Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Ti a jelenglegi kormány...

Ti a jelenglegi kormány mellett vagy ellen vagytok? Bármelyik is, miért?

Figyelt kérdés

Csak kíváncsi vagyok a véleményekre

Fogjátok fel egyfajta közvéleménykutatásnak



2019. jún. 26. 20:24
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
89%

#10

Jól mutatja a helyzetet, hogy Vona évekig az Origo ellen nyert perekből élt. Régen mindig az Origot olvastam, sokáig tisztában sem voltam vele, hogy kormánypárti média, mostanta odáig jutottunk, hogy talán az időjárásnak és a sporthíreknek van némi igazságtartalma, a többi cikkük mind: Soros, migráns, Soros, migráns, Brüsszel.

2019. jún. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
76%

#11: Az Origo eredetileg nem is volt fideszes szócső, amíg 2015 végén meg nem vette a Fidesz (egyik stróman cége, utána 2017-ben egy másik pártközeli strómanhoz került). Egészen addig megjelentek a Fideszre nézve ciki hírek is az Origón (Nem direkt Fidesz cikiző oldal volt! Csak a mindenféle mellett megjelentek ilyen hírek is.). Addig volt nyílt fórum is az oldalon.

Most már a helyét átvette a 3x4, most azt szokás szidni bizonyos körökben, pedig a korábbi Origohoz hasonlóan nem kifejezetten Fidesz szekáló oldal, mert kritizálják a többi pártot és jelennek meg egyéb, nem politikai témájú cikkek is (míg a 3x8 direkt a 3x4 lenyomására tett próbálkozásként született és szinte vegytiszta kormányszócső propaganda oldal.

Ha most azt írnám, hogy kormányellenes vagyok, akkor még valaki megvádolna hazaárulással :) Mint az szokás egy ideje. Nem is fedné teljesen a valóságot. A kormánykritikus jobb definíció.

2019. jún. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
77%

Még kb. 2007 környékén jártam a Blahán, mikor egy inges fickó egy 5 ezrest dobott az egyik hajléktalannak. De ezt a dobást úgy értsétek, hogy a lehető legnagyobb távolságot belőve, nagyon tahó és fellengzős mozdulattal csinálta. Ezt a hajléktalan is észrevette és azzal a lendülettel vissza is "vágta" hozzá a pénzt. Utána persze ordítozott is meg miegyebek, de az már lényegtelen.


Az egésznek az volt a lényege, hogy ha önmagában jót is cselekszel de annak adsz egy gúnyűző körítést, akkor az végeredményben inkább sértő.


Én pontosan ezt érzem a jelenlegi kormánnyal szemben. Elvették a magánnyugdíjakat, hogy helyette felosztó-kirovó rendszert állítsanak föl. De ez nem a nyugdíjak megmentése, sőt, ez csak egy még nagyobb bomba hosszú gyújtózsinórénak a meggyújtása.


Forintosították a devizahiteleket (hozzáteszem a 2014-es árfolyamot használva), ami olyan szempontból jó, hogy árfolyamváltozás veszélye ki van küszöbölve. Minek hívták ezt? Mentőcsomagnak, vagy mi a bánatnak. Kérem tisztelette, ha az uzsorásom (bankom) odajön hozzám és azt mondja "teszek neked egy szívességet...most ugye 60%-os kamatot vonok tőled...mit szónál hozzá, hogy amiért olyan kedves vagyok, ezen a 60%-on már nem fogok emelni...ugye milyen jó?". Ez senkit sem ment meg, pláne 6 év távlatából (ha azt nézzük, hogy 2008-ban csődöltek be igazán ezek a hitelek)


Vagy ott van még a vasárnapi zárvatartás és a 400 órás túlórakeret. Egyikről sem volt népszavazás, nemzeti konzultáció, vagy bármi hasonló társadalmi egyeztetés. És van pofájuk azt mondani, hogy ezt a "lakosság kérte" tőlük, hogy erre van igény. Hogy a rohadt életbe lehet ezt mondani, ha céltudatosan pont azt próbálják meg megakadályozni, vagy megkerülni, hogy közvetlenül megkérdezzük a népet.


Ilyen és ehhez hasonló okok miatt vagyok kormányellenes, pedig egyébként csináltak jó dolgokat is. Aki kéri, felsorolom mivel értek egyet.

2019. jún. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
86%

Ellene vagyok.

Legfőbb bajom a mérhetetlen nagyságú propaganda és a korrupció. Ezeket gondolom nem kell magyarázzam.


Ezek mellett az oktatás helyzete is rendkívül zavar. Hiába akarok tanulni, úgy érzem, hogy egyáltalán nem támogatja az oktatásomat a kormány ( az eszközpark rendkívül hiányos, a tanárok motivalatlanok és túlterheltek stb), pedig hiányszakon vagyok. Csak elvarasok vannak, de valós oktatás nincsen. A helyzet pedig egyre rosszabb minden téren, a fizika kémia szakos tanárhianyt kevesebb oraszammal oldották meg, így a jövőben megkevesebb és silányabb minőségi mérnök lesz, ami itt a 4.ipari forradalom közepén egy érvágás. Úgy érzem, hogy ide felesleges gyereket szülni...


Szerencsére kórházba nem járok gyakran, de most, hogy egyre több baj van a fogaimmal megtapasztaltam, hogy mennyire figyelni kell arra, hogy egészséges legyél, mert ha valami gond van, akkor vagy fizetsz vagy heteket, hónapokat várnod kell.

2019. jún. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
87%

#13

És még van pofájuk reklámozni, hogy "a nyugdíjasok idén is számíthatnak a kormányra, éves szinten 50.000 forinttal emelkedett a nyugdíj". Osszuk már el azt az 50.000 forintot 12-vel, havi 4167 forinttal több. Vehetnek belőle plusz két csokit az unokáknak, éljen a családbarát Magyarország!

2019. jún. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
83%
Ellene, de egyben a jelenlegi ellenzék ellen is. ergó pártatlan
2019. jún. 27. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

És azt is hogy kifejtettétek a miértet

Azért megdöbbentő mégis ez számomra mert nem értem hogy ilyen mértékű korrupció mellett hogy mehet el az ország ilyen vakon

Hiszen annyira érdekes hogy nagyon sok olyan van aki nem szavazna vagy szavazott a Fideszre

És mégis meg van a kétharmad

De egyre inkább úgy gondolom hogy az nem ennek népnek a kétharmada

2019. jún. 27. 01:26
 18/22 anonim ***** válasza:
77%

Ellene


Az eü romokban

Az oktatás romokban

A szólásszabadság romokban

A választási mutyijuk miatt a demokrácia romokban

A korrupció virágzik

A törlesztett devizahiteleseket is kilakoltatják mert törvénytelenül is megtehetik hisz a jogállam is romokban


A focistadionjai nincsenek romokban, "boldog karácsonyt" egy tapló paraszt.

2019. jún. 27. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
76%
Ez egy buta kérdés, olyan embert ne nagyon találsz az országban aki mellettük lenne. Mocskos fidesz!
2019. jún. 27. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
83%

Ellene.

Egészen a tavalyi országgyűlési választásokig egyáltalán nem foglalkoztam a politikával. Sokáig nem nagyon érdekelt a fidesz tevékenysége, úgy voltam vele, mint a legtöbb politikával nem foglalkozó ember, hogy Gyurcsánynál csak jobb.

A biztosítékot nálam a Sorosozós, csak a migránsokra épülő kampány, valamint ez a nem rég elkezdett álkereszténykedés vágta ki. Természetesen az is zavar, hogy Orbán gyerekkori barátja kicsit sem gyanús körülmények között egy suttyó falusi gázszerelőből néhány év alatt a leggazdagabb magyarrá nőtte ki magát. Zavar az, hogy akkora orosz hitelt vettek fel, amit talán egy évszázad is kevés lesz törleszteni. Zavar, hogy az oktatás és az egészségügy már lassan nem is balkáni, hanem az afrikai országok szintjén van, de büszkén hirdetik, hogy hány milliárdot áldoztak templomfelújítására és határvédelemre, ezzel a legtöbb európai országot megelőzve.

2019. jún. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!