Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » A lakáskassza állami támogatás...

A lakáskassza állami támogatásának eltörlése után és a piaci árnál drágább földgáz után még mindig hisztek a Fidesz "rezsicsökkentésében"?!

Figyelt kérdés

A lakáskassza állami támogatásának megszűntetése nagyban hozzájárult ahhoz, hogy a társasházak kevésbé tudjanak felújítani, és korszerűsíteni, így többek között energiatakarékos beruházást végrehajtani, ami a rezsit is csökkentené. Ezért a tervszerű fejlesztések elmaradnak, gazdaságtalan toldozgatások. foltozgatásokra telnek csak, és emiatt előbb-utóbb meg kell emelni a közös költséget.


Emellett kiderült, hogy a "rezsicsökkentés" valójában rezsinövelés volt, hiszen a piaci árnál jóval drágábban kapta a lakosság a földgázt, hogy a többiről ne is beszéljünk.


Harmadik lépésként meg lehet említeni az ÁFA 25-ről 27 %-ra emelését is.


Komolyan elhiszitek, hogy a rezsi csökkent? Hisztek még a Fidesz propagandának?!



2019. jún. 9. 09:15
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
És a fundamenta bankároknak miből tellett az 5-15 milliós autókra?
2019. jún. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

[link]


érdekes módon ez a fene nagy olcsóbbítás az EU más részein nem látszott meg, mert még mindig nálunk a legolcsóbb.

2019. jún. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
#12 ahogy a fizetés is :) na az sokkal olcsóbb mint amennyivel az állami támogatott (tehát adóból is fizetett) gázár olcsóbb, ami nem is olcsóbb, csak az adóból nem látjuk mennyi megy a gázár támogatásra...
2019. jún. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
64%

#12


Ez mire érv mikor a nem létező rezsicsökkentést tárgyaljuk? Ez a táblázat Gyurcsányék idején is ilyenformán nézett ki, akkor? Ez annyit mutat, hogy a többiekhez képest csórók vagyunk ezért csak annyi lehet a gáz is amennyit még a többség ki tud fizetni, ehhez a Fidesznek semmi köze. Ettől még a rezsicsökkentés fideszes hazugság marad. Orbán pontosan a "rezsicsökkentéssel" éri el, hogy a gázár nem igazodik a fizetéseinkhez ezért egyre többen fűtenek szilárdtüzeléssel. Sajnos nagyon határozottan érződik kb. 2013-óta a levegőminőségen a magasságos rezsicsökkentés hatása.

2019. jún. 10. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Bizony te "HAZUDSZ", és elég vastagon és sokszor. Sok dolgot már tisztáztak előttem, így nem ismétlek meg mindent, és nem is törekszem a teljességre, a tájékozottságod és jellemed ennyiből is bőven kiderül.


"Ez is HAZUGSÁG. Minek?


A lakáskassza nem szűnt meg, csak a rá adható ÉVI 72000Ft állami támogatás. Amit 4 évig lehetett kapni, vagyis akármennyi pénzt tett bele, max. 280000Ft állami támogatást kapott hozzá."


Te is tudod, hogy hazudsz. Különben te is kötöttél volna lakáskassza szerződést úgy, hogy befizetsz egy-két forintot, és az állam meg hozzájárul 280000Ft-ot. A valóság ezzel szemben az, hogy a szerződő által befizetett összeget 30%-kal támogatta az állam. A 72000 forint a MAXIMUM állami támogatás volt! Tehát ha te havi 100000000000000 forintot fizettél volna, akkor se kaptál volna 72000 forint állami támogatásnál többet. egyébként akár 8 éves szerződést is lehetett kötni.



#10

Az ÁFA 25-ről 27%-ra emelésésével kapcsolatosan (ami emeli a rezsiköltséget, és én ezért hoztam szóba) a gazdaság kifehérítése, stb. itt nem lehet érv, nem is tudom, miért írtad, egyáltalán nem ide tartozik.


A közös költségemelést nem a (felújítási, javítási stb.) árak emelésével kapcsolatosan említettem, az teljesen érthető. Arról beszéltem, hogy a társasházak felújítási alapot hozhattak létre, lakáskassza megtakarítással, amibe az állam 30%-kal beszállt, de ezután ez már nem lesz. Ezt a 30%-ot is a lakóknak kell kifizetniük, vagyis ha ugyanakkora felújítási alap megtakarítást szeretnének a jövőben, akkor 30 százalékkal meg kell emelniük a közös költséget a tarsasházaknak. Ez persze nem csak a társasházakra vonatkozik, felújításra bárki tehetett félre lakáskasszás megtakarításban, és az állam támogatta. Korábban volt mindenféle energiatakarékossági támogatás, mára már semmi sincs, max. kamatmentes kölcsön, de az se mindenhol és mindenkinek.

2019. jún. 10. 09:58
 16/16 anonim ***** válasza:

Hagyd is ostobák....


(az adatok csak példák)

Kikapták a csekkel :

100m3 víz 12000 huf

rezsicsökkentés után....

80m3 11950 huf


A REZSICSÖKKENTÉS MŰKÖDIK!!!!


Számolni se tudnak

Mikor mondom egy pályakezdő fizetésének 51,5% adó és levezetem nekik nem tudják értelmezni.....


Odáig esett az értelmi szint az elmúlkilencévbe a 49%szavazatra azt mondják az ország többsége a fideszre szavazott = 2/3


10 éve egy 6 éves gyerek ki tudta ezeket számolni manapság a felnőtteknek se megy.....

2019. jún. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!