni? (nem vagyok sem Mszp-s, sem fideszes, sem semmilyen párt mellett, csak érdekelne) Szerintem ez még a közmunkánál is megalázóbb... :-(


2017. febr. 21. 10:08
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
55%

Üdvözöllek a feudál-kapitalizmusban.

Mindenki annyit ér, amennyije van.

2017. febr. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 A kérdező kommentje:

"Mindenki annyit ér, amennyije van."


Mire gondolsz? Ez egy idézet, amit egyik politikusunk mondott vagy ezt Te gondolod?

2017. febr. 21. 10:25
 3/45 anonim ***** válasza:
89%
A szüleim is pontosan így éreznek, mégha nem is a minimális nyugdíjat kapják. A haza igénybe vette a munkájukat, sőt előtte államosították is a tulajdonaikat. De a haza nem viszonozza, nem kárpótolja őket semmivel. Különös hogy aki a börtönben nem elégedett a fogvatartás körülményeivel, ők meg sztárügyvédek bevonásával perlik be az államot. Ezért már megfordult a fejemben az hogy a kommunizmus összes károsultjának is össze kellene fogni és ugyanezt kellene tenni a magyar állam ellen. És még a károsultak leszármazottjai is legyenek jogosultak a kártérítésre, mivel az ő életüket is befolyásolta az igazságtalanság. Eddig kártérítést kapott a zsidóságtól kezdve a rabokig mindenki, de pont azok nem akiknek köszönhető hogy az ország felépült a romokból és virágzott is valaha. De ami késik az nem múlik.
2017. febr. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
Ezt nem én gondolom. Ez ma Magyarország.
2017. febr. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:

Egy ember, annyit ér, amennyit össze tud lopni magának.

Az országnak meg annyit, amennyit le lehet húzni róla. Nem lehet semmit, akkor már nulla értéke van.

2017. febr. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:

Azt mondja: megőrizzük a nyugdíjak reál-értékét!

Ezért nem adják ide nekünk, el ne költsük, inkább őrzik ők!

2017. febr. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
6%

Nincs vele semmi bajom. Nem kell allandoan emelni a nyugdijakat.


Akinek minimalnyugdija van az nagy valoszinuseggel nem dolgozott egy percet sem, vagy ha igen akkor cseszett jarulekot fizetni.

2017. febr. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy mindenki azt hiszi úgy vannak kiszámolva ezek az összegek, amennyiből megélsz. Pedig nem. Úgy vannak kiszámolva, hogy ez a minimum összeg, amiből betudod fizetni a számlákat, stb, a kormányt meg nem érdekli miből élsz meg, nekik csak az a lényeg, hogy fizes.
2017. febr. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
31%

Ha ennyire hálátlan a magyar állam, akkor miért tartott igényt a munkánkra a szocializmusban? Vagy ma miért tart igényt az adónkra, áfára, járulékokra és illetékekre? Akkor azt se szedje be. És akkor nem várnak az emberek semmit.

# 7: A szocializmusban senki sem sumákolhatta el a járulékfizetést, ahogy a munkaviszonyt sem.

2017. febr. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
38%

8-asnak igaza van!

43 év középvezetőként, összesen 10 (= 2x5!!) nap tp.-vel végig-dolgoztam, befizettem, vagyis levonták tőlem a kismillió nyugdíj-járulékot, jó ha annak tizedét vissza fogom kapni az alatt, amíg "élvezem" a nyugdíjasok gondtalan életét.

A többi lóvét elrakták máshova... és nem egyedül vagyok így!!

2017. febr. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!