Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Ti melyik pártra terveztek...

Ti melyik pártra terveztek szavazni 2018-ban és miért?

Figyelt kérdés

Én még elég nyitott vagyok a témában, de 3 pártra egész biztosan nem szavazok, ezek a Fidesz, az MSZP és a DK. Az utóbbi 20 évben az MSZP és a Fidesz számtalanszor bizonyították hogy alkalmatlanok a feladatra szerintem időszerű lenne hogy egy olyan párt kerüljön hatalomra aminek még nem volt alkalma bizonyítani (a DK a kivétel Gyurcsány miatt).

Számomra az LMP a legszimpatikusabb, mert én is nagy környezetvédő vagyok és Szél Bernadettről is elég pozitív véleménnyel vagyok, de mégis valószínűbb hogy a Jobbikra fogok szavazni annak ellenére hogy egyáltalán nem vallom nacionalista konzervatív nézeteiket. A Fideszből viszont már annyira elegem van, hogy azt mondom, akkor már inkább a Jobbik, azért mert egyelőre ők a legerősebbek az ellenzékben. Harmadik lehetőségnek még ott van a Momentum, de velük kapcsolatban még nem igazán tudom mit gondoljak.



2017. okt. 23. 14:39
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
84%

Ha el fogok menni akkor talán az LMP, bár azért sajnos ők is bizonyították az utóbbi időben, hogy hasonló a politikai kultúrájuk, nincs vevő a normális nem demagóg hozzáállásra. (bár ilyen szempontból még ők a legjobbak de azért valahogy többet várnák el ha már az a nevük, hogy Lehet Más a Politika )


Amúgy nem győzködni akarlak de arra nincs reális esély, hogy a Jobbik megverje a Fideszt. Ha meg ez nem fog megtörténni akkor listán szerintem az LMP támogatása inkább nyerő lehet a Fidesz 2/3-ban való megakadályozására, mint a Jobbikot hozzásegíteni +1%-hoz.

2017. okt. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
67%

Baloldali vagyok, így a jobbik és a fidesz kizárva ( de a fidesz már bizonyított is, így erre semmiképpen nem szavaznék ).

Az LMP tűnik a legjobb választásnak, bár még nem döntöttem el végleg. Az a baj hogy a többiek vagy "bizonyítottak" és tudjuk hogy korruptak, kormány képtelenek ( DK, Együtt, MSZP ), vagy már a felvetéseik is nevetségesek ( Munkáspárt ), esetleg nem elég határozottak ( Momentum ), nincs normális programjuk vagy ötletük ( az összes eddigi felsorol az LMP-t és a Momentumot kivéve ). Az nem elég jó program hogy "váltsuk le a Fideszt", márpedig amíg ezzel kampányolnak nem fognak szavazatokat nyerni. Ennél több kell. Márpedig ennél többet az LMP és a Momentum ígér. A kettőből pedig a LMP tűnik jobb választásnak, több tapasztalattal rendelkeznek, máshogy állnak a dolgokhoz.

2017. okt. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim válasza:
31%
FIDESZre mert ők a legkormányképesebb párt jelenleg.
2017. okt. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
7%
Csak a fidesz perszeeheher
2017. okt. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
12%
Egyértelműen a fidesz, ők hagytak a legtöbbet lopni.
2017. okt. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
84%

LMP vagy momentum addig még elődöntöm melyik tetszik jobban.

23F

2017. okt. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
78%

Nehéz helyzetben vagyok. Matematikailag a Jobbiknak van a legnagyobb esélye választást nyerni az ellenzék közül, így valószínűleg rájuk fogok szavazni. Viszont szivem szerint a Momentumra szavaznék, tetszik a pártprogramjuk, és értékelem hogy egyáltalán kiadtak egy pártprogramot, nem a szokásos "Elszámoltatunk.. őő.. adócsökkentés.. ő.. béremelés"


18/F

2017. okt. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
67%

A régi pártok (Fidesz-MSZP-DK trió) kizárva. Ők állandóan a régi játszmákat játszák újra és újra; a régen esett sérelmeiken veszekszenek; az idősebb emberek félelmeire és előítéleteire alapozva ássák az árkokat.


Az ország sokkal nagyobb eséllyel léphet előre, ha a fiatalabb generációknak nagyobb a beleszólásuk, úgyhogy nekem marad az LMP és a Jobbik. A Jobbikkal kapcsolatban erős a gyanúm, hogy Putyin zsebében voltak az előző ciklusban. (Lásd KGBéla vagy amikor a jobbikos képviselő elutazott megfigyelőnek a Krím-félszigetre, és megállapította, hogy minden rendben volt a népszavazással.) Most jobban tetszik, amit csinálnak - minden áron kikényszerítenék a bérek emelését -, de jövőre még biztos nem szavazok rájuk. Marad az LMP. Az LMP-ben az szimpatikus, hogy bérakásokat építenének, és szabályoznák az elszabadult albérlet árakat.

2017. okt. 23. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
35%
Ellenzék ellenes vagyok, ezért a Fideszre szavazok.
2017. okt. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
LMP-ÚK. Kevesen tudják, de az LMP nem egyedül, hanem egy kisebb jobboldali párttal, az idén Gémesi György által alapított Új Kezdettel fognak indulni és közös programjuk meg jelöltjeik lesznek. [link]
2017. okt. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!