Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Ezen valaki még meglepődik...

Ezen valaki még meglepődik szerintetek? Várható volt nem?

Figyelt kérdés

[link]


Bár csak az ellenkezője lett volna igaz, dehát azért néhányan tudták, hogy ez lesz. ja igen, és nem szavaztam egyik párta sem, tehát nem lehet elvakultsággal vádolni engem, és köszönjük még a devizahitelek megsegítését is tisztelt orbán, látjuk, a napokban nagyon sokat segített a fidesz.

És a legviccesebb, hogy ez amit itt írnak, igazságtól nincen messze.


2010. jún. 7. 13:24
 1/10 A kérdező kommentje:

és még ez is:


[link]

2010. jún. 7. 13:25
 2/10 anonim ***** válasza:
56%
Köszönjük FIDESZ. Legalább én nem rátok szavaztam.
2010. jún. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A helyzet az, hogy a FIDESZ ugyanolyan káros lesz az országra nézve, mint az MSZP volt, de ők még aztán annyit sem értenek a dolgokhoz, mint az MSZP (az MSZP tudását meg aztán tényleg nincs miért kiemelni). Nagy kár, hogy most 2/3-ot kaptak, és négy év kell, mire ráébrednek az emberek, hogy csak szép semmitmondó szólamaik vannak nekik is.


Új, még nem amortizálódott pártok kellenének már a hatalomba.

2010. jún. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:

Nem kell hozzá 4 év, most volt híradóban, megadóztatják a minimálbért, és egykulcsos adórendszert akarnak bevezetni, ami ugye magyarul: ha nekem van 80 ezrem, leadok belőle 8 ezret, az fáj, de hogy valaki keres 800 ezret és lead belőle 80 ezret, na az csak röhög az egészen :P


Nagyszerű 4 évünk lesz, ha már elegetek van, szóljatok, megyek én székházat foglalni :)


Amúgy azt mondták, hogy ha a fityisz lesz hatalmon, másképpen süt majd a nap is, na azóta esik az eső........

2010. jún. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nos, a 80 ezerből 8at leadni valóban fáj, de az sem igazságos, hogy a 800ezres keresetű kevesebb, mint a felét kapja a keresetének, mert valami 60%-a elmegy adóra.
2010. jún. 8. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

Valószínűleg te sem kereshetsz keveset, barátom, már bocsáss meg, de aki 80 ezret keres, az nem szólhat bele nagyjából semmibe, senkinek nézik a hivatalokban, kutyába sem veszik az orvosnál, csak büdös munkás robotnak van nézve általában, és aki azért nyíg nagy fizuval, hogy neki mennyit is kell adóznia, az nem gondol bele abba, hogy neki mekkora előnyei vannak más területeken!

Ja és általában szívesebben ad az akinek kevesebb van.


Nem azt mondom, hogy mindent vegyenek el attól aki jól keres, mert jóindulattal biztos sokat dolgozott, tanult érte, remélhetőleg.

De értsd meg, a szegénynek a kevesebből nincs mit félrerakni váratlan eseményekre, és még a csekkek is jönnek, és egyre drágul minden, már 10 Ft emelést is megérez az aki 80 ezret keres, de ne mondd hogy 200 ezer körül megéreznék.

Ráadásul, aki minimálon van, annak valószínűleg lenne mit csináltatnia a házon/lakáson, de nincs miből, lassan elöregszik minden körülötte, és most még annak a lehetőségét is el akarják venni, hogy egy keveset félre tudjon rakni ilyen kiadásokra.


Szerintem mindenkinek világos, ezzel az intézkedéssel, csak és kizárólag a módosabbak járnának jól, már megint, a szegényebbek pedig rosszabbul. Tiszta sor, megint a pórnépet szívatják.


És sorolhatnám még sokáig.


Lényeg: nem azt mondom vegyünk el mindent a gyzdagoktól, de engedményeket inkább a minimálosok felé kellene tenni, itt a 2/3, ló**szt sem fognak beváltani a csodás ígéretekből, amihez persze az embereknek is hozzá kell járulniuk a munkájukkal, de ha még kevesebbet visznek haza, akkor nem sok értelmét fogják látni.

2010. jún. 8. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
50%
Igen, engedményeket lehet tenni, de nem adómentességet, mert gondold végig, hányan vannak bejelentve feketén minimálbérre. Így gyakorlatilag alig adóznak páran, a legnagyobb teher pont a középosztályra hárul.
2010. jún. 8. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Akkor szerinted mi a megoldás arra, hogy a minimálbéresek, akik tényleg csak annyit keresnek, és minden ilyenfajta dolog miatt egyre jobban a társadalom szélére sodródnak, ne szenvedjék meg még jobban ezt az elfuserált gazdagnakállavilágot??


Mert ezzel csak ők szívnak. Egyedüli megoldás lenne a minimálbér emelése, hogy ne érezzék meg az adót, de az meg tömeges elbocsátásokhoz vezetne.


Szóval már megint nem tudjuk úgy megoldani a dolgokat, hogy ne csak a minimálbéresek szívjanak.


Újabb ötlet?


Nyitott vagyok minden épkézláb, nem munkásosztály sanyargató gondolatra.

2010. jún. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem azzal kell foglalkozni, hogy ki van minimálbérre bejelentve, hanem hogy hol. Nem a munkavállaló dönti el a bejelentés feltételét, hanem a drága jó kis és középvállalkozók. Akik így sprólolnak, csalnak. És aki tényleg ennyit kap, az csak jobban megszívja, a drága jó vállalkozó meg kevesebb adót fog fizetni, mivel lecsökkentették a társasági adót 10 %-ra. Ja és ez miatt még nem fogja bejelenteni az alkalmazottakat normális bruttóra. Akkor hol itt az igazság? A vállalkozóknál kellene kezdeni a tisztogatást.
2010. jún. 8. 14:43
 10/10 anonim válasza:
De ennek az eredménye megintcsak a minimálosok elbocsátása lesz...
2010. jún. 9. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!