Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Fideszesek vagy valaki aki...

Fideszesek vagy valaki aki ért a politikához erre mi a válaszotok?

Figyelt kérdés

Ahogyan nézem a YouTubeon a különböző videókat látom, hogy a FIDESZ-es emberek nagyon elfogultak a pártjukkal szemben, én nem is akarom megmondani mi a jó mi a rossz ne kössön belém senki csak azt az 1 dolgot magyarázza meg valaki, hogy adott ez az Orbán Viktor, aki forint milliárdokat költött stadionra, amikor a magyar foci a béka s***e alatt van, milliárdokat költött egy olyan népszavazásra, ami nem csak, hogy azért volt értelmetlen, mert mindenki tudta hogy senki sem akarja itt látni a migránsokat, de még érvénytelen is volt.


Ezek mellett a kórházakban annyira nagy a szegénység, hogy normális fertőtlenítés sincs, sokan halnak meg az ott szerzett fertőzések miatt, az orvosok fizetése, az ápolók fizetése, szinte semmi, ahhoz képest, hogy a mi szüleinket, barátainkat mentik meg a haláltól sokszor.


Az oktatási rendszer is fel lett zavarva, minden tanárom panaszkodott ezzel kapcsolatban, igaz ezt nemtudom megmondani pontosan mit csináltak vele, mi csak annyit éreztünk az egészből, hogy 5 hónappal az érettségink előtt tudtuk meg, hogy mi is lesz benne. Bezáratott egy nemzetközi egyetemet, hogy ne szerezzenek 2nyelvű diplomát az arra képes magyarok(amit én szűrök le, hogy ne menjenek ki külföldre), ha már itt tartunk a kivándorlás is óriási. Az a megoldás, hogy nemzetközi egyetemet záratunk be?

Az internetadót mégis hogy képzelte, hogy be akarja vezetni? Kinek képzeli magát? Egy "fejlett" európai országban korlátozná az internetet? Mi ez Korea?


Szóval erre mi a magyarázat? Miért nem kórházakat épített Orbán, vagy újította a meglévőket? Az oktatást miért kellett elrontani? Egyáltalán miért állítják válltig a FIDESZ-esek, hogy Orbán az egyetlen akire lehet szavazni? Miért ilyen szűklátókörű mindenki?



2017. júl. 15. 23:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%

Én nem vagyok fideszes,így csak az utolsó kérdésedre tudok válaszolni.

Ez egyrészt egy emberi tulajdonság,önigazolás.

Ha egyszer eltökélte magát a Fidesz mellett,vagy éppen valami ellen pl a liberálisok ellen-akik ma nagy ellenségek itt-akkor az utolsó pillanatig keresni fogja a döntésére a mentségeket vagy éppen az önigazolást.

Másrészt Magyarország egy hatalmas vidék.

Egyedül Budapest tekinthető igazi nagyvárosnak.

Ez azért fontos,mert a vidéki városokban kevés kivétellel azért szűknek mondható közösségek vannak,míg egy nagyvárosban nagyon sokféle ember van.

Aki nagyvárosban él,kanna természetes(jó esetben),hogy sokféle bőrszínű emberrel találkozik,sokféle vallású emberrel találkozik,sokféle nemzetiségű emberrel találkozik,és sokkal elfogadóbb lesz,míg vidéken ha nagymamám meglát egy fekete bőrű embert,akkor lehet hogy le se fog mellé ülni,vagy ha egy muszlim fejkendős nőt lát meg azonnal a kormánypropaganda fog eszébe jutni róla,míg pl az én esetembe az,hogy anno az én házamban is lakott egy muszlim vallású család,és milyen szépen tisztességesen éltek,nevelték a gyerekeiket vagy hogy nekem is volt fekete bőrű osztálytársam,ő is ugyanazokat a bandákat szerette,amiket én...

A másik probléma meg nyilván az,hogy vidéken más munkalehetőségek vannak,és nyilván egy szegény ember,aki hónapról hónapra él máshogy szemléli a világot,sokkal könnyebb szakralizálni a véleményét,ráadásul lehet,hogy még a feltételei se adottak,hogy máshonnan tájékozódjon.

Pl hiába írnak jó cikkeket külföldi újságírók vagy hiába vannak jó riportok idegen nyelven a témáról,ha ő nem beszél semmilyen nyelvet,a magyar média pedig eléggé le van szűkülve,ezt szerintem bátran kimondhatjuk..

2017. júl. 16. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%
Én sem értem mi lett a fideszesekkel. Nagyon furcsa amit csinálnak, gondolnak, vallanak, hisznek, minden.
2017. júl. 16. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
2017. júl. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
50%

Nem egészen így látom.


Kórházak épülnek. A magánkórházak szépülnek. Nálunk is felújítottak egyet. Az orvosok relatíve keveset keresnek - egy állásban - ... - de mindnek 2-3 állása van... Életmentés az egyre kevésbé jellemző - a lehúzás, a szelektálás - a la Birkenau - annál inkább.


Azt az egyetemet sem azért zárták be, hogy ne menjenek Nyugatra a nagyokosok (különben sem azért váltottak rendszert, hogy az ilyenek menjenek) --- hanem azért, mert a diplomaosztás az egyik legjobban fizetett üzlet. Minden banánköztársaságban az, mivel tisztességes munkából nem lehet megélni, csak a hajcsárkodásból. Így aztán ő docenseik-rektorjaik fognak ebből hasznot húzni. Tkp. a matolcsy észkombájnjai tettek keresztbe a bokros észkombájnjainak -- ennyi. A ruszkik ezen is túlvannak. Ők előttünk járnak a dicső kapitalista úton. Nemhiba nyalja a s...üket a sok diplomás.


Oktatás az megszűnt. A magán- és fizetős iskolákban beavatási rituálé, míg közoktatás címén dagradáló idomítás folyik. A "tanárok" is megérik a pénzüket. Ahogy a nagyokosok általában -- és alig-alig akad kivétel. A tudás alapú társadalmak már csak ilyenek. Mindig is ilyenek voltak: "... légy fiam írnok, másol hajszolója" - ugye? [link]


Az internetadót csak azért dobták be, hogy érezzék a népek, hogy az is kontroll alatt van. Tkp. a "Terrorizmus Elleni Harc" jegyében történt. Ha emlékszel, azt is jelezték, hogy a titkosított kommunikációt is büntethetik - ha épp arra szottyan kedvük.


Sz.. világ van - ez a rendszerváltás következménye - A nagyokosok viszont szemmel láthatóan élvezik.


A FIDESZ csupán egy jelenség. Többi se különb!

2017. júl. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
34%

"Bezáratott egy nemzetközi egyetemet, hogy ne szerezzenek 2nyelvű diplomát az arra képes magyarok(amit én szűrök le, hogy ne menjenek ki külföldre), ha már itt tartunk a kivándorlás is óriási."

Bocsánat, csak ebbe kötnék bele. 1) hány magyar hallgatója van a ceunak? 60? 90?

2) fizetős, ergó nem az arra képes legokosabbak járnak oda, hanem a legpénzesebbek.

2017. júl. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ez gondolom, mindent elmond...


[link]

2017. júl. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ejnye, 18 éves korodra tudhatnád, vannak gátlástalan gyilkosok és segítőkész emberek. Miért gyilkol amaz, hiszen az csúnya dolog? Itt a baj. Neked csúnya, neki nem.

Hasonlóan, vannak gátlástalan rabló politikusok, és vannak, akiket erre nem visz rá a lélek. Orbánnak az jó, amit tesz, neked rossz. De ezt észre is kell venni.


Láttál cirkuszban illuzionistát? Előre megmondja, csal. Valójában tudod is. Aztán olyant látsz, amire ezt mondod, márpedig ez igaz. Kétségtelen, másképp kellene lenni, de itt láttam, mégis igaz. Na ugyanezt teszi a politikus is. Aki ismeri a fizika törvényeit, sok egyéb mást, meg tudja magyarázni az illuzionista trükkjét, hol és mitől dőlnek be az emberek. Aki ismeri a politika szabályait, működési módját, tudja hol csal Orbán úgy, hogy a többség elhiszi akkor is, ha tudja, csalás.

És nagyon kevesen vannak, akik elmondják, a király meztelen. És még ezekre se figyel senki, helyette a bűvésztrükköket elemzik és helyeselnek, lelkendeznek neki.

2017. júl. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
58%

Milyen egyetemet záratott be, és kicsoda?


Hol élsz?

2017. júl. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

1600 hallgatója és 300 oktatója van a CEU-nak..

Orbán pedig bezáratta ezt mindenki tudja, tedd fel magadnak a saját kérdésedet.


A plakátokról nem írtatok semmit, ehhez kapcsolódóan miért tűrik el, hogy egy látszólag nem független személy a köztársasági elnök, holott annak kellene lennie.

Hogy miről beszélek:

[link]


Én ahogyan látom a mostani politikát, 2 nagyobb párt van vagy inkább úgy mondanám 2 párt van a többinek semmi esélye választást nyerni, és ez a Fidesz és a Jobbik.

Én nemakarom megmondani mi a jó és mi a rossz, de a Jobbik több olyan javaslatot tett a Fidesznek, aminek lenne értelme(Bérunios kezdeményezés, oktatás egészségügyet helyrerakni, a kivándorlással csinálni valamit) és tudom, volt aki írta máshogyan gondolja, nincs gond az egészségüggyel, ami talán az ő lakóhelyére igaz, de az országra nem.Én anno voltam a halasi kórházban és semmi jele annak, hogy a kormány egy kicsit is törődne az épülettel(PL a lift nem működött.).Ha Orbán megint megyneri a választásokat, a haláláig nem lesz senki aki letudná váltani, és ha ő ezt meg is érzi, akkor mégis mi tartja vissza, hogy visszaéljen a hatalmával? Ha eddig nem tett olyan dolgokat a magyarokért amit a Jobbik ígér ezután sem fog, mindaddig a Jobbikban nincs senkinek se indoka nem megbízni. Ezek tudatában valaki mégis elmegy a Fideszre szavazni. Ez az amit nem értek. Talán él itt valaki aki azt hiszi Magyarország jó és nincs min változtatni rajta?

2017. júl. 16. 18:29
 10/13 anonim ***** válasza:
32%

Te meg vagy őrülve. A "CEU" nincs bezárva, nem záratta be senki.


Még mindig tárgyalnak, de csak azért még mindig, mert a "CEU"-sok akadékoskodnak, kivételezettek akarnak maradni.


Amit meg "leszűrtél" erre a szerinted bezáratott -pedig nem- egyetemre, hogy ne menjenek külföldre a magyarok, az is hülyeség. Nézd meg, hogy eleve az ott tanulók közül hányan magyarok.

2017. júl. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!