Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Másnak a barátai is azonos...

Másnak a barátai is azonos állásponton vannak a politikával kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Elgondolkodtam kicsit ezen és azt vettem észre, hogy alapból olyan emberekkel tudok jól kijönni akiknek azonos a látásmódjuk, pedig nem figyelek erre oda semmilyen formában, igazából négy nagyon jó barátom van több talán nincs is, de ők is és én is inkább baloldalinak tartjuk magunkat és sokmindenben egyeznek a véleményeink a politikával kapcsolatban. Arra vagyok kíváncsi, hogy ez másokkal is így van vagy csak nálam épp ilyen véletlen dolog?

24F


2017. máj. 2. 21:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem mindegy barátom vallja ugyan azt a nézetet, mint én, sőt szerintem elég kevés is. De vannak dolgok amikben egyetértünk.
2017. máj. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez így van, főleg a mostani széthúzás, baloldal, jobboldal, legfőképp a nevelési sajátosságokból adódó nézetek miatt jön létre.

Egyszerűen én is képtelen vagyok olyan emberrel egy légtérben tartózkodni, akiről megtudom, hogy szélsőjobboldali. Mármint Fideszes. A jobbik már csak jobboldali lett.

2017. máj. 2. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az ember, nyilván azoklal érzi nól magát, akikkel "egy húron pendül".
2017. máj. 3. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Egyszerűen én is képtelen vagyok olyan emberrel egy légtérben tartózkodni, akiről megtudom, hogy szélsőjobboldali. Mármint Fideszes"

De toleráns vagy :) Nekem mindenféle barátom van, nem ez alapján barátkozom.

2017. máj. 3. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem igazán.

36eves vagyok, és van 4 gyerekkori legjobb barátnöm, és ugye azok akik most körbe vesznek, mint pl szomszédok(együtt grillezünk), ugyan az a hobbit csináljuk emberek...


DE még az egyik legjobb barátnöm(ovis korunk óta vagyunk barátok), teljesen mást gondol pl az elfogadásról. Ö az aki eröteljesen utál minden más sinü embert... Èn meg pont az ellenkezöje, én az vagyok aki még a hajléktalant is megértem... DE ezzel semmi baj nincsen. Néha politizálunk de csak egy kicsit, majd inkább magunkról beszélünk. Mind a ketten tiszteljük a másik nézöpontját, és inkább egymásért vagyunk mint egymás ellen. De egyet nem értünk a politikában...

De ugyan ez van más baráti ismerös társaságbanb. Vannak emberek akik teljesen más nézöponton vannak mint én. De ez igy jó. Ès nem szoktunk össze veszni.

2017. máj. 3. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Teljesen természetes, hogy az ember barátai olyan személyek közül kerülnek ki, akik hasonlóan gondolkoznak, hasonló a világnézetük.


Én szigorúan pártpolitikába nem szeretek belemenni, mert a párt az csak egy párt, emberek, akaratok, célok, érdekek szövevénye. Ma mondanak valamit, holnapra megváltozhat az irány, lehetne bőven példát hozni rá bármelyik oldalról. A párt egy eszköz, nem cél. Bármilyen erős a pártpreferenciám, ha csalódok az adott pártban, szívfájdalom nélkül szavazok másra - már ha van kire.


Mindig röhögök, mikor pl. kocsmában a sok marha tettlegességig megy a vita során, hogy most X párt alatt loptak többet, vagy épp Y kormány idején.


Inkább a világnézet számít. Pl. nem bírnám ki huzamosabban olyan ember mellett, aki pl. nemzetellenes nézeteket vall vagy kommunista elveket hirdet vagy támogatja a bevándorlást, melegházasságot stb.


Hozzá kell tennem, ugyanígy nem szeretem az ok nélküli, tele szájjal való zsidózást vagy cigányozást, militáns, kardcsörtető szélsőjobbos megnyilvánulásokat sem.

2017. máj. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én speciel nem barátkozok komcsikkal soha.
2017. máj. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!