Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Elsősorban Jobbik és LMP...

October15 kérdése:

Elsősorban Jobbik és LMP szimpatizánsok véleménye érdekelne. Mit gondoltok a másik pártról, egy esetleges Jobbik-LMP koalíciós -szakértői? - kormányzásról?

Figyelt kérdés

Szerintem az előnyei:

-Egymás "vadhajtásait" korrigálnák.

-Ideológiától függetlenül tudna egy szélesebb választói réteget képviselni.

-Egy nagyjából centrum politikát tudnának folytatni együtt.

-Mind 2 pártot kompromisszum késznek látom, tehát nem lenne FIDESZ-KDNP szindróma ahol a minor fél alárendelt szerepben van.

-Mint utaltam rá szerintem talán ez a formáció állna legközelebb a szakértői kormányzás fogalmához.


Hátrányai:

-A két párt szimpatizánsainak egy jó része -mekkora?- még mindig ellenségesen tekintenek a másikra.

-Politikai értelemben bőven támadható egy ilyen felállás -nem közös jelöltállításról beszélek ugye- bármelyik oldalról.


Mit gondoltok erről? Mit gondoltok a másik pártról, annak szimpatizánsairól, szándékaikról?


26F [Btw Jobbik szimpatizáns]



2018. márc. 17. 12:49
 1/10 anonim ***** válasza:
55%
Ha ezt meglépné a jobbik akkor a régi szimpátiám a mostani közömbösségből gyűlöletbe csapna át
2018. márc. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%
Hát ha egy LMP koalícióval tudnak kormányt alapítani, alapítsanak. (Én valamikor az előző választás előtt lettem Jobbikos.) 24/f
2018. márc. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%
Jó lenne, végre egy nem MSZMP származék kormányt is kipróbálhatnánk, amit még soha sem sikerült.
2018. márc. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%
Az LMP az egyetlen olyan baloldali párt, ami képes lenne a Jobbikkal együtt kormányozni, szóval ha ez kellene a kormányváltáshoz, akkor erősen támogatom.
2018. márc. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem nem lenne rossz, valószínűleg sokkal jobb lenne, mint az elmúlt 30 év kormányai, de sajnos semmi esély erre a gyurcsányista és orbánista szekták miatt :(
2018. márc. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
88%
Ha a jobbik összeáll bármelyik párttal, az csak jó. Lényeg, hogy a Fidesznek ne legyen 2/3-a, de mégjobb lenne megbuktatni (ami sajnos nem valószínű)
2018. márc. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Az LMP NEM baloldali párt. A régi LMP-be egyaránt kerültek jobboldali és baloldali értékrendű emberek, aztán amikor kivált a PM, tulajdonképpen maradtak a jobboldaliak, a PM-be kerültek a baloldaliak. Épp ez volt a vízválasztó, hogy akkor megoszlott a vélemény a politikai stratégiáról, hogy legyen-e összefogás, vagy sem.
2018. márc. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Nem lenne rossz, de ne Vona legyen miniszterelnök.
2018. márc. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Támogatnám. Nyilván jobban örülnék egy 'tiszta' Jobbiknak, de ha az LMPvel karöltve tudnának kormányt alakítani és eltakarítani a fideszt, akkor támogatom. Igazából lassan gyurcsányon kívül bárkit támogatnék, aki a fidesszel szemben esélyes lehet. Jelenleg én a jobbikot látom legesélyesebbnek, de egyedül (sajnos - szerintem) kevesek lesznek
2018. márc. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én az LMP-vel szimpatizálok, ha ez az ára a korszakváltásnak, akkor legyen.
2018. márc. 26. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!