Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Van olyan politikai párt,...

Van olyan politikai párt, vagy mozgalom Európában, aminek fókuszában a környezettudatos és fenntartható gazdasági és társadalmi berendezkedés, áll, de egyéb téren nem képviselnek liberális nézeteket?

Figyelt kérdés

Európa mainstream zöld pártjai (amennyire volt alkalmam megfigyelni) teljesen egybeforrtak a liberális pártokkal, azaz globalisták, migrációpártiak és a kulturális marxizmust hirdetőket támogatják. Van olyan zöldpárt, ami ezekben a kérdésekben legalább centrista, vagy konzervatív nézeteket vall?

Mi az oka, hogy a zölpártok ennyire egybeforrtak a liberálisokkal, amikor a környezettudatos szemlélet mindenkinek egyformán az érdeke?


Köszönöm az értelmes, releváns válaszokat!



2018. máj. 11. 15:29
 1/7 anonim ***** válasza:
54%

zöldek csak az iparosodott kínát akarják rávenni hogy vegyen vissza a termelésből (illetve ez csak amerika érdeke mert az eu nak nagyon megéri) csak ugye amíg van olcsó kínai termék a franc se gyártat amerikában

na erre épül a nagy hiszti meg a reklámok és ezért nincs benne amerika a környezetvédelmi egyezményben és ezért akarja hogy mindenki belépjen

2018. máj. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%
Inkább az a kérdés, hogy pl. a konzervatívok miért nem tartják fontosnak a következő nemzedékek élet(minőség)ét?
2018. máj. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Azért mert 30 éve mondták hogy 20 év múlva elfogy az olaj
2018. máj. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#2! Ez is egy olyan felvetés, amin el lehet gondolkodni. Én sokat elmélkedtem a kérdés kiírása előtt, hogy mi lehetett előbb: a tyúk, vagy a tojás. Azaz a konzervatívokat valóban nem érdekli a kérdés, vagy a zölpártok a liberálisokkal való összefonódásukkal eltaszították a konzervatívokat.

Én csak a saját példámat tudom felhozni: én inkább konzervatív vagyok, mint liberális, globalizációkritikus, és zöld szimpatizáns. A probléma igenis érdekel, és azt hiszem elég jó mélységben át is látom. Viszont a nyugati zölpártok szélsőliberális és szélsőbalhoz közeli attitűdje miatt nem volnék képes rájuk szavazni.

2018. máj. 11. 16:14
 5/7 anonim ***** válasza:
34%
A Schiffer-féle LMP ilyen volt.
2018. máj. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Semmi köze a környezettudatosságnak ahhoz, hogy konzervatív vagy baloldali világszemléletű-e valaki. megjegyzem, én ennek a felosztásnak sem igazán látom értelmét, rég nem itt vannak a törésvonalak.:-) Kizárólag a környezetvédelemre pártot alapítani fölösleges és nem is hatékony. Ahogy a klasszikus liberalizmusra is teljesen fölösleges egy fejlett, demokratikus államban, nem kell a gőzmozdonyért küzdeni, amikor repülővel járunk.:-) A most liberálisnak nevezett formációk jó része átcsúszott a szélsőségesen individualista mezsgyére, miután másképp nem tudja megkülönböztetni magát. A zöld pártok sem nagyon tudnak mást tenni, amikor nélkülük is egyre szigorúbbak a környezetvédelmi előírások.:-)
2018. máj. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Már kicsit régi talán a kérdés, de: a Baden-Württemberget kormányzó zöld-konzervatív koalíciót érdemes lehet megnézned. A kormányt vezető zöldpárti Kretschmann miniszterelnök konzervatívnak tartja magát, többször ellenezte az országos pártja baloldali politikáit, és a jobboldali szavazók körében is elsöprően népszerű.
2018. okt. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!