Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Mi várható a Fidesz új oktatás...

Mi várható a Fidesz új oktatásügyében?

Figyelt kérdés
Olvastam arról, hogy a kistelepülésekre, tanyákra visszaállítja majd az alsó tagozatot, hogy a pedagógusok munkáját jobban ellenőrzik, szeretnék bevezetni a mindennapos testnevelést az iskolákban és az évenkénti szintfelmérést. Valamint azt is, hogy talán visszaállítják a felsőoktatásban a régi pontszámítást és kevesebb egyetem/főiskola fog működni, ellenben a szakmunkásokkal, akiket jobban támogatnának. Tud valaki valamit erről?
2010. ápr. 27. 15:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
46%
A testnevelést szintén a Jobbik programjából lopták. Lehet hogy a többit is. Mindig mondtam, FIDESZ nyert Jobbik kormányoz.
2010. ápr. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

"FIDESZ nyert Jobbik kormányoz."


De ez jó,nem?

2010. ápr. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
47%

Csak emelt szintű érettségivel lehet majd továbbtanulni.

A falusi iskolák nem lesznek visszaállítva,ugyanis nincs miből.

A napi tornaórát hülyeségnek tartom,inkább nyelveket tanítanának.

2010. ápr. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
És te honnan tudod, hogy "lopták" jól néznénk már ki, ha elkezdenének ezen egyezkedni, hogy én ezt találom ki te meg azt, hé mit képzelsz én egyszer mondtam valami hasonlót te disznó, elloptad. Ugyanmár...
2010. ápr. 27. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

de ha arról papolnak, hogy a jobbik programja egy kalap szar, akkor miért abból dolgoznak? de tudjátok mit? mondjuk, hogy a jobbik összeollózta a fidesz programjából a sajátját. akkor megint csak ott tartunk, hogy miért szarozzák, ha szerintük is az a jó?


ez a lényeg, ha szarozod, akkor csinálj sajátot.

2010. ápr. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Semmi.
2010. ápr. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
eltörlik a felsőoktatás fejkvóta rendszerét :)
2010. ápr. 28. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
44%

tegnap 16:14

A Jobbik majdnem két hónappal a Fidesz előtt tette nyilvánossá a programját, tehát az összeollózás max fordítva igaz.

2010. ápr. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%

Sajnos a Fidesztől nem sok.


Felsőoktatásban el kell venni vagy 40 intézménynek az akreditációját,megszüntetni az állami támogatását.

Le kell állni az ilyen töltelékszakok támogatásával amit nem vesz fel a piac( bölcsész,ügyvéd stb ) műszaki szakembereket kell képezni,meg jó szakmunkásokat:)

2010. ápr. 29. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

OFF

A szakmunkásképzéssel az a baj,hogy manapság az megy oda,akit nem vesznek fel gimibe,mert sajnos olyan megbecsülése és bérezése van egy szakmunkásnak.Hogyan is lehetne rávenni egy embert ,hogy szakmunkás legyen,amikor nincs megfizetve vagy nincs munka.

Én szakmunkásként végeztem,hülyítettek a nagybetűs életről,most itthon vagyok munkanélkülin ,mert egyszerűen nincs munka a szakmámban(hentes).hiába csillan fel néha egy két helyre remény,nem vesznek fel,mert havonta két-négy napot levelezős egyetemre járok.Vagy mert felvesznek helyettem olyat,akinek nem szakmája,így még kevesebbet kell fizetni neki.Szinte nem volt olyan munkahelyem,ahol bejelentettek volna rendesen,ahol,kifizették volna a túlórám,a ki nem adott szabim.Az egyetemen az egyik tanárunk mesélte ,hogy tavaly(előtt?) 3,azaz három ember jelentkezett országosan tartósítóipari szakmunkásnak.ezek után miért reklámozzák feleslegesen a szakmunkásképzést?egy egyetemi hallgató nem fogja azt belátni,hogy ha ő képes letenni azt a szakot,amit jár,neki és nem az évfolyamtársának kellene elmennie mondjuk kőművesnek.Egyszerűen a szakmunkáspálya okkkal nem vonzó egy értelmes gimibe felvételt nyerő fiatalnak.

2010. ápr. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!