Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Mi az oka annak, hogy Magyaror...

Mi az oka annak, hogy Magyarországon nincs igény szinte egyáltalán a liberalizmusra és a liberális pártokra?

Figyelt kérdés

Mint tudjuk, a rendszerváltás óta egyedül az SZDSZ volt az egyetlen hazai szabadelvű párt, mely az MSZP mellett 3 ciklusban is részt vett a kormánykoalícióban, ám 2010-ben kiestek és nem sokkal ezután meg is szűnt. De a 2014-es választásokig az egykori főbb tagok által több újabb liberális párt alakult, melyből csak Fodor Gáboré lett valamennyire befutó, de az is csak azért, mert összefogott egykori kormánytársaival és ezáltal sikerült neki 1 helyet szerezni a parlamentben. Ám azóta ők is egyre jobban csúsznak lefele, sok felmérésben még csak az 1%-ot is alig érik el és Fodoron kívül szinte senki sem ismert a pártból országosan. Idén ugyan megalakult a Momentum Mozgalom, amely a sikeres olimpia-ellenes akció után új reményt jelentett sok magyar számára, ám a kezdeti lendület náluk is egyre jobban apad, mert közek fél éves működésük alatt egyre több dologban vallottak liberálisabb elveket (melegházasság, abortusz, kannabisz, stb...).


Én nem feltétlenül vagyok liberális, de úgy gondolom hogy mindenképpen szükség lenne egy ilyen életképes pártra, hisz az ország a Fidesz és a Jobbik által egyre jobban halad jobbra fele ami egyáltalán nem egészséges, pláne úgy hogy EU-tagok is vagyunk!



2017. szept. 23. 18:23
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
25%

Azért, mert a liberalizmus csak fertőt von maga után, mint egy bűzölgő foscsík.


Afrikai és közel-keleti Migráció, pedofília,melegházasság, ezek mind károsak a nemzetre , ezt a legtöbben tudják, ezért ellenzik.

Nyilván olyan ideológia nem lesz népszerű, ami ilyesmiket támogat.


Annyira nincs sok hülye ember Kelet-Európában,hogy az ilyesmiket támogatja.

2017. szept. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
59%

A liberlizmus tönkreteszi a családokat : melegházasság, pedofília, melegpartik az utcán, romabűnözés, migráns terorizmus.


A magyar ember családcentrikus. Itt nincs helye a liberalizmusnak. Ezt tudta soros, ezért is telepíttette ide azt a szennyes iskoláját, de nem sikerült a magyar szellemet megtörni !

2017. szept. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

"Ötös történelem emelt érettségim van te proli."


És akkor most biciklizzelek körbe, vagy mi van? :D Nekem is az van, mellé egy közgáz, de nem kötelező elhinni.


Akkor sem stimmel a "bonyolult" gazdasági és történelmi ok-okozati esettanulmányod az érvelésedben, hiába próbálsz lepontozni mindenkit, aki nem ért egyet veled. Az Egyesült Államok már az első világháború előtt is (még ha akkor még nem is igazán vették észre) komoly hatással volt a világgazdaságra, a nagy gazdasági világválság kezelésének ötletét is lényegében tőlük lopta Hitler annak idején.


Sajnálom, de amit te mondasz az ezen a szinten csak rosszindulatú általánosítás/demagógia. Se több, se kevesebb.

2017. szept. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

Talán ha az élhetőség jobbátétele lenne az első számukra akkor minden bizonyára lenne igény rájuk. De ezeknél az a fontos hogy szivárványos fiúktól meg afrikaiak meg stb. másszóval elmebeteg vadbarmok és ez olyan szinten is vicc hogy ezeknek van támogatotságuk más országokban.


Ez ígyis egy elcseszett ország nem kell hogy jobban ellegyen

2017. szept. 24. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
79%

"melegházasság, pedofília, melegpartik az utcán, romabűnözés, migráns terorizmus. "


Aki ilyen dolgokkal köti össze a liberalizmust az szerintem magával a fogalommal sincs tisztában. Aki ilyenket támogat az nem liberális, hanem elmebeteg. Javaslom, hogy olvasgass többet arról, hogy mit is jelent liberálisnak lenni.

Én liberális vagyok és egyiket se szeretném az itt felsoroltak közül, a magyar családokat támogatom.

2017. szept. 24. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
0%

Liberálisok jó vicc. Ott ülek Brüsszelben és most cseszik szét Európa önazonosságát.


Ezek nem kellenek ide. Én személy szerint egy keresztény magyarországot akarok, ahol béke van.

És ezt egyedül Orbán Viktor és pártja tudja biztosítani.

2017. szept. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
9%

"Aki ilyen dolgokkal köti össze a liberalizmust az szerintem magával a fogalommal sincs tisztában. Aki ilyenket támogat az nem liberális, hanem elmebeteg"


Szóval szerinted a leberálisok elmebetegek. Hmmmm. Egy liberális mondta...

2017. szept. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim válasza:
A volt szoc. országokban a liberalizmus, mint eszme nem népszerű. Németországban is az AfD főleg a volt NDK területken virul. A Fidesz is ma egy elfelejtett párt volna, ha kitart a liberalista szemlélete mellett.
2017. szept. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

A liberalizmus azért nem népszerű Magyarországon, mert volt 45 évig tekintélyelvű szocializmus. A rendszerváltással az emberek megtapasztalták a kapitalizmus árnyoldalát is és a 45 éven át kialakult beidegződés miatt az állambácsi segítségét várja el mindenki.


A liberalizmus pedig a szöges ellentéte ennek, az azt mondja, hogy a piacra kell mindent bízni és a versenyre, mert az állam torzít.


Ha az 1990 után születettek már nagyobb számban benne lesznek a politikában, akkor nagyobb változás lesz, mert mi már nem éltünk elnyomásban soha.

2017. okt. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!