Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Mi a titka Orbán Viktor és...

Kateto kérdése:

Mi a titka Orbán Viktor és elvtársai népszerűségének, hatalmonhagyásának?

Figyelt kérdés
Mi kell az élő és élettelen környezetünk uralásához?

2018. okt. 7. 07:34
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:
Bolsevikozó kommentelő, csak annyit eszmefuttatásodra, hogy Orbánnak se volt nehezebb elaltatnia az aktív magyarok többségét, mint anno Leninnek az oroszokat, csak az előbbi a fehérgalléros bűntársainak, az utóbbi pedig a bérből és fizetéséből élő honfitársainak ígért "tündérvilágot", nos tény, hogy Orbán lassan, de biztosan és törvényekkel megtámogatva betartja ígéretét ... 🤔 😡
2018. okt. 8. 09:00
 22/29 A kérdező kommentje:
Takács Zs5-hoz - Igen, lehet utánacsinálni, sőt szerintem nála jobban is csinálni hazánk vezetését, úgyhogy azok a magyarországi magyarok kapjanak többet munkájukért akik értéket állítanak elő és nem csupán: mindent aláírnak amit a miniszterelnök elébük tesz, vagy mindenben úgy szavaznak... Mindent lehet, ha nincs önálló akarat, királyságra is lehet igénye 2-3 milliónyi magyarnak, ha a többit le tudja bohócozni! Szerintetek mi lesz egy ilyen ország jövője, melynek vezetője mindenhatóságot akar önmagának és híveinek? Az, mint dicstelen diktátor elődeinek, de addig sajnos sok milliónyi magyar ember tönkremegy ...! 🤔
2018. okt. 8. 09:36
 23/29 readymix ***** válasza:
59%

Takács Zs5 "Hogy lehet, hogy Trump a Demokrata Párt és a baloldali elit minden ellenkezése ellenére egymás után teljesiteni tudja a választási kampányban tett igéreteit?"

Erre a topikra adott válaszod: "Ezt te rosszul látod. majd mindjárt megmagyarázzák neked, hogy hiába vannak számok arról, hogy jól teljesít az amerikai gazdaság, hogy nőnek a bérek, csökken a munkanélküliség stb. stb. ez tévedés, hiszen Trump egy populista, neki mindez nem sikerülhet."

Nos, ezt a választ kellett volna adnod erre a topikra is Orbánnal kapcsolatban.

- a gazdasági számok a statisztika sikamlós szintjén a valóságban buborékszámok, egy rendkívül egyoldalú és kiszolgáltatott, az EU-s pénzek által támogatott áleredmények. A valóságban pl. a kis- és középvállalkozások (többségük kényszervállalkozás), melyek stabil pillérei lehetnének egy gazdaságnak, igen nagy nehézségek árán tudnak csak fennmaradni. A másik, hogy egyszerűen nincs innováció és általunk hozzáadott értékű gazdaság. Az oktatás feudalizálása a jövő tönkretétele (még azé a kevés gyereké is, akik egyáltalán megszületnek), az egészségügy agóniája plussz a szánalmas 5% a GDP-ből, amit ráköltenek persze szintén nem látszanak a makrószámokban. A jó makrók nem mindig jelentik egy társadalom belső jólétét is. Alkalmasak a hazugságkampányolásra.

[link]

- az infláció szépen kúszik a 4% felé, ami főleg az élelmiszerárakban mutatkozik meg, az alacsonny munkanélküliség a stat számait tekintve szintén elég álságos: a kint dolgozók is benne foglaltatnak? Persze, mert javítják a számot. Amikor kellenek, akkor jól jönnek, amikor szavazni akarnak, akkor megkülönböztetett módon sokkal nehezebb helyzetbe tolják őket.

- a reálbérek emelkedése lehet, hogy kiugró, de maga a bérszínvonal még mindig a legsiralmasabb az EU-ban. Minden relatív, mert az is kérdés, hogy a mindenkori bér mire elég. 3 Mió éppen hogy megélő és napi szinten kínlódó népesség nem ad sok okot a büszkeségre.

- a diktatúra és a fasiszta jelzők tökéletesen illenek a FideSS-kormányzásra. A társadalom megosztása, most már rendszerszinten is az intézkedéseikkel, politikai-ideológiai alapon történő stigmatizálás, a Mi és a Ti besorolással történő kommunikáció, kultúrharc, ki a magyar és ki nem undorító polémiák és kinyilatkoztatások stb. aljas, populista módszerek.

Röviden az USA-ról, ahol többször jártam: csak egy apró számocska, 17% fölött osztanak az egészségügyre a GDP-ből, a többit nem ragozom. Én nagyon remélem, hogy a Trump-féle ámokfutás nem fog sokáig tartani, de ha tart is, olyan társadalmi, tudati és demokráciai alapok épültek ki az országban a többszintű döntéshozatal és független intézmények által is, hogy mindezek újra és újra fékezni tudják majd Trump látványos, elsőre talán imponáló, de csapkodó és át nem gondolt ötleteit, intézkedéseit, mint pl. a felforgató kereskedelmi háborúja.

2018. okt. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:
Az előbbi válaszaim a feltett kérdésemre is reagáltak, miszerint pl. a királyság, az erős vezető ígénye szerintem nem szolgálja az aktuálisan hatalmonlévőknek hosszútávú hatalmonmaradását, mert annak nem Orbán Viktor eddigi munkássága a titka, mégha igyekszik is elkerülni elődei legtöbb hibáit, de nem tudta és egyre inkább azokat a hibákat követi el, pl. neki ellentmondani nem merőkkel veszi körbe magát és már jobban bízik fegyveres őrzőiben, mint meggyőző erejében és ami ennél is nagyobb ostobaság tőle, hogy ha nem is lett még valójában öntelt, de öntelt minden megnyilatkozása, amit ő szemmelláthatólag magabiztonságaként fog fel agyilag és ez lesz veszte, mert ezzel alábecsűli bírálói mozgásterét...! 🤔
2018. okt. 8. 10:07
 25/29 anonim ***** válasza:
31%

#23

Akkor ezek szerint jósnak nem lennék jó, hiszen bár a Trumpot érintő kérdésnél sejtettem mi lesz a szokásos válasz, arra nem gondoltam, hogy itt is ez lesz.

Szóval ahogy ott leírtam, te itt szépen megmagyaráztad, hogy ami gazdasági adatok jók, azok mégis miért nem jók. Hiába magasabb a fizetésem, az nem számít, mert máshol még magasabbak. Hiába alacsony az infláció, nem számít, mert még alacsonyabb kellene legyen és hiába nő a gazdaság legelfogadottabb mérőszáma, amivel mindig éppen a ti oldalatokon szoktak példálózni, az nem számít, mert máshol még magasabb.

Erre én meg csak annyit mondok akkor, hogy ez a kormányzat legalább ezt elérte! Míg a választék azokból állt még, akik már bizonyították, hogy még erre sem képesek. Csak arra, hogy egyre nőljön az infláció, csökkenjen a GDP és nőljön a munkanélküliség, csökkenjen a reálbér és a nyugdíjak értéke.

Lehet, hogy te olyan kormányra vársz, aki csiribú-csiribá a választásokat követően mindent jobbá tud tenni, mint az átlag eu-s tagországokban, de én inkább maradok a valóságnál és ennél a kormányzatnál. Ahogyan már nem hiszek a mesékben sem, amiket a ballibek mesélnek nektek és amikkel újra és újra behülyítettek, majd újra és újra csak egyre rosszabb lett miattuk.

2018. okt. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:
Takács Zs5 abban igazad van, hogy Orbán zseniális, de ennek ellenére már kezd elhűlyülni, miszerint olyanokkal veszi körbe önmagát, akik semmiben se mernek neki ellentmondani ráadásul hergeli is bírálóit, eddig sokra tartottam, de már nem tartom beszámíthatónak, annyira elszállt agya attól, hogy nála hűlyébbeken képes uralkodni, mégha hadsereggel és... tetteire szerkesztett törvényekkel is védve!
2018. okt. 8. 16:13
 27/29 A kérdező kommentje:

Még valami, mielőtt itt is legyurcsányozna, vagy lekomcsizna valaki -

1. Nálam kevesebben nézik le jobban Gyurcsány pilitikusi képességét, rövíd véleményem róla, hogy hűlye a politikához...

2. Egyetlen pártnak se vagyok tagja, sőt szimpatizánsa se, mert nekem nincs szükségem nemhogy politikusra. de még papra, katonára és orvosra se, szóval én elvagyok nélkülük, de ettől még aljasabbnak tartom egyiket a másiktól, miszerint akik hazájuk vagyonát önmagukra, családjukra és maximum a hatalmontartóikra költik, azok NEM valók hazájuk vezetésére, szerintem az ilyenek a hazájukat tönkretevő hazaárúlók!

2018. okt. 9. 10:03
 28/29 A kérdező kommentje:
Szerintem a kérdésemre áttételesen az is válasz, hogy aljasok ellen, a csak az emberre jellemző tettekkel, ésszel kell tenni, nem észnélkül, nem bégetve, "vágóhídra" menetelve!
2018. okt. 9. 11:12
 29/29 readymix ***** válasza:
89%
#27 Teljes mértékben egyetértek. A FideSS nem azért bűnös, mert hibázik ebben vagy abban a kormányzás során, hanem azért, mert hazug, megosztó, tolvaj, a népe butaságával visszaélő, hatalommegtartó politikát folytat.
2018. okt. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!