Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Kire szavazzak ha ezekben a...

Kire szavazzak ha ezekben a dolgokban hiszek?

Figyelt kérdés

Szabad munka áralmás az EUn belül, menekülteket nem szetetnék befogadni (éltem olyan országban ahol kicsit elnépsedtek), fix adó kulcsot akarok, nem akarom hogy az aki többet keres nagyobb százalékot adózzon.


Kevesebb üzleti regulálás és a privát céget magukra hagyása.


Magyarul kicsit az amerikai konvervatív párt szerű értékeim vannak, viszont eddig külföldön éltem és ötletem sincs melyik párt támogatja a legjobban az értékrendemet.


Mit ajánlotok? Tudom a szavazatom nem számít sokat, de ha már itthon vagyok elmegyek.



2018. márc. 28. 13:55
 1/10 anonim ***** válasza:
44%
Jobbik, LMP. Annyi a baj velük, hogy miattuk nem lesz kormányváltás. Szóval igazából inkább azt kell előrevenned a fontossági sorrendben, akarok e kormányváltást vagy jó nekem a fidesz is.
2018. márc. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
32%

Többé-kevésbé ez a Fidesz álláspontja, talán a kevesebb üzleti regulát leszámítva.

"Privát cégek magukra hagyása" nem egészen értelmezhető számomra. Multikról, vagy a kis- és közepes hazai vállalkozásokról beszélsz, valamint ezt jónak, vagy rossznak tartod.

2018. márc. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Telefonról írok ezért nem akarom jobban kifejteni magamat, de lényegében az amerikai republikánus párt alap elveiben hiszek, azaz az ottani jobb oldal. Csak az ottani pártokat ismerem a magyarokat nem.


Nem rég jöttem haza, magyar politikát nem követem szóval a republikánus alap elvekhez viszonítsatok.

2018. márc. 28. 14:12
 4/10 anonim ***** válasza:
Hát - tudod -, mi meg a magyar pártokat ismerjük (többé-kevésbé), az amerikaiakat nem.
2018. márc. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%

Kb. ugyanabban a helyzetben vagy, mint én. Sajnos egyetlen olyan párt sincs, amely legalább megközelítőleg ezeket az elveket képviselné.


Nagyjából így [link] helyezkednek el a magyar pártok a politikai koordinátarendszerben. Te pedig barátom, ugyanabban a kis sárga téglalapban helyezkedsz el, ahol én, mindegyiktől jó távol.

2018. márc. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 kikova ***** válasza:
Nincs az értékeidnek megfelelő magyar párt. A legközelebb ehhez a Fidesz áll, ám ők a katolicizmus talaján állnak, és ezért -ellentétben az amerikai konzervatívokkal-,mellőzik a Felvilágosodás (szabadkőműves) elveit.
2018. márc. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
74%

Utolsó ez a kép nagyon hülyeség...


Kérdező sajnos tökéletes, neked gyártott párt nincs. Kompromisszumokat kell kötni, vagy ha tényleg nem tudod eldönteni, de neked a mostani rendszer is megfelel nagyjából (vagyis ellen szavazni sincs értelme a Te helyzetedben), akkor ne menj el szavazni...


Például én valószínűleg az LMP-re szavazok, annak ellenére hogy egy csomó dologgal nem értek egyet, pl. női parlamenti kvóta (mondjuk náluk ez ideiglenes lenne elgileg).


De összességében azt tudom mondani, hogy NEKEM ez még oké a többi párthoz képest.


Meg amúgy olvasgasd a pártok programjit, már amelyiknek van... A Fidesznek nincs, a Momentumnak a leghosszabb 350 oldal kb. A többinek, ha jól tudom 60-80 oldal közötti.

A Momentum és a DK oldalán a programok eszméletlen profin, s felhasználóbarát formában vannak kint. Nem szavaznék rájuk, de ezt az érdemet gáz lenne elvitatni...

2018. márc. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Utolsó előtti*
2018. márc. 28. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg a szavazatodtól függetlenül a fidesz fog nyerni.

A jobbikhoz hasonló elvekeik vannak. A fidesz valósított meg jobbikos terveket.

Ezek ketten amint lehet (ha már az EU nem fizet majd és ez 2020 után már várható) akkor ki akarnak majd lépni az EU-ból. Ezt arra alapozom hogy mindkettő nyíltan EU ellenes.

Ezzel a "Szabad munka áralmás az EUn belül" vágyadnak lőni fognak.

Menekülteket a jelenlegi kormány is befogad és úgy nevezik őket hogy oltalmazottak. A jobbik valósznű hogy egy lelket se engedne be mert ha megválasztanák akkor visszatérne a radikálisan szélsőjobboldali politikájához.

A fix szja és a cégek ba52tatása mindkettő esetén megmarad.

A baloldali (és a leginkább középre helyezhető kicsi) pártok esetén is megmaradna ugyanez a helyzet csak ők nem akarnak kilépni az EU-ból.

2018. márc. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha szabad munkaerőáramlást akarsz,akkor nem értem minek érdekel az,hogy milyen adókulcsot akarsz,ha úgysem itthon akarsz dolgozni..
2018. márc. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!