Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Nem szeretem a kormányt, DE...

Nem szeretem a kormányt, DE most NAGYON örülök, hogy ők vannak hatalmon, ti hogy látjátok?

Figyelt kérdés

Mert egy migránsbefogadó ballib kormány esetén egy terrorcselekmény akár nálunk is megtörténhetett volna.



Puzsér Róbert független publicista írását idézem (és teljesen egyetértek vele):


"Tegnap este én is koncerten voltam: a Depeche Mode budapesti fellépésén. Én is a kijáratnál tolongtam, én is a tömegben toporogtam. Az Üllői úton is borzalmas pusztítást végzett volna egy pokolgép – akár ott is robbanhatott volna. Önző gondolat, de látva a manchesteri tinilányokat ért kegyetlen támadást, örülnöm kell, hogy egy darabban hazaértem.

Nem akarom lefutni a szokásos köröket: a kegyelet, a megbotránkozás, az értelmezés New York, Madrid, London, Boston, Párizs, Nizza és Berlin után ezerszer végigjárt stációit. Tudom, hogy idővel nem lehet majd letagadni, hogy ez a vallásháború már a határainkon belül zajlik, hogy a kulturális marxizmus receptjének hozzávalói, az integráció, a multikulturalizmus és a kulturális relativizmus fogalmai a fundamentalista iszlámmal találkozva sorban kicsorbulnak. Csak annyit szeretnék, hogy azok a humanisták, baloldaliak, keresztények és liberálisok, akik körömszakadtáig tagadják a merényletek vallási hátterét, akik nem akarják tudomásul venni, hogy a jelenlegi módszerekkel nem lehet megállítani a muszlim közösségek radikalizálódását, gondoljanak bele, mit kockáztatnak. Európa minél később cselekszik, minél később zárja le határait, minél későbbre halasztja legalapvetőbb értékeinek, a nemek egyenlőségének, és a másként gondolkodás meg a szabad vallásgyakorlat tiszteletének megkövetelését, annál brutálisabb lesz az a politika, amit majd a végzetes pillanatban a félelem és a gyűlölet lángjai kikényszerítenek.

Humanistaként, baloldaliként, keresztényként és liberálisként egyaránt azt gondolom, hogy nincs abban semmi ördögtől való, ha a továbbiakban nem folytatunk kontinentális emberkísérletet a muszlim hátterű tömegek betelepítésével, ha a továbbiakban elvárjuk a velünk élő muszlim közösségektől és hívektől, hogy tiszteljék állam és egyház egymástól független működését, fogadják el a nők törvény előtti egyenlőségét, tiszteljék a melegek saját szexusukhoz fűződő jogát, s úgy általában rendelődjenek alá szabadelvű és nyitott társadalmaink alapvető normáinak. Ha pedig ez nem megy, ha a mi játékszabályaink számukra nem elfogadhatóak, akkor adjunk nekik pénzt, és telepítsük vissza őket abba a világba, amely az ő erkölcseik szerint működik."



2017. máj. 23. 20:52
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:

"Első források szerint egy Manchesterben született férfi volt, akinek a szülei Líbiából érkeztek. Ha akarja levezethetett volna Budapestig és itt robbantja fel azt a bombát, úgyhogy 1 rendőr is megállítja. "


Szóval a második generációs migránsok is terroristák.

Ilyen "jól" sikerült az integráció...

2017. máj. 24. 08:30
 22/31 anonim ***** válasza:
100%
A Fidesznek voltak ostoba húzásai, de ez például pont okos volt. Tudta nagyon jól, hogy itt senki sem komázza az arab/néger csőcseléket. Egy francokat akarta megvédeni az országot. Ezt bármelyik kormány amelyik gondol a jövőjére megtette volna. Csak a szavazatok miatt van az egész.
2017. máj. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:

De akkor az ellenzéki ballib pártok miért olyan ostobák, hogy csak azért is szembemennek a kormánnyal, még akkor is ha a kormány kivételesen teljesen helyesen cselekszik.

Itt nem a kormányt akarom magasztalni (mert sok baj van vele), hanem az ellenzék még a kormánynál is ellenszenvesebb. Olyan nehéz egyetérteni, vagy együttműködni? Sok más országban képesek az ellenzéki pártok együttműködni. Nálunk miért van ez a folyamatos széthúzás?

2017. máj. 24. 10:02
 24/31 anonim ***** válasza:

Milyen higgadt hangvételű írás, számomra ismeretlen tollából.


Azért leírnám az én véleményem a menekülésről.

Van egy terület, ahol engem bántanak, tehát vagy harcolok, vagy menekülök. Ha ez utóbbi mellett döntök, akkor nem arra figyelek, hogy ahova menekülök, ott jólét legyen meg szieszta. Inkább csak arra, hogy míg elmúlik a zavargás, háború addig kihúzzam -csendesen-. Ezzel szemben, ahogy többen is írják, a menekültek képesek határokon átszökdösni azért, mert... miért is? Ha már egyszer letelepítették valahova, ahol nem ölik őket halomra, ételt is kapnak, akkor nem tökmindegy, hogy hol várják ki a hazájuk háborújának végét? Az egyetlen logikus magyarázat, hogy nincs összefüggés a letelepülési cél és a háborújuk között. Vagyis eszük ágában nincs visszatérni majd az otthonaikba.

A másik rendszeresen szajkózott duma, hogy 1200 menekültről van szó... Nem, talán 2015-ben még annyiról volt szó, mikor az össz. létszámuk nem érte el a 200.000-t. Jelenleg mennyinél járunk? Aztán jön a családegyesítés, többnejűség, "nekijogavan", meg "Merkelasszony vendégei vagyunk, nem dolgozunk".

Az első hullámban gyakorlatilag csak életerős fiatalok érkeztek. Sem nők sem gyerekek. Nekik még élhető volt a hazájuk, vagy mi?

Akkor térjünk rá arra is, hogy milyen alapon legyen előrébb való egy külörszágból érkezett "menekült" (csak akkor menekült, ha hazájában háború dúl, egyébként csupán honfoglaló)? Ha már nálunk elfogynak a csövesek, és olyan minőségű helyeken szállásolják el őket, mint ezek a jóravaló menekülők igénylik, aztán elfogynak a putriban/összedőlő épületben lakó emberek, mert mindet élhető házakba költöztették, akkor lehet...


Mutassátok már meg, hol van az a rengeteg mérnök/orvos/tudós, akiket hazudtatok, mikor elindult ez az egész? Nem kell elhinni semmit, csupán számadatokat tessék olvasgatni a sikeres integrációról. Mekkora része dolgozik/hajlandó dolgozni?


Azzal pedig nekem ne érveljen senki, hogy a terroresemények elkövetői állampolgárok voltak, mert akkora öngólt lőttök vele, hogy öröm nézni. Ennyit ér az integráció, ha sikeres is. Lehet mentegetőzni, hogy "decsakagymosott fiatalok". Fogékony rá? Akkor nem integrálódott, ennyi. Nem elég neki a jólét, amit nyújtanak akár angliában, németeknél vagy svédeknél, franciáknál? Ott a segély több, mint amit nálunk munkával kereshetnének. Az pedig senkit nem érdekel, hogy akarnak e ide jönni, vagy nem. Ha kvóta van, akkor itt lesznek. Ha akarnak ha nem.

Tudjátok mit? Ha idekerülnek mégis, akkor rakják szépen a Dohány utcába az összeset. Meglátjuk meddig tart ki a "liberális" hozzáállás...

2017. máj. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
100%

"Mert egy migránsbefogadó ballib kormány esetén egy terrorcselekmény akár nálunk is megtörténhetett volna."


Csak szólok, hogy ahol sajnos ezek a terrorcselekmények történtek, ott speciel jobboldali kormányok vannak. Pl: Nagy-Britanniában is.

Tehát semmi összefüggés nincs a két dolog közt, csak a hülyeséget nyomja a magadfajta.

2017. máj. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
Úgy nem nehéz megvédeni az országot a migránsoktól hogy egy migráns sem akar idejönni :)
2017. máj. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
Akik ilyeneket írnak, hogy a mostani terrorista "BRIT" volt, csak mert nem a mostani bevándorlóhullámal jött be, azoknak ezekszerint mindegy lesz az is ha a mostaniak unokái fognak robbantgatni? Iszonyú szánalmas hogy nektek csak az integráció (ami amúgy aligha sikerült több száz év alatt bármilyen európai államnak sem) és a nácizmus a két választási lehetőség. De nem fogjátok fel hogy mindkettő Európa vesztét fogja okozi
2017. máj. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

"De akkor az ellenzéki ballib pártok miért olyan ostobák, hogy csak azért is szembemennek a kormánnyal, még akkor is ha a kormány kivételesen teljesen helyesen cselekszik.

Itt nem a kormányt akarom magasztalni (mert sok baj van vele), hanem az ellenzék még a kormánynál is ellenszenvesebb."


Talán, mert a kormányzópárt ezt akarja. A legjobb példa a népszavazás utáni helyzet, kormány inkább másokat vádolt és végül nem lett semmi ahelyett, hogy megszavazták volna a Jobbik javaslatát, csak ugye az egyes kormánytagok barátainak nagy érvágás lett volna, ezért hagyták az egészet.


Lehet szidni az ellenzéket, de azt ne felejtsük el, hogy tudtommal még mindig 0 darab ellenzéki módosító indítványt fogadott el az Országgyűlés témától függetlenül.

2017. máj. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

akkor adjunk nekik pénzt, és telepítsük vissza őket abba a világba, amely az ő erkölcseik szerint működik."


Besírok.Ne béreljünk inkább egy limót sofőrrel?


Sajnos nincs áram a kerítésben.Bár sokan szeretnék,hogy legyen.

2017. máj. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim válasza:
100%
Egy migránsbefogadó ballib kormány esetén éppen pont ekkora lenne egy muszlim terrortámadás esetén. A Fidesz nem védte meg az unió határait. Nem azért van most Magyarországon minimális létszámú migráns, mert Orbán olyan határozottan fellépett ellenük, hanem mert nem akartak nálunk maradni. Úgy szaladtak végig az országon, mint nedves fing a gatyán.
2017. máj. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!