Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Mi nem tetszik az ellenzéknekn...

Mi nem tetszik az ellenzékneknek a választás eredményében?

Figyelt kérdés
Valamiért nem látom elfogadhatónak, sokan mit sérelmeznek. Nekem már 2014ben is meggyőző volt a FIDESZ többség, mert nem a szavazatok száma, hanem az arányok számítanak. Ha mégis megpróbàlok ellenzéki fejjel gondolkodni, akkor talán azt gondolom, akkor még sérthette az igazságérzetüket, hogy a FIDESZ végül kevesebb szavazattal 2/3os lett, mint amennyivel 2002, és 2006ban vesztett. Ezzel szemben nem értem, most mit kifogásolnak. Eddig a 2010, az úgynevezett fülkeforradalom volt a legnagyobb FIDESZ győzelem, akkor valamivel 2.7 millió fölött voltak a szavazatok. Most jóval 2.8 millió fölött, tehát több, mint 100000 szavazattal nőtt az eddigi legjobb, és ez nem csak a FIDESZ legjobbja, de a rendszerváltás óta sem az MDF és MSZP kormányok nem kerültek hatalomra ennyi szavazattal. Ha a százalékot nézzük, 2010ben a kisebb részvétel miatt a kevesebb szavazattal 52.7%os volt a FIDESZ, most ez 49.27% lett, de mivel 2014ben 44.9% volt, így ez az érték is közelebb áll a 2010ben elérthez. Visszatérve a szavazatok darabszámára meg kijelenthetjük, hogy a rendszerváltás óta egyetlen párt nem volt, amelyiket ennyi ember akart volna kormányon látni, mint most a FIDESZt. Ezáltal nem értem, mi ez a nagy felháborodás, szombatonként tüntetések.

2018. ápr. 16. 10:56
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Úgy gondolják, addig tartsanak új választásokat, ameddig nem ők nyernek. Na ez aztán a demokrácia, talán inkább gondolkozni kellene a bukás okán, már harmadszorra kapnak ekkora zakót, és akkor az önkormányzati választásokat nem is említettük.
2018. ápr. 22. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Mondom kérdező, az összeadás és kivonás nem erősséged. De ez a kisebbik baj.
2018. ápr. 22. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Sivalkodnak a libsik! Hát így jártak. Nehezen hittem el, de tényleg igaza van annak,aki azt mondta, hogy a liberálisok ki nem állhatják a demokráciát. Ma az Unióban nem demokrácia, hanem liberális diktatúra van, a lakosságot becsapják, a rendőrséget, bíróságot, médiát befolyásolják, stb. Panaszkodnak mindenhol a népszaporulat csökkenésére, miközben nem egy országban a melegek több támogatást kapnak, mint a hetero - gyermekeket vállaló - párok, na vajon miért is nincs népszaporulat? Mert nekik "jogaik vannak"! A többség jogait meg senki nem képviseli már, lassan hivatalból üldözendő a normális házaspár - na ez a liberalizmus! Erre mondtak többen nemet, mert nincs rájuk szükség, a migránssimogató felelőtlen vezetőkre sem.
2018. ápr. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Tüntetni lehet, csak indokolatlan és cél nélküli.

A választások tiszták voltak és a Fidesz nyert, így 2/3-hoz jutott(Nagy-Britanniában az ő választási szabályaik szerint közel 90%-a lenne a Fidesznek, Franciaországban kétfordulósan, de valószínűsíthetően 70% felett végzett volna a Fidesz, Olaszországban is 60% felett bőven).


Az ország többsége nem akarja a választási rendszer megváltoztatását(ehhez amúgy is 2/3 kell) és kormányon a Fideszt akarja látni.

2018. ápr. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Sokan mondják és ez így is van, hogy a baloldal 2006-ban veszítette el a hitelét, és aki ettől nem határolja el magát, az ne számítson jóra. Az ezzel való szembenézés elkerülhetetlen, mint ahogy az is, hogy pontosan - és valósan - kielemzi az ellenzék a harmadik 2/3 okát. Lehet előre hozott választásokért sivalkodni, de azt hiszem, hogy ez még nagyobb és teljes megsemmisülését jelentené a balliberális oldalnak. Bebizonyosodott, hogy a rejtőzködő szavazók nem fogják támogatni az ellenzéket, sőt a hisztiző kisebbség még nagyobb ellenérzést válthat ki a kormánypárti tömegből.
2018. ápr. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Hasonlóan gondolkodom a liberálisokról. Úgy érzem, ők a legnagyobb rasszisták, és egészen pontosan ez a magyarok ellen irányul. Elég csak visszaemlékezni Gyurcsány egykori beszédére, amikor mondta, ha a zsidót bántják, akkor ő zsidó, és ezen kívül még mindent felsorolt, talán még a melegeket is, de az nem hangzott el véletlenül sem, hogy ha a magyart bántják akkor ő magyar. Azt üzenik egyértelműen, mennyire jó dolog melegnek lenni, és a zsidók meg nyugodtan érezzék magukat különbnek mindenkinél, az őseik megszenvedtek érte, hasonlóan a feketebőrűek, na de aki magyar az szégyellje el magát azonnal, mert ha erre büszke, akkor egy fasiszta állat. Ezért a balliberális felfogásért azt hiszem jogosan kezdtem gyűlölni őket, és 8 évvel ezelőtt még megfordult az is a fejemben, hogy a Jobbikra szavazok, mert olyan érzésem volt, hogy ők talán még keményebb eszközökkel lépnének fel az ilyen gondolkodásúak ellen. Végül aztán akkor is a FIDESZ mellett döntöttem, mert óva intettek a Jobbiktól. Sokan mondták, olyanok, mint az SZDSZ, akik kezdetben rendszerváltóknak tűntek, aztán végül összeálltak az MSZP-vel. Akkor még csak félig hittem ezt el, ezért akkor is, és még 2014ben is, annak ellenére, hogy a FIDESZre szavaztam, örömmel láttam a Jobbikot erős parlamenti pártként, bíztam benne, talán téved az aki azt hiszi, csak álca a radikalizmus. A mostani választásokra vált egyértelművé, hogy igazuk volt. Ezért nem értettem, hogy tudtak ilyen erősek lenni megint. Bíztam benne, ha maradnak is parlamenti párt, talán összemennek az LMPhez hasonló méretűre. Nem így lett, de úgy gondolom mindegy is, a 2/3 mellett nincs beleszólása nagyon az ellenzéknek semmibe, így helyes, nem szabad, hogy az ilyen hazaárulók akár a legkisebb mértékben is beleszóljanak még egyszer a politikába. Most, hogy már nyugodtan nevezhetjük a Jobbikot is balliberálisnak, nem is értem, normális magyar ember, hogy szavazhat nem a FIDESZre. Nem elfogultságból mindom, ha keres az ember talál hibát. Talán valóban nem indokolt milliárdokat költeni stadionokra a focistáinknak akik Andorra ellen tudnak veszíteni. Ugyanakkor egy stadiont a semmiért felépíteni szerintem kisebb bűn, mint elárulni, és meggyalázni a saját népünket. Azt meg ideje lenne befejezni, hogy az ellenzék a többség. A FIDESZ 49.27%ot ért el, ami azt jelenti, hogy 0.74%al ha több lett volna, akkor 50.01%os, ami már éppen többség lenne. Azt hiszem, kár az ellenzéknek erre a minimális többségére hivatkozni így, hogy ez megoszlik 4 parlamenti, és ki tudja hány azon kívüli párt között. Én nem is hiszem, hogy ha a FIDESZnek 50.01%a lenne, akkor elfogadnák a vereséget.
2018. ápr. 24. 14:40
 17/17 anonim ***** válasza:

Hát igen, mások is látták ezt előre:


[link]

2018. ápr. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!