Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Ha a választások előtt meghaln...

Ha a választások előtt meghalna Soros György, akkor a Fidesznek maradna esélye a győzelemre?

Figyelt kérdés
2018. márc. 1. 08:06
1 2 3
 21/26 tambi3 ***** válasza:

Kedves D!

Az elég sajnálatos, hogy vezetőink nem riadnak vissza a "rossz csengésű eszközök" igénybevételétől, és már a XIX. század előtt is tudtuk, hogy "nyomtatólónak nem lehet bekötni a száját" (biztosíthatok mindenkit, én sem lennék különb, ha odaengednének; mint tudjuk, "a hatalom torzítja a jellemet"). Ha okosabbak és rátermettebbek lennének, még a lóláb sem lógna ki annyira nyilvánvalóan, mint mostanában.

A legszomorúbb az, hogy Te is és én is "kiművelt emberfők" vagyunk (magamat úgy szoktam jellemezni, hogy " a kétdiplomás parasztgyerek", és ebben minden benne van. Én megengedhetném magamnak még a Sorosozást is, nekem nem ő fizette...), mégsem tudnánk esténként leülni, és egy-két (öt) sör mellett megbeszélni a nagypolitikát.


A Fidesz legnagyobb bűne, hogy két részre szakította nem csak az országot, hanem a családokat, barátokat is megosztotta. Értem én, hogy "oszd meg és uralkodj", ez sikerült, gratulálok. Attól félek, hogy a másik oldalt és a "nem a mi kutyánk kölyke" semlegeseket nem meggyőzni, hanem megsemmisíteni akarjátok. Természetesen nem lövitek bele őket a Dunába (talán csak azért, mert ezt Európa nem engedné), de erre ma már nincs szükség, elég, ha bebeszélitek az Isten adta népnek, hogy negyvenhétezerből meg lehet élni. Örökbecsű Rejtő Jenő ezt úgy fogalmazta sivatagi rablók esetében, hogy "ne öld meg fiam, elég ha elveszed a tevéjét..." Ilyen teve elvitel Paks II, ami egyetlen tollvonással 10-15%-al növelte az államadósságot (az összegszerűséget Te írtad fentebb), csak persze az efféle hiteleket másképp számoljátok Ti.


Ha az USA elnöke belép kongresszusi (vagy más) terembe, a (mindkét oldali) jelenlévők felállva tapssal köszöntik. Nekünk ezidáig nem sikerült olyan kvalitást találni, aki ezt kiérdemelte volna. A tisztesség, becsület, öntudat, vagy csupán a korrekt üzleti magatartást mára egyetlen szóval cseréltétek fel; ez pedig a pénz. Az emberiség történetében nem nagy idő egy évszázad, de ennyivel előbb aki még nem tudott időre fizetni, az főbe lőtte magát. De legalábbis a kaszinóból kigolyózták. Ma az a sikk, hogy ki, kit, hogyan tud átvágni, lenyúlni, vagy hogy a ma befolyt "alkotmányos költség"-ből mennyi az övé, és így tovább. Mindég büszke voltam arra, hogy határidőre fizetek, mert vagyok annyira tehetséges (ha jobban nem is), hogy így is tisztességgel megélek, eltartom nemcsak a szűkebb családomat, de a nagyszülőket is, mert ti annyi nyugdíjemelést adtok, hogy kénytelen vagyok helytállni a dicső Magyar nemzet helyett. "Megvalósítottátok", hogy "akinek nincs semmije, az annyit is ér"-jen. És ezt semmiféle gazdasági mutatóval nem tudod ellensúlyozni.

2018. márc. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 tambi3 ***** válasza:

Teljesebb az igazság az alábbiakkal:

Nevezetesen, hogy a rendszerváltás óta az autópályákat leszámítva egyetlen számottevő beruházás volt, ez pedig a Megyeri híd, és az sem lett kifizetve. Az állam kifizette, csak akik számottevő részét csinálták, a kisebb vállalkozók nem kapták meg a pénzüket. Nyugodtan tüntethettek, öngyilkolhatták magukat kedvükre, a Fidesz sem szólt mellettük egy szót sem. Mindenesetre ez a kétes dicsőség nem vitatható el Gy.F-től, merthogy az ő "ideje" alatt történt.


Úgyhogy barátaim menjetek el szavazni, de előbb alakítsatok egy pártot, és arra voksoljatok.

2018. márc. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
Gyurcsány jó gyerek. Kérdés, hogy mire? Soros pedig még sokáig fogja keseríteni sokak életét, de ha meghal, azzal is csak ront a helyzeten. Lehet, hogy a németek már nem beszélnének vele túl szépen.
2018. márc. 12. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 kokohoho ***** válasza:
Reá menek intrika utureá! :) 50-en túliként, a XIX. század nyelvezetéről, nem sokat tudok, viszont a múltszázadban éltem le az életem jelentős részét, súlyosbítva azzal, hogy vidéken nőttem fel, ahol még az "ízesebbik" magyart beszélték,,,, még a mai napig is használok olyan szavakat, az "anyanyelvemből", amiről nem mindenki tudja mit jelent, de már "gyógyulok"! Kedves #20-as! Abban igazad van, hogy trambi modoros, kimért józansága, közelebb áll hozzám, mint a te arroganciád, de igazán jókat, a hozzád hasonlóakkal szoktam tudni beszélgetni. Egyébként, hogy kapcsolódjunk már egy kicsit a témához is, mert olyan XXI. századian mindenről írtál, csak éppen a kérdésre nem reagáltál. Gondolom azért nem, mert elég intelligens vagy ahhoz, hogy belásd, az egész Sorosozás, úgy ahogy van, csak terelős, paraszt vakítós!
2018. márc. 15. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

A brüsszeliták nem nevezik Sosos tervnek a Soros tervét, de a befolyását elfogadják. Ha nem, akkor meg tudná valaki magyarázni, miért is tart kiselőadást az EU vezetőinek?


[link]

2018. márc. 15. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
2018. márc. 15. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!