Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Fideszesek, mit gondoltok a...

Fideszesek, mit gondoltok a Momentumról?

Figyelt kérdés
Aki nem egy szavas, trágár, kulturálatlan választ ad ( pl: SZDSZ, mocskos libsi, Soros-párt ), nem lesz leértékelve, aki netán pontos véleményt ad indoklással, kulturáltan megfogalmazva ("véleményem szerint a programjuk itt meg ott nem felel meg, emiatt és emiatt" ) mindenképp zöldet kap.
2017. nov. 26. 10:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

"Aki nem egy szavas, trágár, kulturálatlan választ ad ( pl: SZDSZ, mocskos libsi, Soros-párt ), nem lesz leértékelve"

- na persze :DD


A programjuk nem nagyon van tényadattal alátámasztva, szóval én nem fogom elhinni, hogy az egykulcsos adó, most valahogy mesés vagyonhoz juttat egy halom embert, miközben ebből a pénzből mesés norvégokhoz hasonló szociáldemokrata mintaállamot lehetne létrehozni.

És tudod miért? Mert 2010 előtt nagyon durva arányú több kulcs volt érvényben, és mégsem volt annyira menő. Most meg azzal kampányolnak, hogy jajj ne aggódj, csak 2 millió forint nettó jövedelem fölött lesz progresszív rendszer. Aha. Na persze.


A gender állásfoglalásuk is nettó röhejes. Magyarországon a fehér hetero férfiak sem jutnak különösebb hatalomhoz, nincs mit tőlük elvenni. Az "igazságos" társadalom valahol egész máshol keresendő. Milyen dolog az, hogy ma egy pályakezdő gépészmérnök keres 200 nettót, ezzel gyakorlatilag a hierarchia csúcsa, viszont soha nem fog tudni megengedni magának egy budapesti lakást (és nem, nem a CSOK miatt ez már 2007ben is így volt).


Ezentúl nem nagyon hiszek a "piaci" csodamegoldásokban, ahol nagyon hamar kialakulnak az oligopol erőviszonyok, ahol aztán a fogyasztót kivéve mindenki marha jól jár. (eü, nyugdíj stb...)

2017. nov. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
71%

Nem szimpatikusak.


Például ellenzik a szegregált oktatást.

Azért valljuk be, kokerókkal tele iskolába még egy barom liberális sem íratná a gyerekét.Bár, kitudja.


A bevándorlási politikával, amit képviselnek az a baj, hogy túl "EU konform",ott kezdődnek a bajok, hogy "közös európai megoldást" akarnak, ami egyenlő a liberális marhaságokkal.Nincs benne önállóság,határozottság.Pedig ez egy olyan kérdés, amiben a saját érdekünket kell képviselni, nem másét.Minden más csak harmadlagos, negyedleges.



Továbbá, ott van az egynemű házasság támogatása.

Ez szintén, eléggé elvetemült gondolat.

2017. nov. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

1# ilyesmi választ vártam, nem értek egyet veled, de ment a zöld.

A paksi bővítés leállítását én sem értem. Nem értek egyet a kormánnyal, hogy csak és kizárólag a Roszatom csinálhatja, miközben európai cégek jobb ajánlatokkal álltak elő, de magával az erőművel nincs bajom.

A többkulcsos adót ugyan támogatom, de én is félek hogy alacsonyan húzzák meg a határt. A nettó 2 millió forint éves jövedelem viszont nem tudom honnan jött, a Momentum nem közölte hogy hol húzná meg a határt ( utána néztem több helyen, de sehol nem nyilatkoztak róla ). Pontosan emiatt van bennem egy kis félelem, hogy megint rosszul lesz meghuzva a határ, de ez még úgyis ki fog derülni a választásokig.

Ugyanakkor az, hogy "el akarják venni a hatalmat a fehér férfiaktól", nem igaz. Támogatják a melegházasságot, legalábbis nekem ez jött át a programjukból, ez tény. Hogy beleegyeztek a női kvótába a Közös Ország Mozgalomnál, az is tény, de a saját programjukba nem írták bele, ők más fajta választási rendszert javasoltak.

Az egyéni véleményed ( pl: hogy nem hiszel a piaci megoldásokban ) tiszteletben tartom, nem is kritizálom.

Köszönöm a kulturált választ.

2017. nov. 26. 10:29
 4/16 anonim ***** válasza:
95%

Európai cégek semmilyen ajánlattal nem mentek bele a Paks2 építésébe. Ennek egyébként az az oka, hogy Paks2 10 eurocenttel le fogja nyomni a villamos energia árát a német értéktőzsdén.

Hát igen kedves europeer gondolkodók, teccettek volna igazságosan kialakítani az energetikaügyet az unióban, most nem alakulna ki házi verseny.


" A nettó 2 millió forint éves jövedelem viszont nem tudom honnan jött, a Momentum nem közölte hogy hol húzná meg a határt"


- Nem, és nem is véletlenül :). Ugyanis politikailag nem engedhetik meg maguknak, hogy visszaígérjék a 150 nettó fölötti keresetek progresszivitását.

Valójában a közember számára elképzelhetetlen jövedelmek (pl havi 2 millió) egyszerűen nem léteznek a magyar társadalomban. Nincs mit megadóztatni.


"nekem ez jött át a programjukból"


hááát én meg ismerem a genderkurzus véleményét, és a momentumos Donáth Anna álláspontját is

2017. nov. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
46%
Újgazdag szülők unatkozó gyermekei, akik azt hiszik magukról, hogy értenek bármihez is, mert valami fősulit elvégeztek apuci pénzén. És szerintem nagyrészük homokos is szó szerint.
2017. nov. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
50%
Utolsó a maradiság ès az alaptalan elítèlèse az új generáció ötleteinek nem fog változást eredmènyezni. Ők a problèmába születtek bele ès a jelenlegi állapotot látják tisztán. Nem fognak a múlttól rettegve már megszokott utakon járni. Pont ez teszi lehetővè, hogy pozitív irányú változást èrjenek el. Tudják mivel lehet megoldani a helyzetet. A règi generációk nem mernek szabadon gondolkodni ebben az ügyben mert annak idejèn kaptak hideget meleget ès fèlnek. Ne tessèk fèlreèrteni a soraimat nem állok senki mellett ebben a csatában. Vagy mindenkivel vagyok akkor is ha vitáznak ès haragoskodnak, vagy senkivel.
2017. nov. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
50%
Milyen problémába születtek bele, amikor ahogy írtam is gazdag szülők elkényeztetett kölykei?
2017. nov. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
47%
Szánalmas...
2017. nov. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
3%
Az nem azt jelenti, hogy nem èrdekli őket a többi ember sorsa. Ha az országnak jó neked is jó. Ha egyre jobb, egyre jobb. Cáfold meg.
2017. nov. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

7# a családi hátterüket nem tudom, lehet gazdag szülőktől származnak. Ez részlet kérdés a politikában. Ellenben miért lennének elkényeztetettek? Mert van véleményük és kimondják azt? Mert szembe mennek a nagy pártokkal, nem félnek a nagy emberektől és megpróbálnak tisztességesen érvényesülni? Mert próbálnak az összes békés lehetőséggel élni céljaik eléréséhez ( nem rendbontás meg forradalom a cél, hanem demokratikus választás, sztrájk, polgári engedetlenség, ahol nem sérül meg senki )?


"akik azt hiszik magukról, hogy értenek bármihez is"

Jelenleg nekik van a legkidolgozottabb programjuk az összes pártból. Szakértőkkel dolgozták ki és politikai elemzők szerint nem tökéletes, de az elmúlt évekből a legkonkrétabb, legkidolgozottabb és ami fő: van alapja, megvalósítható. Nem ( csak ) a szokásos sablon szöveg, hogy "felújítjuk az egészségügyet, fizetéseket emelünk, leszámolunk a korrupcióval". Kidolgozott, értelmes, megvalósítható program ( ami a szokásos sablont is takarja, csakhogy a többi párttal ellentétben ők megoldást is kínálnak ).


"Milyen problémába születtek bele"

Rendszerváltás utáni Magyarország. Az elmúlt 3 évtized problémák sorozata. Ebben élsz te is, én is, ebbe születtek bele ők is, én is ( te nem biztos, nem tudom mennyi idős vagy ).

2017. nov. 26. 12:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!