Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Baloldali, liberális beállítot...

Baloldali, liberális beállítottságú/szavazó emberek, nektek mi a véleményetek arról, hogy a Jobbikot betiltanák? Ha megtörténne, mi lenne erről a véleményetek?

Figyelt kérdés

2014-ben vonakodva bár, de a Fideszre szavaztam. Viszont most ahogy mennek a dolgok Magyarországon, megbántam (gyűlöletkampány (muszlim vagyok, így még rosszabb érzés nekem), korrupció, stb.).


Kíváncsi vagyok, mit gondoltok ti erről.


2017. okt. 10. 00:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%
Szerencsére ez csak ijesztgetés, itt még nem tartunk. Nem kedvelem a Jobbikot, főleg a vezetés Putyin pincsi hozzállása miatt a korábbi években. Ettől függetlenül utcára is mennék, ha a betiltás komolyan felmerülne.
2017. okt. 10. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%
En ugyan nem tamogatom a jobbikot, mint partot, de felhaborodnek ha betiltanak. Demokraciaellenes lenne.
2017. okt. 10. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Attól függ mire hivatkoznak és jogos-e. A Jobbik korábban nagyon billegett a törvényesség határán, annyira szélsőséges volt, szóval szerintem nem lenne feltétlenül elképzelhetetlen a dolog.


Más kérdés, hogy a kormány ezt nyilván leszrja és politikai okokból tenné pont a választások előtt - ez természetesen nagyon aggasztó lenne.

2017. okt. 10. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
33%
Nem hinném, hogy be lehetne tiltani. A Jobbikkal az a baj, hogy a szélsőségek keverednek benne és nincsen semmi középút, normalitás, visszafogott határozottság, csak a kitűnni vágyás.
2017. okt. 10. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
58%

Nyilván ezen is lehet lovagolni de miért nem azon aggódsz, hogy működjenek együtt az állami számvevőszékkel?

Vagy inkább azon, hogy derüljön ki az igazság, hogy most akkor mennyit is csalnak a kampánypénzekkel?


Mert értem én, hogy "dehát a többi párt is ezt csinálja" de azért az mégis csak nevetséges, hogy azon lennénk felháborodva ha egy masszívan csaló pártot betiltanának és nem azon, hogy miért nincs vizsgálat a Fidesz, MSZP, DK és többi pártnál is.

2017. okt. 10. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
80%
Liberálisként mondom, hogy a Jobbik betiltása lenne az utolsó szög a magyar demokrácia, jogállam és liberalizmus koporsójába.
2017. okt. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Maradjunk annyiban, betiltani diktatúra szokott. Ha tehát egy kormány betiltja a Jobbikot (vagy bárki mást), akkor tudom, hogy egy megvalósult diktatúrában élek.

Nem kell mindenkivel egyetérteni. Lehet vele vitatkozni. Betiltani, a gyengék és üresfejűek eszköztára, ők nem tudnak vitatkozni, azért tiltanak be.

2017. okt. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 MolotovPunk ***** válasza:

Teljes mértékben demokráciaellenes dolognak tartanám,ha ezt a fidesz meglépné.Remélem azért ilyen nem lesz,de ha a rajtuk múlik és 2018-ban ismét győznek,akkor nem lepődnék meg túlságosan,ha az össz ellenzéki pártot betiltanák.

Már így is lassan csak látszat demokrácia van.

A legmegrázóbb dolog az,hogy a Soros-ösztöndíjasok tovább sorosoznak, a Liberális Internacionálé Alelnöke libcsizik, a KISZ-titkár komcsizik és a "Csuhások, térdre!" keresztényeskedik.

2017. okt. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Habár egyáltalán nem örülök a Jobbik létezésével, mert abszolút nem értek egyet azokkal az értékekkel, amiket képviselnek, de ettől még nem örülnék, ha betiltanák. Érvekkel, jobb politikával kellene elérni, hogy a Jobbik támogatottsága csökkenjen, s szavazói egy vállalhatóbb pártot kezdjenek el támogatni.

Viszont kétlem, hogy a Fidesz meglépi ezt, hiszen egyáltalán nem érdekük. Pontosan az a jó nekik, hogy mind baloldalon, mind jobboldalon van egy kb. hasonló méretű ellenzéki blokk, így pedig hiába vannak többen az ellenzékiek, mégis a Fidesz tud nyerni. Ha megszüntetnék a Jobbikot, a szavazótábor egy jelentékeny része átpártolna a baloldalhoz, már csak azért is, hogy ne a Fidesz legyen.

2017. okt. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Azt mondja vonakodva, érted VONAkodva. Elnézést.


Ha jogszerűtlenül betiltanák a Jobbikot, akkor az utcára mennék tiltakozni

2017. okt. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!