Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » A Jobbik manapság hogyan...

A Jobbik manapság hogyan viszonyul az EU-hoz?

Figyelt kérdés

Kezdetben nagyon EU ellenesek voltak, utálták az Uniót, azt mondták, hogy ha hatalomra kerülnek, kiléptetik az országot.


Aztán mintha az évtized közepére finomodott volna az álláspontjuk és a brit Konzervatívok politikájához hasonlót képviseltek. Tehát, hogy újratárgyalnák a tagság feltételeit és ha nem sikerül a tárgyalásokon megfelelő eredményt elérni, akkor kiírnák a népszavazást az EU tagságról.


Manapság nagyon visszafogottak, nem hallani a Jobbikot a témában.



2019. jan. 8. 23:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem még ők sem tudják.
2019. jan. 8. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%
Az EU tagságot két oldalról lehet szemlélni (mint mindent). Az egyik oldal az előnyei és a másik a hátrányai. Régen ők csak a hátrányokat nézték - most már reálisabban az előnyeit és a hátrányait egyszerre. Emiatt már nem egyértelműen EU szkeptikusok.
2019. jan. 8. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
25%
Ki az a Jobbik 😁😁, és ezt nem viccből kérdezem...
2019. jan. 9. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a Jobbiknak most erre nincs kidolgozott koncepciója, jelenleg még saját néppártosodásukkal vannak elfoglalva. Az biztos, hogy felhagytak időközben a régi EU-ellenességgel (mindenki emlékszik még a zászlóégetésre), de hogy pontosan mi van helyette, azt talán ők sem tudják.
2019. jan. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Szerintem a Jobbiknak most erre nincs kidolgozott koncepciója, jelenleg még saját néppártosodásukkal vannak elfoglalva."

A Jobbik a 2018-as országgyűlési választásokig volt a saját néppártosodásával elfoglalva. Most már azzal vannak elfoglalva, hogy túléljék valahogy a következő országgyűlési választásig. Rengetegen léptek ki eddig a pártból és sok szavazó bizalmát veszítették el.

Az EU-val kapcsolatban pedig semmilyen konkrét elképzelésük nincs jelenleg. A Sargentini-jelentés szavazásánál csak tartózkodtak. Ha EU ellenesek lennének, akkor nemmel szavaztak volna.

Szerintem a Jobbikkal kár foglalkozni, nézd meg a többi ellenzéki párt hozzáállását a dolgokhoz és döntsd el, melyikre szavazol majd közülük az EP választáson!

2019. jan. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!