Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Úgy hallottam változik valamit...

Úgy hallottam változik valamit az adóbevallás rendszere. Valaki le tudná írni, hogy kell idén csinálni?

Figyelt kérdés

Csak egy-két éve érint a dolog, úgyhogy jó, hogy most megint összezavarnak vele.


Bónusz kérdés: Mi a teendő akkor, ha a kedves polgár az év első felében diákmunkázott, a második felében normális munkája volt, vagyis több munkahelye volt?



2017. febr. 6. 14:24
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Minden változik. Ezért nincs értelme bárminek itthon, mert kiszámíthatatlan a jövő.
2017. febr. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Elvileg már kellett kapnod levelet a NAVtól, melyben azt írják, hogy elkészítik neked az szja-bevallás tervezetét. Több lehetőséggel is élhetsz, kérvényezheted ügyfélkapun keresztül, sms-ben, NAV honlapjáról, postán, telefonos ügyfélszolgálaton stb-stb
2017. febr. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Újdonságok, tudnivalók


Idén először a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) elkészíti az Ön személyijövedelemadó-bevallási tervezetét.


Az adóbevallási tervezet a 2016-ban megszerzett jövedelmeiről szóló kimutatás, melyet az Ön munkáltatója, kifizetője által megadott adatokból állítunk össze. Kiszámítjuk Ön helyett a jövedelmét terhelő adót, számításba vesszük az év közben levont adóelőleget és a figyelembe vett kedvezményeket. Az adóbevallási tervezetben szerepel mindezek egyenlege, ami lehet nulla, még fizetendő adó vagy Önnek visszajáró összeg.


Ha Önnek van Ügyfélkapu regisztrációja:


A NAV által elkészített adóbevallási tervezetet 2017. március 15-től megnézheti és módosíthatja a www.nav.gov.hu-ról és a www.magyarorszag.hu-ról elérhető weboldalon.


Ügyfélkapu regisztráció hiányában, amennyiben 2017. március 15-ig kéri, a NAV megküldi Önnek adóbevallási tervezetét. Igénylését az alábbi módokon adhatja be:


a „Kérelem az adóbevallási tervezet papír alapon történő átvételéhez” elnevezésű formanyomtatványon

levélben kötetlen formában (megadva adóazonosító jelét és születési dátumát)

a NAV ügyfélszolgálatán személyesen vagy

a NAV telefonos tájékoztató rendszerén keresztül


2017. február 1-jétől:


SMS-ben a 06-70/717-7878 telefonszámon (meg kell adnia adóazonosító jelét és születési dátumát a következők szerint: SZJA szóköz adóazonosítójel szóköz ééééhhnn)

a NAV honlapjáról elérhető űrlapon (www.nav.gov.hu/eszja/eszja)


2017. március 15. után az igénylés már csak a NAV ügyfélszolgálatain nyújtható be.

Az igénylés alapján adóbevallási tervezetét 2017. május 2-ig kapja meg postán.

2017. febr. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Aaaaha, tehát ha én a fenti számra elküldöm, hogy "szja *adószámom* 2017.02.06." akkor ennyi, nincs is több dolgom?:D
2017. febr. 6. 22:17
 5/5 anonim ***** válasza:

Az értelmezés már a Te dolgod, a NAV honlapról másoltam be a tudnivalókat.


Én már tavaly ügyfélkapun keresztül kértem, hogy a NAV számolja ki az adómat. Idén már csak egy üzenet várt az ügyfélkapumban, hogy ha nem rendelkezek másképpen, akkor kiszámolják nekem.

2017. febr. 6. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!