Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan viszonyul a Jobbik a...

Hogyan viszonyul a Jobbik a marihuánához?

Figyelt kérdés
Úgy értem hogy alapból elvetik szerintetek annak a gondolatát hogy lazítsanak a forgalmazását és fogyasztását szabályozó törvényeken, vagy esetleg vannak köztük olyanok akik nyíltan nyitottak lennének a szabályozások átgondolására ha adott esetben egyértelmű tudományos bizonyíték kerülne napvilágra a jótékony hatásait illetően?

2013. jún. 5. 17:26
1 2 3 4 5 6 7
 1/65 anonim ***** válasza:
100%

Nem legalizálnák szerintem.

Ellene vannak minden káros szenvedélynek.


Amit liberalizálnának azok a fegyvertörvények.

2013. jún. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/65 anonim ***** válasza:
31%
Nekem rémlik valami "fűmag" osztás a jobbik nevében valami fesztiválról. Egyébként aki ma itthon előveszi ezt a témát azt lejáratják, és a társadalom is elég agymosott ilyen téren, sokan vannak akik elvből elutasítják aki bármilyen téren a legalizáció felé hajt, mert azt tanulták hogy a drog az rossz. Szomorú, de üdv abszurdisztánban. :)
2013. jún. 5. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/65 rémuralom ***** válasza:
100%
Úgy tudom, ami drogügyben az elmúlt három évben a parlamentben történt (nem sok minden persze, de azért egy-két törvény átment), ott a Jobbik a kormánypártokkal együtt szavazott, a szigorítás irányába.
2013. jún. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/65 A kérdező kommentje:
hát igen ehhez a mentalitáshoz jelentősen hozzájárulnak a szomorú vasárnapot megidéző zenei klisék amiket drogprevenciós filmekben lejátszanak, valamint hogy számos hollywood-i filmben is egy képen szerepel a spangli a herkás injekcióval. így valóban könnyű manipulálni emberek tömegének a meggyázádéseit
2013. jún. 5. 17:41
 5/65 A kérdező kommentje:
*meggyőződéseit
2013. jún. 5. 17:41
 6/65 anonim ***** válasza:
52%

2. vagyok, itt a videó:

https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=-H..


Bővebben nem találtam drogpolitikai terveket tőlük, de szerintem ez a nyilatkozat elég ahhoz hogy levonjuk a következtetéseket ilyen téren. Egyedül az Együtt2014-nél jelent meg a fogyasztás dekriminalizálása, de sajnos még mindig kevés ez nekem hogy rájuk szavazzak. Ennyit jelent igazából a demokrácia, de nem kellene megvárni amíg végül a politikusok maguktól foglalkoznak majd az üggyel(nem fognak, főleg ilyen társadalmat megosztó kérdésben, jó helye van a szőnyeg alatt), úgy kéne mint amerikában, ki kellene állni a fogyasztók mellett és az abszurd, átgondolatlan tiltás ellen.

2013. jún. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/65 anonim ***** válasza:
20%
Igen, az ilyenektől én is a falra mászom. Épp valamelyik nap láttam egy Kanadai tv híradóból kivágott jelenetet, amiben 2, elvileg marihuánát szívó fiatal hölgy lehugyozta az őket előállító rendőröket. Nem értem mire jó az agymosás.
2013. jún. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/65 A kérdező kommentje:
az abszurdumhoz hozzájárul viszont az hogy a szintetikus drogok gyártásának a finanszírozása kap azért jelentős állami támogatást, holott azok aztán valóban bizonyítottan veszélyesek
2013. jún. 5. 17:48
 9/65 anonim ***** válasza:
100%

Gyógyszerlobbi hatása. A gyógyszert rá kell beszélni az emberekre, az orvosoknak terjeszteniük kell stb, ha ez nem lenne nem venné meg senki.


Igazából a fűnek azért nincs ilyen lobbi szervezete, mivel hatalmas pénz van benne ezek nélkül is, a kereslet állandó és adott. A piac ezért mindig ki lesz szolgálva, és mivel illegális, a dealerek és a termesztők HATALMAS profittal dolgozhatnak a konkurencia és a verseny hiánya miatt.

(Míg itthon 2500ft/gramm, úgy hogy a minősége erősen változó, hollandiában az árak 1500Ft/g-tól kezdődnek , MAGAS adóval, profi termesztőkkel, legális körülmények között)


Elfogni kb nem lehet a nagyobb termesztőket, ha valaki bukik akkor is azokat a munkásokat kapják el akiket kvázi ezért tartanak. Van hogy bevándorlókat csempésznek be csak erre a feladatra.(igen, itt Magyarországon!)


De még ide lehetne venni azt is hogy rengetek fiatal a szintetikus"bio"fűhöz nyúl, mivel mindenki tudja hogy a fű nagyjából veszélytelen, így azt hiszik hogy ez is valami olyasmi lehet. De ezek teszteletlen, garázslaborokban összekókányolt szemetek. Ezeket betiltani nem igazán lehet, bár vannak rá próbálkozások, de a mai kémia mellett nem nagy feladat megváltoztatni 1-2 molekulát, hogy újra legális legyen.


A tiltás ellen szól még a beskatulyázás is, aki megiszik pár pohár sört az egy normális ember, aki elszív néha egy vicces cigit az egy drogos és a társadalom szemete. Hiába végzi jól a munkáját, hiába nem árt a hobbijával senkinek, ha egyszer bukik sokkal nagyobb kárt okozhat számára a bíróság mint a fű tenné. Pedig a törvényeket elvileg nem ezét hozzák meg.

2013. jún. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/65 anonim ***** válasza:
49%
Most te a marihuána legalizálása mellett szeretnél kardoskodni, vagy a Jobbik véleményére vagy kíváncsi? Mert ha terjeszteni akarod a füves nézeteidet, akkor szerintem rossz helyen kopogtatsz. Itt már ezerszer végigrágták a témát, esetleg néhány tizenéves hülyegyerek csaphat az asztalra, hogy de megmondtad.
2013. jún. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!