Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Valaki fel tudna engem világos...

Valaki fel tudna engem világosítani a magyar politikai rendszerről?

Figyelt kérdés

Most vannak ezek a megválasztások és én is akarokúgy szavazi mint 4 éve de akkor csak véletlenszerűen szavaztam

most meg felvilágosodva szeretnék, el akarom döntemi melyik pártra szavazok, meg milyen is a magyar politika



2018. márc. 25. 22:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha az elmúlt 4 év alatt nem sikerült a következő 2 hét alatt nem fogsz felvilágosodni.
2018. márc. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
29%
Lényeg hogy szavazz a Fidesz-KDNP-re ha te is egy jó Magyarországot akarsz
2018. márc. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Molyember ***** válasza:
68%
A lényeg, hogy NE szavazz a Fidesz-KDNP-re, ha te is egy jó Magyarországot akarsz.
2018. márc. 25. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
77%

Eloszor is el kell dontened, h jobb- vagy baloldali beallitottsagu vagy. Ezekhez a leirast megtalalod a neten.

Vannak szelsojobbos es szelsobalos partok is.

Jobboldali a Fidesz es a Jobbik. Jobbik szelsojobbos volt, de mar nem olyan radikalisak. Kozepre vagy balra tolodtak.

Baloldali gyakorlatilag az osszes tobbi, pl MSZP, Momentum.

En peldaul erosen nemzeti beallitottsagu vagyok, szoval jobbrol valasztok.

En ugy gondolom, h a migrans-kerdes valos, annak ellenere, h tultoltak a kampanyban. Mar korabban utana olvastam a Kalergi-tervnek is.

Ezt mindenkeppen szeretnem elkerulni. A baloldal egyertelmuen megnyitna a hatarokat, a Jobbik es a Fidesz kozott vacillalok. De Vonaban nem bizok, igy valoszinuleg a Fidesz marad, annak ellenere, h szivbol gyulolom orbant es vagyonosodo koret. Nehez ez.

A szereploknek nezz utana es probald kialakitani a sajat velemenyedet.

Egyebkent nagyon dicseretes, h felelos dontest szeretnel hozni!

2018. márc. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
52%

Ha eddig nem foglalkoztál a politikával, ez a két hét nem lesz elég arra, hogy észrevedd ki akar átverni, ki hiteget és csap be utána stb.


Annyit kellene átgondolnod, hogy hogyan szeretnéd ha folytatódna az életed ebben az országban.

Két választás van, vagy jó neked ahogy most haladnak a dolgok, akkor a mostani kormánypártokra szavazz - vagy nem, akkor valamelyik ellenzéki pártra. Mindegy, mert úgyis összefognak a végén.


Annyit kell ehhez átgondolnod, hogy számodra még ha nem is jó az élet, de minden évben valami kicsit javul, épül fejlődik. Az árak nem nőnek, a fizetések azonban évről évre kicsit magasabbak. Van munkalehetőség, sok az álláslehetőség. Most a cégek keresnek munkaerőt és nem az emberek munkát, általánosságban.Biztonságos az élet, nyugis.


Akik viszont ennek a kormánynak a helyébe léphetnének - a mostani ellenzéki pártok csak összefogva kormányozhatnának. Vagyis bárkire is szavazol, olyan kormány lesz, amiben benne vannak azok is, akik 8 évvel ezelőtt már kormányon voltak. Ők akkor megmutatták milyen országot képesek csinálni.

Akkor egyre magasabb volt a munkanélküliség, a fiataloknál 100-ból 15-16-nak nem volt munkája. Mindig nagyon nőttek az árak, a gáz ára a duplája lett, az áramé a háromszorosa. Magasabb ett az adó, a kórházakban várólisták lettek, sokat kellett várni a vizsgálatokra, műtétekre. Elvették az állami alkalmazottak 13.havi fizetését és juttatásait. Megnőtt a bűnözés és 1 millió ember került adósságcsapdába a devizahitelezés miatt.


Ha a jelenlegi kormányra, a fidesz-kdnp-re szavazol, akkor nem lesz egy csapásra jó az életed, ők nem ígérnek ilyesmit. Az viszont biztos, hogy nem fog semmi romlani, mindig egy kicsit jobb és több lesz. A minimálbér pl. a kétszeresére emelkedett a kormányzásuk alatt.


Az ellenzéki pártok most mindent megígérnek. Hogy a választás napján duplájára emelik a fizetésedet, minden iskolában szupercsúcs cuccok lesznek, azonnal tökéletes lesz minden kórház és hasonlók. de nem lesz. Mert eddig már 3 alkalommal hazudták ezt és mindhárom alkalommal csak áremelkedés, munkanélküliség, adósság és életszinvonal romlás lett a vége.

2018. márc. 25. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
47%
#4 a döntésednél szerintem vedd figyelembe a betelepedési kötvényes ügyet is...
2018. márc. 26. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
59%

Keress rá, hogy mely pártok indulnak, és arra, hogy X párt programja.

A FIDESZ-nek nincsen, a többinek van ilyen.;)

És még arra, hogy maffiaállam (pl. Youtube-on).

2018. márc. 26. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
24%

Fideszre szavazz ha nem akarod hogy a csacsi után téged tömjenek meg!


Jobbikra ha magad sem tudod mit akarsz és ugyanilyeneket akarsz kormányon látni hátha becsapódik a Nibiru és akkor úgy is mindegy.


DK-ra ha piréz, bzi, vagy egyéb általuk támogatott deviáns kisebbséghez tartozol és szeretnél a nemzeti kultúra pusztítója lenni.


MSZP-re ha nekik szeretnél hurrázni a választások után amúgy neked mind1


LMP-re ha szeretnéd látni, hogy hogyan nem lehet más a politika


Momentumra ha feltörekvő tehetségtelen politikusokat szeretnél kormányon látni.

2018. márc. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
70%
Adóznak az EU adófizetők amiből sok támogatást kapunk, hogy szegény balkáni Magyarország felzárkózzon. Ezt orbán hazaviszi mindet, és egy felcimkézett eldobható tűvel oltanak a kórházak míg bent vagy.
2018. márc. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

6-os... kedves, h törődsz, de a kérdezőnek van szüksége tanácsra, nem nekem

Így tartsd meg magadnak😂

2018. márc. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!