Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Melyik politikai pártot...

Melyik politikai pártot ajánlanátok még leginkább nekem a paramétereim alapján?

Figyelt kérdés

Mindenekelőtt leírom a paramétereimet:

Vagyonos család 26 éves fia vagyok, 2 diplomám van, sokat utazom külföldre, van 1 vállalkozásom, mellette dolgozom, szabad szellemű vagyok, az állam ne üsse bele mindenbe az orrát, a magántulajdonra, ingatlanokra, ingóságokra, magasabb jövedelemre ne vessen ki + hatalmas adókat. Elég ha legszükségesebb feladatokat látja el az állam(pl. rendvédelem, honvédelem, igazságszolgáltatás, alacsony mérsékelt adóztatás). Az állami propaganda és média agymosó üzemeit le kéne állítani, ne költsünk milliárdokat hazug ellenségkép kreáló propagandára. Legyen béke, nyugalom, szólásszabadság, szabad vallásgyakorlás, senkit ne ítéljünk el a bőrszíne vagy származása, nemi identitása, haja színe, öltözködése stb. alapján. Viszont ami fontos, hogy a teljesítményt értékeljük, aki jobb, tehetségesebb, szorgalmasabb, annak igenis legyen több a fizetése, az adó pedig maradjon 1 kulcsos, mert ez így igazságos, hogy mindenki a fizetésének megfelelő arányban veszi ki a részét, ösztönözzük tevékenységre az emberek, hogy ne mindenféle segélyekre hagyatkozzanak. Ne vegyünk fel óriási hiteleket népjóléti intézkedésekre, hitelt csak olyanba fektessünk, amire valóban szükségünk van és/vagy megtérül. Bevándorlók közül csak azokat engedjük be, akik munkaképesek, dolgoznak, eltartják magukat, hasznos tagjai akarnak lenni a társadalomnak és nem élősködni akarnak rajtunk, továbbá betartják a törvényeinket és általánosan alárendelik magukat a szabad nyitott társadalomnak, nem erőszakoskodnak, hanem képesek beilleszkedni, akik ezeknek megfelelnek, részemről jöhetnek. Az európai unió megerősítése mellett vagyok, azt szorgalmaznám, hogy minél szorosabb szövetség legyen az országok között. Szüntessük meg a korrupciót(már amennyire lehet). A stadionokra meg a kormánypropagandára költött pénzeket át lehetne csoportosítani az oktatásba meg az egészségügybe, összességében nem kéne sokkal többet költeni az oktatásra meg az egészségügyre, csak jól meg kéne szervezni, modernizálni és a felesleges kiadásokat átcsoportosítani.


Na hát röviden ennyi.

Viszont egy olyan pártot se találok, ami ilyen lenne.

Úgyhogy kíváncsian várom, melyiket ajánljátok nekem.



2018. jan. 15. 22:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Új kezdet nevű párt? Ha benyeled a több kulcsos adót (ami szerintem nem egy akkora érvágás és lépcsőzetesen még igazságosnak is látom) akkor Momentum.
2018. jan. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%
1# miután az összes párt többkulcsos adót tervez bevezetni, én a Momentumot vagy az LMP-t javaslom ezek alapján.
2018. jan. 15. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Hát akkor már inkább a Momentum, azzal legalább van amiben egyetértek , persze legalább ugyanennyi dolog szól ellene. Önmagában a többkulcsos adót még nagyon nehezen benyelném, ha minden más rendben lenne, de a momentummal nem csak ez a probléma.


Az LMP-t meg kár idekeverni, az egy radikális baloldali párt, ami tőlem meglehetősen távol áll.

2018. jan. 15. 23:30
 4/11 A kérdező kommentje:
Hát szóval egyelőre nem győztetek meg.
2018. jan. 15. 23:35
 5/11 anonim ***** válasza:
88%
"26 éves ... vagyok, 2 diplomám van" Gondolom, akkor HA UTÁNANÉZEL(???) megtalálod az elképzelésedhez legközelebb állot GYK-s segitség nélkül. (Tévednék?)
2018. jan. 16. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

De én csak kíváncsi vagyok, hogy melyiket ajánljátok nekem.

Azt szeretném, hogy győzzön meg valaki, ha tud!

2018. jan. 16. 05:42
 7/11 anonim ***** válasza:
85%
Lmp
2018. jan. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Az egykulcsos adóötleteddel mehetsz a fideszhez nyalakodni (ha van gusztusod hozzá).

Ez sarkalatos kérdés, ha ezzel megbékélsz, akkor mehetsz normálisabb párthoz is: pl. a Momentum nagyon normálisnak tűnik.

Meggyőzni senki sem fogy, mert annyit nem ér az egész, hogy órákig vacakoljon valaki ezzel...

2018. jan. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Miért kérdezel kérdező? Hiszen van kialakult elképzelésed, a javaslatokat lesöpröd.


Egyébként "Viszont egy olyan pártot se találok, ami ilyen lenne." azért lehetséges, mert a pártok (jók vagy rosszak) a földi valóágban élnek, nem az álomvilágban.


Lehet valakinek elképzelése egy "ideális" világról. Aki azonban nem tudja, hogy oda el is kell jutni, tehát két "módszer" kell (először az oda vezető út feltételei, aztán az majdani működés feltételei), az semmit sem tud a világról.


A mostani pártok egy torz rendszerben működnek, még sokkal torzabb társadalmat kellene meggyőzniük. Ezért ma (nem később, akkor más lesz a cél!!!) egyetlen dolog, amit el kell érni: rábeszélni az embereket, hogy nincs sült galamb. Csak olyan galamb van, ami elrepül, ha nem teszel semmit. Ma a társadalom zöme ezt nem hiszi el, a pártok a legkülönbözőbb módokat próbálják ki, hogy meggyőzzék az embereket. Nem is lehet, hiszen oda se figyelnek, begubóznak. Pedig a sorrend: meghallani, felfogni, megérteni, dönteni, cselekedni. Mindegy mit, mert az már csak az eredményt befolyásolja. Ma "eredmény" szóba se jöhet, ma a változatlanság az egyetlen lehetőség. Így lesz ez mindaddig, míg a társadalom nem hajlandó gondolkodni.


Kérdező!

Már a fogalom is hibás! Ma nem lehet beszélni jobb és baloldalról, mert baloldal ilyen körülmények között nem is létezhet. A magukat baloldalinak nevező pártok csak kényszerből teszik ezt, bár kétségtelen, sokan maguk is elhiszik. A mai torz gondolkodásmóddal persze ezt nehéz megérteni.

2018. jan. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Ha lenne olyan párt, amelyre szavaznék is, akkor nyilván nem tenném fel a kérdést.

Így viszont hátha tud valaki valami olyat írni, amit én nem tudok,vagy még nem hallottam róla,.

2018. jan. 16. 15:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!