Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Szavazni mész, kétféle verzió...

Szavazni mész, kétféle verzió közül választhatsz, melyik neked a fontosabb?

Figyelt kérdés

1. Verzió: A neked legszimpatikusabb és legmegfelelőbb programmal, célokkal induló pártra/emberre adod le a szavazatod, de tudod, hogy esélye sincs a győzelemre.


2. Verzió: Az esélyesek közül a kisebbik rossz mellett döntesz, csak kárba ne vesszen a szavazatod.


2019. máj. 23. 22:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
1. verzió
2019. máj. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
71%

1.

Hűen az elveimhez! Balra sosem szavazok! Aki összeáll velük akkor azokra sem!

2019. máj. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
1
2019. máj. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Az elv fontosabb, amelyikről úgy érzem engem is képvisel. Minden más másodlagos.
2019. máj. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Sulek Péter ***** válasza:
100%
1-es
2019. máj. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Még egy szavazat az 1.-re :)
2019. máj. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Csakis az 1.

Nincs olyan, hogy kisebbik rossz, ha egyik sem felel meg a lelkemnek, akkor érvénytelenül szavazok

2019. máj. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
37%

Nem mindegy a szavazás miértje. Jelen esetben az eu választás.Mert mondjuk hiába szimpatikus nekem a jobbik,ha ott fog állni frakció nélkül magában. Sok mindent nem fog elérni. Vagy ott az mo-n népszerű fidesz akik legfeljebb megvetést vagy röhögést ébresztenek a többi eu tagállamban,plusz valószínűsíthető hogy mennek a szélsőjobb koalícióba így a szavuk a nullával lesz egyenlő pártcsaladon kívül.

Ezért szerintem célszerűbb olyan pártra szavazni jelen esetben akivel legalább szóba áll és meghallgatja megtárgyalja esetleg komolyan veszi a felvetéseit az eu parlament.

2019. máj. 23. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Hülye szembeállítás a két verzió.

Nincs eleve elrendeltetett győztes. A szavazatok száma alapján lesz győztes, az, akire a legtöbben szavaznak. Honnan tudod, hogy akit te most nem látsz esélyesnek, nem az lesz-e a győztes ha tényleg mindenki rá szavaz akinek szimpatikus? Miért hiszed el valaki másnak, hogy az ő jelöltje esélyesebb és nem az aki neked tetszik? Pont ezzel csapnak be, rávesznek téged és sok más embert, hogy a saját döntésed, jelölted helyett az ő döntésüket, jelöltjüket válaszd. Láthattad a tavalyi választások előtt is mennyien hoztak ki mást és mást "legesélyesebb jelölt"-ként, attól függően, hogy kit támogattak.

csak azt nem értem, hogy ha már hajlandó vagy akaratod ellenére valaki mást támogatni, olyat aki szerinted nem is a legjobb választás, akkor minek mész el egyáltalán szavazni?

2019. máj. 23. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
9-es. Pontosan az általad említett dolgok miatt írtam ki ezt a kérdést, nem az EP miatt amugy, csak kíváncsi voltam. 2018 miatt is stb. Nem hülye a felvetés, ugyanis rengeteg embert befolyásolnak a statisztikák és a közvélemény kutatások. Nem a legjobb analógia, de az az érzésem ezzel kapcsolatban, hogy egyenként mindenki jézust kiált, de a tömeg hangja barrabás.
2019. máj. 24. 00:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!