Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Az emberek miért hiszik azt...

Az emberek miért hiszik azt még mindig, hogy létezik jó szándékú, tisztességes politikus?

Figyelt kérdés

Több évtizednyi (sőt, egyes országokban évszázados) képviseleti demokrácia és az ezzel járó kommunikációs trükkök, kampánymódszerek után miért nem esett le még mindig mindenkinek, hogy amit egy politikus mond és, amit egy politikus csinál vagy valójában gondol, az két külön dolog? Egyszerűen elszomorító látni, hogy ennyi híve van még mindig mindenféle pártoknak meg politikusoknak, ezekkel az emberekkel nem is lehet normálisan beszélni semmiről...

Egy józan szkepticizmus az, amivel mindenkinek hozzá kéne állni a politikához.

Semmi értelme az alapján választani, hogy nekem most szimpatikus az, amit ez vagy az mond. Mondani bármit lehet, és mondanak is mindenféle vad dolgokat, csak hogy szavazatokat szerezzenek.

Például biztos lehetsz benne, ha egy politikus azt mondja, hogy "én a kisemberek pártján vagyok" az a multik zsebében van. Vagy: minél többet hivatkozik egy politikus erkölcsre meg kereszténységre, annál valószínűbb, hogy vaj van a füle mögött. (Mert, aki tényleg erkölcsös, annak nem szükséges ezt naponta hangoztatnia, meg templomokban parádéznia!)

Meg eleve, kezdjük azzal, hogy normális, egészséges lelkületű ember nem megy politikusnak, pláne nem akar miniszterelnök lenni, akarja a fene! Oda hatalomvágyó, pénzéhes emberek mennek. Például, akik azt mondják, hogy "megvédjük az országot", közben ellopunk minden EU-s pénzt. Akik megígérik, hogy majd ők megoldják a "cigánykérdést" meg indirekt módon sejtetik, hogy ha rájuk szavazol, majd lesz esély visszacsinálni Trianont, valójában nem csinálnak semmit erődemonstráción kívül, és ők is pontosan tudják, hogy esélytelen a dolog, de híveket azért lehet szerezni vele. Na meg ott vannak azok, akik mindenféle teljesíthetetlen baloldali szociális lózungokkal dobálóznak, amiket, ha mind megvalósítanának, azzal kb. csődbe vinnék az országot. Stb...



2019. máj. 18. 22:21
 1/6 anonim ***** válasza:
42%
Mikor gyúrcsótány volt akkor nehéz volt hinni ebben. De most, Orbán Viktor Miniszterelnök Úrral az ország élén sem hiszik hogy van ilyen politikus Tudják! Élő példa erre Orbán Viktor Miniszterelnök Úr! Köszönjük!
2019. máj. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%
Én nem nagyon találkoztam olyannal, aki ezt hinné.
2019. máj. 18. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
58%
Valamilyen szinten hinni kell. Ha nem hiszel egy politikusban, aki ember akkor miért hinnél bárki másban, hogy tényleg jót akar neked?
2019. máj. 18. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
77%

#3

Hinni? Arra ott a templom :)

2019. máj. 19. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
77%
Miért ne lehetne hinni nekik? Ugyanakkor az első stiklinél örökre el kell zavarni! Ez utóbbi sajnos nálunk nem működik...
2019. máj. 19. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
5-ös: Hát igen, ez lenne a megoldás!
2019. máj. 19. 20:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!