Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Mit csinálna a Jobbik, ha...

Mit csinálna a Jobbik, ha nyer az ellenzék, ő a legnagyobb mandátumú párt (55), az LMP (15), de ezen kívül csak a Fidesz (94) és MSZP (25) és DK (10) jut még be?

Figyelt kérdés
100 mandátumtól lehet kormányozni....

2018. ápr. 4. 19:27
 1/9 anonim ***** válasza:
49%
Összefekszik a Fidesszel és jön majd az Ultimate Zikkhejl korszak.
2018. ápr. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mármint úgy értve nyer az ellenzék, hogy a Fideszt 50 % alá szorítják és így nem tud kormányozni.
2018. ápr. 4. 19:32
 3/9 anonim ***** válasza:

Ez egy jó kérdés, és teljesen jogos.


Amúgy nem a Jobbik hanem a Fidesz a legnagyobb mandátumú párt, így először őneki adatik meg a lehetőség, hogy koalíciót alakítson és lehet, hogy szkeptikus vagyok, de én előbb el tudom képzelni a Fidesz-LMP koalíciót, vagy akár a Fidesz-Jobbik koalíciót, mint hogy DK-MSZP-Jobbik-LMP koalíció létrejöjjön.

2018. ápr. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen, csak állítólag a Fidesszel senki nem akar összefogni
2018. ápr. 4. 19:40
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát nyilván nem fogják így választások előtt ezzel reklámozni magukat az ellenzéki szavazók körében...De láttunk már ebben az országban érdekes összeborulásokat a választások után, amikor már nem a választók kezében volt a döntés...
2018. ápr. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Akkor a Fidesz fog kisebbségben kormányozni, mert ezek közül Vona csak az LMP-vel hajlandó koalícióra és az nem elég.
2018. ápr. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
27%
Az ellenzék egy rövid technikai koalícióra lép, ami annyit csinál hogy leváltja Polt Péter legfőbb ügyészt és egy rendes, korrupció ellen valóban fellépő ügyészt nevez ki, valamint megreformálja a Fidesz számára aránytalan módon kedvező választási rendszert. Ezután a Parlament feloszlatja magát és a megváltozott, korrekt feltételek mellett új választásokat írnak ki.
2018. ápr. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Orbán a lopott pénzből is adna annak akivel koalíciót alapítana(DK-MSZP)?
2018. ápr. 4. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Eleve ezek a mandátumszámok irreálisak, legalábbis a jelenlegi állapot alapján.

Jobbik: Ha a legmagasabb (Iránytű) 25%-os támogatottságot vesszük alapul a listán és valamilyen csoda folytán megnyernének 5 egyénit, és ehhez még azt is hozzáadjuk, hogy ESETLEG nagyon alul vannak mérve, és ESETLEG extra magas lesz a részvétel, és ESETLEG a választók előre bejelentett visszaléptetések nélkül is hajlandóak lesznek sok-sok helyen átszavazni a Jobikra, akkor lesz mondjuk 35, talán-talán 40 mandátumuk. Ahhoz, hogy ennél több legyen, kölcsönös visszalépésekre van szükség.

LMP: Listán van kb 7% támogatottságuk, és talán-talán nyernek 3 körzetet. Szinte kizárt a 15 mandátum, inkább 10-12.

DK:Listán pár százalékkal erősebbek az LMP-nél, de egyéniben fognak nyerni szerintem minimum 5 baloldali fix körzetet. Érzésem (és talán a realitások szerint is) szerint ők pont hogy 15 mandátum körül/felett lesznek.

MSZP: Listán 15 % minimum az előrejelzések szerint és kb 12-15 egyénit is legalább tudnak hozni, ez akár 30 mandátum is lehet, az általad leírt 25 az a minimum.


Röviden: én úgy gondolom, hogy ha a Jobbik és az LMP nem száll be a "buliba", akkor a Fidesz nyer. Nem lesz kétharmad, de kényelmes és magabiztos többséggel nyer. A kétharmadhoz 132 mandátum kell, a Fidesz szerintem úgy 110-120 között lesz, ha nem csinál az ellenzék valamit még legalább 30 egyéni körzetben.

2018. ápr. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!