Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Jövőre arra a pártra akarok...

Jövőre arra a pártra akarok szavazni, ami bevezetné az alapjövedelmet, mert utálok dolgozni. (Tegye fel a kezét aki szeret melózni, csak semmi álszenteskedés! ) Melyik párttal van a legtöbb esély erre?

Figyelt kérdés

2017. jún. 22. 12:20
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Kizárólag a PM volt az aki támogatta az alapjövedelmet,egészen mostanáig.Pár héttel ezelőtt ugyanis az MSZP -s Botka László is az alapjövedelem ügye mellé állt.

[link]

Tekintetel arra hogy PM nek nem valószinű hogy lesz elegendő szavazata ahhoz hogy jövőre kormányt alapítson ezért az alapjövedelmet támogatóknak célszerűbb inkább az MSZP re szavazni ezen belül pedig Botka Lászlóra.Persze ez csak az én személyes véleményem.

Feletehetőleg az mszp-től számítani lehet arra is hogy kormányváltás esetén ha nyernek akkor "elsőkörben" előreláthatólag vissza fogják emelni az aktív korúak ellátását is ajelenlegi 22800Ft ról 32000Ft meg munkanélküli segélyeket is a 2010 előtti állapotokra ami a magyar lakosság túlnyomó többsége számára szintén nagy segitség lenne megélhetés szempontjából ugyanis sajnos egyre nagyobb a munkanélküliésg az hogy úgy tűnik egyre több a multicég meg az "üres" állás, ez csak látszat.Pont hogy a multi meg az egyéni vállakozó az aki háromszor is megnézi hogy kit vesz fel alkalmazásba,aztán meg ha hónap végén ki kell fizetniük az alkalmazottaikat,az meg olyan nekik mintha a fogukat húznák.(nem baj, majd úgy öt tiz év múlva kapnak maguknak egy fél egymilló migráns munkást, meglátjuk mire jutnak majd velük)

Jelenleg elég magas az alapjövedelem támogatottsága. Magyarországon kb50% feletti (és ez folyamatosan csak nőni fog) ami mindeképp dicséretes hiszen ha az ország kétharmada(kb66%) támogat egy adott törvényt akkor azt napirendre kell tűzni a parlamentben mint "kétharmadostörvényt" és komolyan foglakozniuk kell ezzel a témával.

2017. jún. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Elöző vagyok.Szerintem az ötvenezer havi "fix" az mindenképp nagy segítség lenne ebben "létbizonytalan" világban.Nagyon jó kajára meg arra hogy az ember stabilan hónapról hónapra be tudja fizetni a lakbért"sárgacsekkeket" amíg nem talál munkát.Igy legalább nem kell attól rettegnie hogy mikor lakoltatják ki.Alkalmi vagy feketemunkát meg lehet mellete találni az meg még egy ötvenes pluszba vagy még több.Sajnos ma már minden munka úgymond "alkalmi" mivel kevés cég van aki határozatlan idejű szerződés köt a rájuk háruló törvényi terhek miatt.A nyugati multik (de nemcsak ők)meg pláne jobban szeretik az ún; "egyszerűsitett foglakoztatást"Bevallom velem még sose kötöttek határozatlan idejű szerződést ,pedig én már nem ma kezdtem Negyvenegy néhány éves vagyok és elmondhatom magamról hogy sok munkahelyen megfordultam már az életben és sokmindent láttam és tapasztaltam meg a saját bőrömön ,úgyhogy nem a levegőbe beszélek hanem tisztában vagyok azzal amiket itt leirok.Olyan soha nem lesz hogy mindekinek lesz állása.Nem azonosak a képességeink nem mindenki felel meg minden feladatra sem szellemileg sem fizikailag.Ugyanakkor megfigyelhetjük azt is azelmúlt 40-50 távlatában hogy magyarországon mára gyakorlatilag alig akakd olyan ember aki a szakmájában vagy végzettségében dolgozna.)Mire befejez egy szakmát vagy diplomát addigra elavul a tudása.)Nem tanitották meg rá kellőképp vagy nem ért ahhoz amit tanult de az is előfordulhat hogy a vállakozónak nem elegendő a szaktudása,vagy egész egyszerűen nincs protekciója ahhoz hogy jó helyet találjon és kész,ennyi. Ez elég is ahhoz hogy valaki ből pályaelhagyó legyen vagy teszem azt a munkaerőpiacról évekre évtizedekre kikerülő "magárahagyott" "kiszolgáltatott" munkanélkülivé váljon.Az alapjövedelem bizonyos szempont egyfajta létbizotnság a kiszolgáltatottság ellen és esély az újrakezdéshez.
2017. jún. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Amennyiben megkapja a kellő támogatást, sokkal több mosolygós ember lesz az utcán. Kevesebb lesz a depressziós... Magyarország nem fogja vezetni az sucoid listát.

Mindenképen egy felelős kormány támogatná a népet, és nem csak a haverok zsebét tömné.

Remélem, eltakarodik a Fidesz.

2017. júl. 21. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Úgy legyen, Ámen .
2017. júl. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!