Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan érintett Titeket a...

Hogyan érintett Titeket a 2008-as gazdasági válság, értek -e veszteségek? Sikeresen túljutottatok -e a válság hatásain?

Figyelt kérdés
Lehet személyes kisebb történeteket is.

2017. febr. 6. 20:32
 1/7 anonim ***** válasza:
55%
Sehogy. Külföldön dolgoztam már akkor is. Válságról beszéltek ott is, de semmilyen hatását nem éreztem. (Ausztria)
2017. febr. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A mai napig mindenki nyögi a gyenge forintot, ami azóta se erősödött egy hajszálnyit sem.

Nem csak a devizahitelesek szívtak vele! Mindenki!

A termékek, élelmiszerek, üzemanyag, földgáz, stb. külföldről jön. A gyenge forint miatt akkor is magasabb árakat eredményez a magyar boltokban, ha az ára euróban nem változott.

Szóval úgy nagyjából mindenki szív, aki vásárolt bármit 2008 óta...


Ez csak egy apróság.

A másik: volt itt egy einstandolt magánnyugdíjvagyon... Rémlik? Abból tömték be pár kukát.

Azóta újra porondon van a téma, hogy kinek miből lesz nyugdíja, mindenki tegyen félre magának. Plusz ugye fizesse a mostaniak nyugdíját, ami nem csökkenhet. Szóval aki fizet járulékot, az szív. És szívni fog.


De van még pár apróság. Mondjuk hogy akkor, ennek hála került hatalomra a Fizess. Amit azóta szívünk, de a válságból még mindig nem sikerült kirángatni az országot. És csak egyre rosszabb.

2017. febr. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 árokpart ***** válasza:
100%
Ami a legnagyobb röhej, hogy 2008-ban a válsággal megspékelt Gyurcsány kormánnyal jobban éreztem magam mint most és akkor még volt munkám is, pedig egy sima átlagos ember vagyok. Ez a fideszes jobban teljesítés valahogy marhára nem igaz.
2017. febr. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Apámat kirúgták, és mivel már elég öreg volt (55), nem talált munkahelyet.

Idén nyugdíjba ment, de lássuk be, ha anyám nem keresett volna 140 nettót, elég szarban lettünk volna.. (igen, 4en megéltünk 140 nettóból.. nagyon mi sem tudjuk hogyan:D)

2017. febr. 6. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Közvetetten részben emiatt csődölt be a cég, ahol dolgoztam akkoriban. De szerencsére végig tudtam valahol dolgozni, szóval ebből a szempontból meg se éreztem, sőt, a szakmaváltással jobban is jártam.
2017. febr. 7. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az életre nyílván kihatott. Meg lehetett érezni minden családban hogy válság van.

Családon belüli jelenségek is megjelentek. Nőtt a munkaidő és csökkent a munkabér. Ez persze sarkos, de lényegében.

Pl apámat hetekig nem láttam mert távoli munkákat kényszerült elvállalni, nem valami fényes fizetésért.

A növekvő gondok miatt pl jobban elkezdett inni is. A családból mindenki keresni kényszerült valamicskét, mindegy volt mit.

Megszaggattuk a kiadásokat. Mindig volt főtt kaja de egy monoton sorrend, nem hirtelen kiadás, hirtelen ötlet.

Iskolai étkeztetés fizetése helyett a kicsiknek itthoni kaját csomagolni, csak szükséges ruha.


Lehetett érezni, nehezebb lett az élet. És mint abból látható amit leírtam szükség törvényt bont.

2017. febr. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mi a válság előtt is szegények voltunk, a válság alatt is azok voltunk és utána is :D

Szüleim munkahelye nem zárt be, a cafeteria-t viszont lecsökkentették, megszüntették mindkettőjüknél.

Azért azt a havi 15 ezres bevétel csökkenést is megéreztük.

szerencsére egy kicsi lakáshitelünk volt csak FORINTBAN, a törlesztő havi 21-22 ezer volt végig.

2008-ban azt hiszem nettó 200.000-ből éltünk 5-en, 2012-ig ugyanennyiből, majd aztán picit emelték a szüleim fizetését. Ma már sem én, sem a bátyám nem lakunk otthon. Öcsém is dolgozik, szóval már jobban élnek anyámék, meg mi a gyerekek is, de azért nehéz volt így felnőni.

2018. jún. 8. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!