Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Egy újonnan létrejövő pártba...

Egy újonnan létrejövő pártba érdemes lenne becsatlakozni?

Figyelt kérdés

Mindig is gondolkodtam a politikai pályán. A mostani 2/3-ados győzelem után befejeztem a közélettel való foglalkozást. Ennyi, kész, menthetetlen a helyzet a jelen állás szerint. Miért ne kapna a Fidesz a következő választásokon is 2/3-adot?

Gyere velem bicikli versenyre, te kapsz egy tesco-s biciklit, én pedig a legmodernebb majdnem full karbon bringát. Aztán meglátjuk ki győz, a Fidesz ellen is ilyen versenybe kelni. De nincsen csalás persze, hiszen mindenki biciklivel megy.


Kövezettek meg, de igen, kizárólag olyan párthoz csatlakoznék, ami megélhetést is biztosít. Pénzből él mindenki. Persze az anyagi előnyt a jó ízlés határain belül gondolom.


A jelenleg egyetlen párt sincsen, ahol ne egy vergődő bohóc lennék. Ígérgetésen kívül mást nem kapnék. Arról már ne is beszéljünk, hogy egy hiteltelen pártot szolgálni derogáló lenne. Szóval minden fel van osztva, és az összes ellenzéki párt elbukott, érdemi eredményeket nem tudnak felmutatni, pedig 3 választás is történt a Fidesz uralma óta.


Abban reménykedem, hogy Vona Gábor, és a többi tisztességes ember (akik a választások után lemondtak, elismerve totális bukásukat) létrehoz egy új, centralista pártot. Egy új pártban még nincs semmi sem felosztva, így mindenki tehetsége szerint érdemelhet ki helyeket. Jó eséllyel egy ilyen párt bedarálná az ellenzéket, és a megfelelő emberek átszivárgásával + az újonnan belépő változást akarókkal megszületne a Fidesz ellenfele.


Tudom, hogy az elképzelésem nagyon optimista, már-már utópisztikus, de szerintetek van erre valami esély?


2018. ápr. 13. 11:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem fog nyerni már 2/3dal, mert a fiatalok körében baromi népszerűtlen a párt. Azok meg a következő választásra szavazásra jogosultak lesznek.

A Fidesz meg nem nyert választás, hanem az ellenzéki vezetők nyerték meg Orbánnak a választást.

Vona meg, ha létrehozna egy új pártot pont hiteltetelen lenne.

Fidesz ellenfele akkor születne meg, hogyha az ellenzék le is akarná váltani a Fideszt. Nagyon kevés pártban láttam ezt az akaratot.

2018. ápr. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Gyere velem bicikli versenyre, te kapsz egy tesco-s biciklit, én pedig a legmodernebb majdnem full karbon bringát. Aztán meglátjuk ki győz, a Fidesz ellen is ilyen versenybe kelni. "


Igen, de két választásod van:

Kiabálsz, hogy ez mekkora gyökérség és nem vagy hajlandó kiállni.

Vagy kiállsz aztán a végén morogsz, hogy kikaptál.


Az ellenzék az utóbbit csinálta. Ha ennyi eszük volt, hogy kiálltak a versenyre, akkor a verseny után már késő hőzöngeni.


"pedig 3 választás is történt a Fidesz uralma óta. "

2 történt.

2014 és 2018.


"Jó eséllyel egy ilyen párt bedarálná az ellenzéket, és a megfelelő emberek átszivárgásával + az újonnan belépő változást akarókkal megszületne a Fidesz ellenfele. "


Az LMP és a Jobbik is ilyen pártként indult.

Egyik se tudta bedarálni a teljes ellenzéket.

A következő se fogja tudni.

2018. ápr. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

,,Igen, de két választásod van:

Kiabálsz, hogy ez mekkora gyökérség és nem vagy hajlandó kiállni.

Vagy kiállsz aztán a végén morogsz, hogy kikaptál."


Lett volna még választásuk: erőltetni a népszavazást az új választói törvényről. Csak hát na, inkább előbb adnak be a vasárnapi boltzár miatt népszavazást, mint erről.

2018. ápr. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

2.: Igen, 2 választás történt, félreírtam.


Azt azért valljuk be, hogy amelyik párt vezető nem mondott le, az egy hazaáruló megélhetési politikus, akinek az óbégatás mellett azért kényelmes felvenni a fizetést is! Én Orbánék mellé záratnám őket, ha rajtam múlna!

2018. ápr. 13. 13:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!