Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » IGENszavazók! Miért igennel...

IGENszavazók! Miért igennel és miért nem érvénytelennek terveztek szavazni? Lsd lejjebb (Nem érvelésből, kíváncsiságból írom)

Figyelt kérdés

Ugye nagy valószínűséggel az igenszavazatoknak nem sok esélye van a nemekkel szemben. Ezt az ellenzék ugye úgy próbálja orvosolni, hogy kihasználja azokat, akik amúgy sem szoktak szavazni, és inkább a saját szavazóit is erre buzdítja, így érvényteleníti a szavazást.


Tehát aki igennel szavaz, az a NEM győzelmét segíti elő. Gondolom kevés IGENszavazó van, aki hisz abban, hogy győzhet a szavazata.


Kérdés tehát: Ha valaki ellent akar mondani a NEMnek, akkor miért IGENnel tervez szavazni, miért nem érvénytelenül?


Persze, az érvénytelen szavazat az ellenzék propagandája, de jelen esetben talán tényleg ez az egyetlen mód arra, hogy ne a nemek győzzenek..nem?


Amennyiben normálisan performált, minden válasz jó! Ne essünk egymásnak!



2016. szept. 16. 16:51
 1/9 anonim ***** válasza:
29%

sajnos nem érted a kérdést

trianonba is bele egyezett a parlament

2016. szept. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%

"Persze, az érvénytelen szavazat az ellenzék propagandája, de jelen esetben talán tényleg ez az egyetlen mód arra, hogy ne a nemek győzzenek..nem? "


A nemek már győztek... Ki hiszi el, hogy az összes aki nem megy majd el szavazni mind politikai okokból maradt távol?

Sőt! 2014ben rengeteg fideszes nem ment szavazni, hiszen erősen valószínűsíthető volt a fidesz győzelem. Most, hogy bojkottra szólít fel az ellenzék csak el kéne menni.

2016. szept. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Szerintem trianon egy picit más kategória.


De mindegy is, mert ez a kérdés nem arról szól, hogy a kvóta ellen vagy mellett szavazzunk, hanem arról, hogy akim mellette akar szavazni, az miért nem a taktikailag sikeresebbnek várható megoldást választja

2016. szept. 16. 17:09
 4/9 A kérdező kommentje:

2es, nyilván, ha az ellenzéktől várható a bojkott, a kormánypártiak jobban nekidurálják magukat


vagy aki igennel megy szavazni az azért teszi, mert nem hisz abban, hogy van esélye, de azért jelezné, hogy véleménye van?

2016. szept. 16. 17:11
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Az a baj, hogyha így gondolkodik az ember, akkor pl. nem is menne szavazni senki 2018-ban, mert a Fidesz fölénye egyértelmű.


Én igennel tervezek szavazni, mert szerintem ez a jó válasz a feltett kérdésre, és próbálom figyelmen kívül hagyni a pártpolitikai aspektusokat.


Szerintem az érvénytelen szavazással kiadod a kezedből a döntést, ezért nem támogatom (akkor is, ha nincs igazi értelme a népszavazásnak).

2016. szept. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Én 2014ben egy elég kicsi pártra szavaztam. Korábban is megjelentek már, azthiszem 2010ben is ott voltak már az országgyűlési választásokon, persze mondanom sem kell, nem értek el semmit:D

Arra akarok rámutatni, hogy ugyan én őket gondoltam jónak, de ez igazából nem döntött el semmit, mert ha odafigyeltem volna a lehetőségekre láthattam volna, hogy az enyém csupán kárba ment szavazat volt, nem több, hiába voltam lelkes és reménykedő

2016. szept. 16. 17:34
 7/9 anonim ***** válasza:

Értem én, és ennek megvan a maga pszichológiája, amit természetesen az uSÁ-ban ki is kutattak alaposan: az emberek hajlamosabbak arra szavazni, akit nyertesnek hisznek.


[link]


Én továbbra is csak azt tudom mondani, hogy nem szabad spekulálgatni. 2014-ben ha mást nem, annyit elértél, hogy egy szavazattal kevesebbje lett a Fidesznek.

2016. szept. 16. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

De pont ezaz! Ha így nézzük, hogy annyit elértem, hogy a Fidesznek kevesebb legyen.. az érvénytelen szavazattal jobban keresztbe lehet tenni jelenleg, mint az igennel... mármint ha az a cél ugye

Úgy értem.. aki nemmel szavaz, az szeretné ha a nem győzne.. és ahogy nézem aki nem nemmel szavaz, az már megelégszik annyival, ha nem a nem győz (sok a tagadószó, rakjuk össze:D)

tehát ha valaki tényleg tenni szeretne a nemek ellen, az most az érvénytelenséggel többet tehet mint az igennel.. persze ez nem hangzik sportszerűen vagy szabályosnak, de igazából... a bajok nem most kezdődtek ugye:D

Szóval ezért kérdeztem

de megértelek igazából, Te inkább nem spekulálsz csak bemondod a véleményed és annyi, igazából ez is teljesen érthető, csak a hátterére voltam kíváncsi, köszönöm:)

2016. szept. 16. 18:05
 9/9 Amarok Tonrar ***** válasza:
47%
2016. szept. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!