Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Fideszesek, ti tényleg azon...

Fideszesek, ti tényleg azon az állásponton vagytok, hogy "a tanárok már úgyis kaptak béremelést, hogy merészelnek lázongani, fogják be a szájukat"?

Figyelt kérdés
Már nem egy fideszestől hallottam ilyet. Én 21 vagyok, fél éve egy autóelektronikai gyárban dolgozok 3 műszakban. A munkakörhöz csupán egy érettségi szükséges, semmi egyéb nem kell. (Nekem van egy rendszergazdai képzettségem meg egy nyelvvizsgám, de jobbb helyre nem vettek fel.) Na szóval én így keresek 190-200 körül nettóban, túlórával 220-ig is fel tudom nyomni, úgy hogy fél éve vagyok itt. Anyám 15 éve tanító egy általános iskolában. Ő így keres 220-at. Szerintem ez így nagyon, de nagyon nincs rendben. Ha az országnak van annyi tartaléka, hogy a fidesz milliárdokat a semmire képes eltapsolni(lásd a meg sem rendezett olimpiára, stadionokra, plakát és tévé propagandára) akkor miért nem emelik az ilyen, az ország számára talán legfontosabb dolgozóknak a fizetését? Itt gondolok a mentősökre, tanárokra, tűzoltókra... (Mellesleg van egy tartalékos tűzoltó ismerősöm is aki 170 körül keres). Van mégegy titok. A tanári fizetéseket ugyebár pár éve emelték. Nos elmondom, anyám korábban, a tanítási órái után mehetett haza, azután, ha akart maradhatott, ha nem akart mehetett(ő mindig hazajött) ez akár lehetett 13 óra is. A fizetésemelés viszont nem önmagában volt, a Klik bevezette, hogy 16 óráig benn kell maradnia. Mégegy dolog. Az órabére csökkent, de mivel tovább kötelező maradni, ezért keres többet. Ezután nektek továbbra is hiteles Orbán? Én ezek után kikövetkeztetem, hogy Orbánnak semmi kedve nincs az országot rendberakni, csak oligarchákat szül, és az országot orosz apróddá teszi. Miért az Eu migránspolitikai hülye döntése és soros györgy a legfőbb célpontok? Ezeket most nem támadásként mondom, hanem őszintén kérdezem, és várok rá értelmes magyarázatokat, ne ellenségek legyünk, hanem közösen vigyük előre az országot.

2017. ápr. 29. 20:26
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Szerintem nem értettétek meg a kérdés lényegét. Tehét én egy sz@r betanított gyári munkával, amihez képzettség sem szükséges majdnem annyit keresek, mint egy olyan személy, aki 15 éve, az egyik legfontosabb szerepet tölti be, azaz gyerekeket tanít. Ehhez képest az hogy én autóelektronikai cuccokat legyártsak az negyedannyit nem ér szerintem.
2017. ápr. 30. 01:02
 12/16 A kérdező kommentje:

7-es. Nem tudom hogy mit jelent az a diagram amit küldtél, de megmutatnám neked az átlagkereseteket. [link]

Ezek volnának a magyar átlagkeresetek. Vegyük pl anyám keresetét. Az éves szinten 2,6 millió forint. Na most pedig vegyük az amerikait ami a diagramod szerint 0,15 valamivel, bármit is jelentsen ez az érték többet keres. Itt volna az amerikai általános iskolai bér [link] ez évi 30000$ ami meg 8,6 millió forintnak felel meg évente. Szóval ez a diagram kb annyira állja meg a helyét mint ez [link] . Aztán említetted hogy a keleti blokkal hasonlítsuk össze magunkat. Igen, egy szintről indultunk, Lengyelország többszörösen lekörözött minket mindenben, Szlovákiában mér bevezették az Eurót, az viszont igaz, hogy ott is hasonló a tanári fizetés. Egyébként a fizetések folyamatosan emelkedtek, de ezt eddig nem fogták be propagandának. Ha visszanézünk 2010 elé, nem csak a tanári, de minden fizetés kevesebb volt, de ugyanígy 2001-be mégkevesebb. Sőt 1998-ban 50000 forint annyit ért mint most 300000. Ez az infláció műve nem pedig béremelés. Mi az hogy nincs az országnak pénze hogy béreket emeljen? Akkor Olimpiára se legyen pénzünk, valahogy mégis kerítettek volna. De ha tényleg nincs pénzünk akkor lehet hogy egy külföldről pénzelik a fideszt? Lex fidesz törvényt akkor hogy kiderüljön ki pénzeli a fideszt a háttérből, mert ha egy civil szervezet amit wgy külföldi pénzel az nemzetbiztonsági kockázat, akkor az ha egy politikai pértot pénzel valaki külföldről az nem az? Igazából nem, azt hívják hazaárulásnak, pénzért becsicskulni egy másik országnak. Nos hogy visszatérjek, hogy a fenébe ne lenne pénze az országnak. Ezt én nem tudom így elhinni. Az olimpiára 774 milliárdot szántak volna. Ha wzt elosztjuk 9 millió ember közt akkor fejenként mind a 9 millió ember 86000 forintot kapna. És ez csak egyetlen ilyen beruházás. Nem egy ilyen van az országban amikor eszméletlen milliárdos kiadásokat szírnak a semmire. Vagy vegyük a kórházakat. Magyarországok kb 250 kórház van. Ha ezek közt osztanánk el csupán az olimpiára szánt pénzt akkor is ez kórházanké t kb 3 milliárd forint lehetne. Akkor hogy is van ez? Nincs pénzünk?

2017. ápr. 30. 02:01
 13/16 anonim ***** válasza:
67%

Azt látom, hogy a Fidesszel bajod van, de amikről beszélsz azok nem a Fideszre vonatkoznak.


A tanárok szerintem nem nézhetők egyszerű dolgozóknak semmilyen szempontból. Ezt nekik is tudniuk kellett már amikor pont oda mentek egyetemre. Nagy baj, hogy manapság mégis még ők maguk is annak tartják magukat. Hol vannak a mai Arany Jánosok, Jedlik Ányosok és a többiek, akik nem hasonlítgatnak, hanem tanítanak. Akik idealisták és teszik a dolgukat akármi is lesz. Tanítónak, tanárnak lenni csodálatos dolog, külön életszemlélet kell hozzá, az biztos. REndszerek, klikkek(!) jönnek mennek, ők meg maradnak a tanítványaik emlékezetében örökre. Fizetéstől függetlenül. Az én tanáraim burkoltan kellett, hogy tanítsák a történelmet, a földrajzot, vigyázniuk kellett, hogy hogyan ülnek le a szitává használt nadrágjaikban, és könyökvédőt használtak, hogy ne kopjon ki a ruhájuk. Hiába mondanám, hogy mennyi volt a fizetés, de elhiheted, hogy arányaiban kevesebb, mint manapság. És mégis sokan délután ingyen, törődésből korrepetálták a hátrébb levőket. Talán unatkoztak, mert nem volt FB, hogy képeket posztolgassanak magukról, nem tudom. Még szerencse, hogy jóval többen vannak ma is, akik méltóak az elődeik tanárgenerációihoz, mint a méltatlankodók.


Az nagyon szerencsés, ha az anyukád nemrég még ebéd után hazamehetett, és nem volt napközije vagy tanulószobája délutánra, vagy esetleg egy bürokrata igazgatója, aki elvárta, hogy 4-ig bennmaradjon, még a 60-as,70-es, 80-as években!


Mi bajod van Orbánnal? Nem ő hozza az oktatási törvényeket. Sőt a tanárok fizetésemelését sem ő adta. Miért ne lenne hiteles? Az országot nem Orbánnak kell rendberakni, de ha mindenki annyit tenne a saját helyén, mint ő, akkor jobb lenne a helyzet. Akárhonnan nézzük, akármihez hasonlítjuk. Mo-on vagy külföldön, mindegy. Csak mert te hoztál fel más országot.


És még egy; televan a hócipőm az oroszozással is. Tessék észrevenni, hogy az oroszok is Európához tartoznak, attól függetlenül, hogy az előző rendszerben ránk voltak ültetve. Talán nekik jó volt, mit gondolsz? Láttad te azokat a szerencsétlen tizenéves orosz katonákat, alig pelyhedző állal, akik a Délinél vártak a vonatjaikra, még annak idején?

Az atomreaktorral kapcsolatban is csak az örökségből adódó következményeket használjuk a javunkra.


Sorossal is le vagy maradva. Nézz utána, majd meglátod.

2017. ápr. 30. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

#11 - #12


Na ennél a hozzászólásnál látszik, hogy a gondolatmeneted nem logikus, nem érted hol van a probléma a fizetésekkel.


1)

Egyszeri beruházást ne számolj bele a költségvetésbe!

Okosan kiszámoltad (gondolom), hogy ha elosztjuk az olimpiára szánt pénzt akkor mindenki kap 86000 Ft-ot.

Ha ezt béremelésre akarod fordítani, akkor az annyi mint 86000/12= 7167 Ft. Annyiból azért nem fogjuk megváltani a világot.


2)

Az olimpia elméletileg befektetés. Amikor lefut, több pénzel jövünk ki, mint amennyit beleöltünk. Azért elméletileg, mert gyakorlatilag ez vagy bejön vagy nem.


3)

Ha egyszer bért emelsz, akkor azt nem vonhatod vissza. Elméletben visszaveheted amit adtál, de akkor az egész ország lázong utána, nem csak egy bizonyos réteg. Ebből kifolyólag éves szinten bele kell számolni a költségvetésbe x*12 forintot, amit mindig elő kell teremteni.


4)

Ez azért problémás, mert ha megnézed, a mostani minimálbéremelésbe bele akart dőlni a gazdaság. Ami még csak nem is érint miden embert.


5)

Márpedig a béreket alulról kell rendezni. Az életpályamodell pl.: ezt csinálja kicsiben, ugyanis így egy kezdő kevesebbet keres, mint az, aki 30 éve pályán van. Ha nem alulról kezded a rendezést, akkor megint csak tovább erősíted az alap problémát a fizetéssel. A tanárok pedig ezt nem bírják kivárni. Emelhetjük az ő fizetésüket, de akkor nem emeljük az alattuk levőkét.


+1)

A közalkalmazotti bértábla 10 éve változatlan. Azóta pár minimálbéremelés történt, amit a bértábla nem követett. Erről nem az aktuális kormány tehet, hanem az épp hatalmon levő kormányok. Te most azt várod el a Fidesztől, hogy a 10 éve stagnáló bértáblát hirtelen rendezze. Mert az egészet rendezni kell, nem egy rétegét. Ehhez nem elég erős a gazdaság jelenleg. Arra van lehetőség, hogy az alsó réteg fizetésén javítsunk, ahogy az meg is történt. Ami amúgy jövőre is folytatódik.


De a tanárok nem bírják ki! Ők aztán mindjárt éhen halnak! A tűzoltó meg bagóért megy be meghalni az égő épületbe. . .

2017. ápr. 30. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm az utolsó két válaszolónak, ilyen értelmesebb kifejtettebb válaszokat vártam. Ez így már részben érthető, részben még mindig nem, de ez is haladás.
2017. ápr. 30. 10:36
 16/16 anonim ***** válasza:

Te azt gondolod kedves kérdező hogyha egy baloldali kormány lenne a kormány mögött majd minden egy csapásra megoldódik? Dehogyis.

A pedagógus bér emelést egyszerűen nem szándékoznak másképp megoldani csak ha pl. valahogy óraszámot emelnek,különben minden vinne magával mindent aki felső fokú képesítéssel dolgozik,mindenki béremelésért hőbörögne. Ezt a problémát NE Orbán politikájában keresd, hanem pl. a KIK-ben hiszen ők fogadták el így ahogy jelenleg is van. Sőt, azt a 27 évet okold amely idő alatt egyik kormány sem orvosolta e problémát. Sajnos én is abba a csapdába estem anno hogy plusz óraszám miatt egyszerűen nem volt elegendő az osztályom, nem volt gyerek akik egyébként is túlterheltek a magas óraszámok miatt mintsem hogy délutáni foglalkozásokra hívtam volna össze őket. Tehát a nevelőiben délután 16-ig csücsülés megengedhetetlen ezért mennem kellett jó pár értékes kollégámmal. Sajnos nem tanítok e miatt,de beértem volna alacsonyabb bérrel minthogy kitegyenek diplomával valami autó kacatgyártó futószalag előtt görnyedni mint egy kulis fájós derékkal negyvenegy évesen.

2017. máj. 4. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!